Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 100
  1. #1

    Подразбиране Шиете ли с двойно лице или както дойде

    Ако си решил , че на всяка цена ще си слагаш гоблена в рамка, няма да е кой знае от какво значение как изглежда отзад, обаче при мен май няма такива работи, като изключим първия гоблен-два дето се учих, другите са ми изпипани до съвършенство, просто съм си перефекционистка и трябва всичко да ми е точно и перфектно, вие как сте

  2. #2

    Подразбиране

    Теди, можеш ли да покажеш снимка на част от гръб и лице? Нещо малко така че да си личат бодовете.

  3. #3

    Подразбиране

    Никога не ми е било фикс идея гърба да е като лицето.За мен е важно как изглежда в рамката.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Какво значение има как изглежда откъм гърба, нали след поставянето в рамка гърба остава скрит!? Важното е да въздейства от мястото, където е поставен!!!!

  6. #6

    Подразбиране

    За мен няма значение как изглежда гоблена отзад,но все пак се старая.Ето гърба на един мой гоблен,който е вече в рамка и му се вижда само лицето
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    И аз винаги се старая, но обикновено, когато има 1:1 никак не се получава, както и да ги прекарвам конците! 1:4 сякаш е по-лесно за двулицево шиене! Нека ако някой има представа, да обясни при 1:1 възможно ли е изобщо това двулицево шиене и как - особено ако имаш доста бодове под наклон или единични, отзад не мога да го докарам като отпред!

  8. #8

    Подразбиране

    За мен старанието гобленът и отзад да изглежда както отпред си е чиста загуба на време. Пък и това провиране на всяко конче може да ти изпили нервичките. Мисля че си заслужава подобно старание единствено ако гобленът е предназначен за продажба, а ако го шиеш за себе си или за подарък, е достатъчно гобленът да е хубав както си е в рамката.

  9. #9

    Smile

    Значи аз полагам максимални усилия да провирам кончетата и да ги скривам което губи много време,но след това когато някои обърне отзад просто се гордея.Не е съвсем идеално ,но си е моята гордост!
    Редактирано от sineokata : 24.03.2012 в 10:11.
    Човек се ражда на земята, за да измине път не лек, с една професия - професията на ЧОВЕК
    http://sineokata.multiply.com http://www.snimka.bg/album.php?album_id=340393
    sineokata@abv.bg

  10. #10

    Подразбиране

    И аз в началото имах някакъв стремеж да ги правя еднакви от двете страни,но реших че не си струва хабенето на нервите.Добре си ми е да изглежда добре отпред,а отзад изобщо не ме интересува как е.Все пак държа да спомена,че гоблените ми отзад не приличат на китеници,но пък има конци които не съм подпухвала.

  11. #11

    Подразбиране

    Аз също обичам нещата които правя да са перфектни ,няма значение дали е за подарък или не.Гоблена който ще ви покажа е за подарък ,лице и гръб.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (48.5 KB, 355 показвания)
    • Тип на файла: jpg 3.jpg‎ (59.6 KB, 443 показвания)

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    И аз винаги се старая, но обикновено, когато има 1:1 никак не се получава, както и да ги прекарвам конците! 1:4 сякаш е по-лесно за двулицево шиене! Нека ако някой има представа, да обясни при 1:1 възможно ли е изобщо това двулицево шиене и как - особено ако имаш доста бодове под наклон или единични, отзад не мога да го докарам като отпред!
    На мен почти всички гоблени са ми 1:4, но и в този случай пак остават да ми стърчат конци , ако няма наоколо къде да ги подпъхна, в такъв случай оставям края на конеца от лицевата част, за да ми е пред мен и да не го застъпвам с други конци отдолу и така като ушия нещо около него и веднага го подпъхвам за да не ми се пък пречи отгоре. Надявам се разбра, че малко объркано го обясних

  13. #13

    Подразбиране

    Аз лично предпочитам гърба да е що-годе добре, наистина, не се вижда в рамката, но аз лично бих предпочела добър гръб - за съжаление обаче нямам и идея как се шие двулицево, но все пак се старая да подпъхвам кончетата

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    veni, а можеш ли да сложиш снимка на детайл, да се вижда как минават конците отзад? Немога да си представя по обясненията как минаваш от ред на ред.

Страница 1 от 7 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •