Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 100
  1. #16

    Smile

    Аз също си изпипвам гоблените и от задната част, въпреки, че веднага щом ги ушия мъжът ми ги носи на рамка( и я плаща-такава ни е уговорката, още щом започнах да бродирам,така и той се чувства съпричастен към поредната красота в дома ни.)
    Просто си го правя за мен. Вярно,че на моменти е много изнервящо с тези конци, да се крият, губи се време,но....много се радвам като показвам на някой нещо, което шия в момента, той го погледне от гърба и попита това ли е лицето? Или приятелки, които също шият и имат повече ушити неща от мен да кажат, че и аз шия много чисто отзад...
    Единственият недостатък е, че така се хабят повече конци и имам случай със "Замъкът Мерсбург", когато от един конец не ми стигнаха около 5-6 см.Такова обикаляне падна по гобленарските магазини, накрая така и не намерих същия цвят, има лек нюанс разлика,който го гледа не вижда разликата, но аз си я знам. Затова имам обица на ухото и гледам много, много да не се хаби конец.

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    За мен няма значение как изглежда гоблена отзад,но все пак се старая.Ето гърба на един мой гоблен,който е вече в рамка и му се вижда само лицето


    аууу, браво . перфектно. че то направо няма значение как ще го сложиш . може дори да го представиш за огледалин образ. възхищавам се

  3. #18

    Подразбиране

    Не че ми стават огледален образ но с времето се научих задната страна да ми е чиста - няма висящи конци , с времето си създадох навици за преминаване то един на друг ред без да има отзад големи прехвърляния - общо взето премислям си ходовете с конеца ; промушвам го...абе какво ли не. Дори като работя фон нанизвам конците и така икономисвам и от дължината. Сигурно като ги сложиш в рамка няма кой да то види но така ги правя.
    Едно време на панаира бяха изложли едни китайски гоблени в стъклена рамка - отпред и отзад едно и също - който го може - евала.

  4. #19

    Подразбиране

    вече и аз мога да кажа, че овладях двойното лице . и става много добре. смятам така да продължа. но не от престараване, а за удоволствие.

  5. #20

    Подразбиране

    аз не мога да шия огледално,просто не знам как става,и си шия отпред гоблен отзад губердве в едно,така не можете аааа

  6. #21

    Подразбиране

    Първия ми гоблен отзад приличаше на китеник.Но после постепенно се научих да работя по-чисто.А преди няколко години покойната ми хазяйка,която беше невероятен майстор ме научи точно ка да промушвам конците,как да не ги "ям" и отзад да изглежда почти както лицето.А за двойното лице-имам голямо желание да се науча.Наша съфорумка - Стефанова,го владее до съвършенство и понеже живеем близо,ще я помоля за някой и друг урок.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #22

    Подразбиране

    Моята теза е .... подобна на "здравето отвътре си личи отвън"
    Когато гоблена се рамкира не се вижда отзад добре ли е, не е ли, НО за да е красиво лицето, трябва да е прилично и от към гърба и пускам снимки за да го докажа и ще попитам риторично 'кое ви харесва повече'

    От както шия с две лица не мога да си изкривя ръката и да не го направя както трябва - по-бавно е може би, не зная, но никой не ме гони
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #23

    Подразбиране

    аз мисля че когато се шие класически гоблен на разграфена панама с гобленов бод моежем да говорим за двулицев гоблен за добре изглеждащ гръб но това почти не се получава когато се шие с разлчни видове бодове / кръстче, полукръстче, контурен бод/в един гоблен или когато е 1:1

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от demira Виж мнение
    ...... почти не се получава когато се шие с разлчни видове бодове / кръстче, полукръстче, контурен бод/в един гоблен или когато е 1:1
    с 1:1 успявам все пак http://www.goblenite.org/showpost.ph...7&postcount=19
    за другите .... виждала съм перфектни - явно трябв амного опит


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #25

    Подразбиране

    Когато шия с по малко конци обичам да изглежда добре и в гръб ,но в момента шия с 90 конеца и честно казано отзад е като китеник,:незнам как да шия че да стане добре.

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от demira Виж мнение
    аз мисля че когато се шие класически гоблен на разграфена панама с гобленов бод моежем да говорим за двулицев гоблен за добре изглеждащ гръб но това почти не се получава когато се шие с разлчни видове бодове / кръстче, полукръстче, контурен бод/в един гоблен или когато е 1:1
    Точно 1:1 се получава много добре двулицево ушит може да видиш тука тоя с мостчето http://www.goblenite.org/showthread....ni_3000&page=2 жалко че нещо не ми се шие двулицево
    от известно време .

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000 Виж мнение
    Точно 1:1 се получава много добре двулицево ушит може да видиш тука тоя с мостчето http://www.goblenite.org/showthread....ni_3000&page=2 жалко че нещо не ми се шие двулицево
    от известно време .
    Е майстора си е майстор

  13. #28

    Подразбиране

    Темичката е интересна - има ли смисъл да се трудиш да направиш нещо красиво, ако никой няма да го гледа. И за мен това е дилема. От една страна искам всичко да ми е изпипано и да е както трябва. От друга, труда не е малко и изглежда напразен. Вече обмислям вариант със стъкло отпред и отзад на рамката, така че да мога да го свалям от стената и да го показвам

    Засега не мога да кажа какво ще правя в бъдеще, но в сега съм решила да направя един както трябва, че да се отсрамя.

    Ето това е моето произведение дотук. Това ми е първия гоблен дето го шия 'както трябва', не можах да си намеря по-труден . Този е 1:1 и го шия вече около 2 години и планирам да ударя един спринт и да го завърша ..живот и здраве до 3-4 месеца
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #29

    Подразбиране

    Много добре изглежда. Може ли да снимаш някой детайл от гърба по-отблизо?

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Ще снимам, но сега нямам време, а много бавно става че фотоапарата ми е мн. тежък, а компютъра много стар...
    Утре - вдругиден най-късно ще го имаш, обещавам

Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •