Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 100
  1. #76

    Подразбиране

    И аз шия така, че отзад ми се получават отвесни чертички. Но на мен си ми харесва. А и наистина се спестява конец. И другото ,което съм забелязала, така гобленът почти не се изкривява. Моите накрая са почти прави отвсякъде. Гледам отзад да е изчистено просто.

  2. #77

    Подразбиране

    Доколкото знам това, което отпред прилича на гобленов бод, а отзад е чертички, всъщност не е гобленов бод, а полукръстчета. Моля по-знаещите да ме поправят, ако греша...

  3. #78

    Подразбиране

    Гобленобият бод е огледален, чертичките са за кръстат, поне аз винаги така сам ги правила, а и така са ме учили

    Винаги са ми оставили конци, не мисля че разликата в спестените конци е много голяма.
    asia_v_b@yahoo.com


  4. #79

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Доколкото знам това, което отпред прилича на гобленов бод, а отзад е чертички, всъщност не е гобленов бод, а полукръстчета. Моля по-знаещите да ме поправят, ако греша...
    Не грешиш.

  5. #80

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Не грешиш.
    В такъв случай , да продължавам ли както сега Св. Георги , с полукръстчета явно го правя ... или да мина на гобленов бод , докато още съм в началото (още шия рамката...) Или е все едно
    разликата е само от опаковото, нали ?

  6. #81

    Подразбиране

    Може да пробваш някъде да направиш две редчета с едното и под тях две редчета от другото, да сравниш. Когато аз се учих да бродирам, и аз така бях омотала бодовете. Бях започнала с полукръстчета и когато се усетих, продължих с гобленовия бод. Гобленовият изглежда малко по-плътен някак си, не знам как да го обясня. По-изпъкнал... може би именно заради гърба, който също е изцяло запълнен. Уж все са наклонени чертички отпред, но при вглеждане има разлика. Ако не ти се разшива, моят съвет е просто да не смесваш двата бода. Както си го започнала, така го карай.

  7. #82

  8. #83

    Подразбиране

    И аз смятам ,че не е добре да си правиш експерименти ,ако си напреднала с гоблена .Защото ,ще се получи разлика в" дебелината", което е по-"кофти" от това да имаш "двулицев " гоблен! Довърши го, както си го започнала , а експериментирай с някой по -лесен гоблен

  9. #84

    Smile

    да , прави сте , по-добре да е еднакво навсякъде , ще продължа както съм го правила дотук... че ако се получагт разлики , може да стане кофти ...

  10. #85

    Подразбиране

    Браво на всички,които умеят така красиво да шият.

  11. #86

    Подразбиране

    Здравейте,виждам,че отдавна не е писано,но...
    Аз не шия двулицево.Харесва ми,но е трудоемко и в някаква степен безсмислено.
    Доколкото разбирам липсата на възли,подпъхване на края на конеца и т.н. не означава,че се шият две лица.
    Любопитно ми е как се оправяте ,когато има много цветове конци,при това разпръснати?Когато се шият дървета например(тънки стволове и пищни корони с 6-7 цвята разпръснати хаотично)?
    Струва ми се ужасно много труд и време ще отнеме да късаш тук 10см конец,там 20 см.Да не говоря са разхода на конци..
    За да е двулицево трябва да се шие само хоризонтално,но не винаги е удобно.Въпроса е как се справяте?
    Питам,защото ми е интересно,а и се надявам на съвет,който да обогати опита ми.
    ПП Опита ми е предимно с 1:4 бод.

  12. #87

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от peppinka Виж мнение
    Здравейте,виждам,че отдавна не е писано,но...
    Аз не шия двулицево.Харесва ми,но е трудоемко и в някаква степен безсмислено.
    Доколкото разбирам липсата на възли,подпъхване на края на конеца и т.н. не означава,че се шият две лица.
    Любопитно ми е как се оправяте ,когато има много цветове конци,при това разпръснати?Когато се шият дървета например(тънки стволове и пищни корони с 6-7 цвята разпръснати хаотично)?
    Струва ми се ужасно много труд и време ще отнеме да късаш тук 10см конец,там 20 см.Да не говоря са разхода на конци..
    За да е двулицево трябва да се шие само хоризонтално,но не винаги е удобно.Въпроса е как се справяте?
    Питам,защото ми е интересно,а и се надявам на съвет,който да обогати опита ми.
    ПП Опита ми е предимно с 1:4 бод.
    За първи път чувам, че трябва да се шие само хоризонтално, аз шия огледално всички гоблени без значение дали са 1:1 или 1:4, според мен няма как да стане.Винаги когато е 1:4 и е вертикален както ти даваш пример с дървета обръщам посоката.Нека и някой друг да обясни как постъпва.
    За разхода на конец ми отива толкова колкота ако не е огледален гоблена.От всяка окомплектовка ми остават доста конци.

  13. #88

    Подразбиране

    Ами ,не че съм го чела някъде,но за да изглежда еднакво(някой бе писал,че сам се обърквал кое е лице и кое гръб;за мен това звучи невероятно) си мисля,че трябва да е само по хоризонта.Иначе изглежда еднакво,но си личи кое е лицето.

  14. #89

    Подразбиране

    Чак да не се забелязва, ще ми е интересно да видя такъв гоблен.Цветовете от обратната страна са разграничени.Поне моите така се получават.

    http://www.snimka.bg/?album%3baid=20375%3bold=1

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Изглеждат много добре.Особено Мерсбург.Имам го ушит и успях да ги сравня.Твоя определено е по-спретнат.Срам!

    Открих обаче разлики в цветовете.На коя фирма е?Моят е български,но не помня как се казваше-подарък ми е.

Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •