Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 100
  1. #31

    Подразбиране

    Shanni, не знам дали ще си решиш дилемата , но това което си показала е прекрасно! И лицето и гърба са майсторски направени!
    Има ли нещо по специално което правиш за да се получи така гърба?

  2. #32

    Подразбиране

    Ето ги обещаните детайли.
    Избрала съм един не много добре изглеждащ детайл от панделката - най-тъмния цвят в средата се къса от другите и наклона е разнопосочен -това го ших в началото, но после си усъвършенствах техниката.

    Не мисля, че от тук може човек много да разбере как се шие...

    имам идея да покажа на отделно парче панама с два по-различаващи се като цвят конеца, за да се вижда добре кой откъде минава. Когато го направя, пак ще снимам отблизо и ще обяснявам.

    Не правя нищо специално, разбира се, просто шия отзад почти толкова, колкото и отпред - постоянно обръщам там, където се минава от един цвят на друг, или на друг ред. Гледам отзад и провирам конеца под ушитото ако трябва да върви в обратна на наклона посока.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
    Ето ги обещаните детайли. .....
    Не правя нищо специално, разбира се, просто шия отзад почти толкова, колкото и отпред - постоянно обръщам там, където се минава от един цвят на друг, или на друг ред. Гледам отзад и провирам конеца под ушитото ако трябва да върви в обратна на наклона посока.
    Перфектно Е!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #34

    Подразбиране

    Аз не мога, а и не виждам смисъл да шия двулицево, но се възхищавам на тези, които го правят. И все пак мога да се похваля, че отзад ми става доста добре, няма висящи конци и в общи линии картинката се вижда. Аз си шия по цветове и това придава чистота. Иначе гоблените, дето си ги и збирам са все 1:1 и ще е доста трудно да почна да ги шия двулицево.

  5. #35

    Подразбиране

    Аз с ръка на сърцето си признавам че мойте гоблени не са така старателно изпипани от обратната страна . Много се старах в началото ,но после (според мен) реших че е важен резултата да е хубав от лицевата страна.възхищавам се на старанието на всички които умеят да скриват конците да не стърчат но аз се изнервям и не го правя. естествено не са като "китеници" но и не са перфектни -признавам

  6. #36

    Подразбиране

    Аз не мога да шия огледално но се старая гърба да има приличен вид.

  7. #37

    Подразбиране

    Здравейте пак от мен !

    Специално за lili и nvvs , и за всички, които се правят, че не знаят как се прави хубав гръб, отворих нова тема 'Как шия двулицево' със снимки на процеса отблизо! Реших, че такива дълги обяснения само ще затормозят тази тема, и мястото им е отделно. Всеки, който иска да види или да допълни темата като сподели своя опит, да заповяда там

  8. #38

    Подразбиране

    Не мога да се меря с Shanni-предпочитам шиенето да ми е удоволствие ,а не постоянно мислене кое пред кое и как да направя за да е 1:1 и от двете страни ,а и това по мои лични наблюдения си е процес на израстване или както те научат.
    Първият ми гоблен макар и красив отпред не искам да казвам какъв е отзад (само в половината част де)...случвало ми се е и възелче да изкарвам отгоре от зор да провра иглата
    Сега вече е друго-ще покажа едно орнаментче,което правех днес.
    Започвам си от ляво и надолу се спускам по външният край докато стигна последният възможен ред на схемата с този цвят,а при връщането се връщам толкова знака ,колкото ако има над него продължение да не спирам и после да прескачам.
    Не е прекрасно ,но ето го отпред и отзад
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    Не шия двулицево - първо, защото го намирам твърде изнервящо, и второ - защото за мен си е чиста загуба на време. Не че не се възхищавам на тези, които шият по този начин, защото определено си е голям труд. Но все пак ми се струва безсмислено. Та нали след ушиването гобленът ще се сложи в рамка и ще се гледа лицето му? Какво значение има какъв е гърбът?

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    Не мога да се меря с Shanni-предпочитам шиенето да ми е удоволствие ,а не постоянно мислене кое пред кое и как да направя за да е 1:1 и от двете страни...
    Напълно съм съгласна, то с удоволствие трудно се шие, а без... не бих могла. Само че аз не се измъчвам от мислене, просто си го обръщам по-често, гледам си, шия си... доставя ми по-голямо удоволствие като виждам, че го докарвам добре и отзад.

    А това за възелчетата... супер е, и аз ги дърпам отгоре... като ме хванат нервите... няма да мине ли?! - изкарвам го с все конци.

  11. #41

    Подразбиране

    Шия със двойно лице- Резултата накрая е страхотен.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #42

    Подразбиране

    Таничка, е на това му се вика 'мнение' - две думи и две снимки - да ти стоплят сърцето
    Много ще се радвам да се запознаем на пловдивските срещи и да обменим опит! Обичам да гледам завършени гоблени!!!

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tanichka76 Виж мнение
    Шия със двойно лице- Резултата накрая е страхотен.
    Браво!!!!

    пп-И моите коне ще станат така само ,че забелязах каква разлика има в конците

  14. #44

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    ехаа ама ти го правиш наистина страхотно,браво

Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •