Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 18 от 18
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Починахте ли си сега стига със селекции сменяме аргумента за отдих на тази част от мозъка ще активираме друг сектор
    Главно меню отваме на бутон Image > tam za нас сега са полезни две функции Image size и Canvas size Като изберем Image size се появява прозорец за настройки първите горе показват размера на нашата картинка в пиксели тези отдолу същия в сантиметри /виждате че могат да се променят както цифрите така и дименсиите Встрани на тези прозорчета с дименсиите има една свързваща скоба ако я няма значи погледнете най долу кадето пише Constrain Proportion активирайте го като поставите човка в розорчето пред надпса . Така променяйи единия размер пропорционално се променя и другия и картинката ни пропорционално се оголемява или намалява Да това е функция за пропорционално променяне на размера на снимката ни .От тук може да намаляте и снимките които не се закачат във форума поради голям размер
    С Canvas size се променя размера на картинката като добавятв или отрязвате редове и колонки от снимката и можете да контролирате стданата от кадето да бъде направена промяната с помощта на квадрдцето наи долу на прозорчето Пример вашата снимка е 200 на 400 пиксела искате да ви остане само горния ляв ъгъл с размери 100 на 100 пиксела Отивате в Canvas size излиза прозорец и са изписани цифрите на съществуващия размер на картинката ни /там можете да променяте и дименсиите/ ние пишем новите100 в единия и100 в др. отвор После натискаме лявото най горно бутонче от деветте бутончета под параметрите и после ОК и пак ОК за да потвърдим операцията
    Не се отчайвайте ако не се получи от първия път опитаите пак ако не се получи от третия път извикайте съседчето нищо че е на 8 годинки то е родено с вече така формирано ДНК Ако не се получи от петия опит пишете ми на лични . Ще продалжим утре надявам се
    Олелееее,до края на седмицата се налага да ходя на работа,но в съботааааа......Голямо опитване ще пада! Какво да кажа? Пак едно огромно БЛАГОДАРЯ !

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja Виж мнение
    Аз използвам за целта Фотошоп - разрязвам си схемата на еднакви части, всяка част я записвам в отделен файл. След това всеки файл поотделно импортирам в Корел - там можеш да си зададеш точни размери, и тогава разпечатвам.
    Лесно е за тези които знаят ,не е за такива като мене.

  3. #18

    Подразбиране

    Реклама:
    Мили момичета имам Adobe Photoshop CS3,но само за 30 дена.Някой знае ли крак или нещо такова за да мога да го ползвам по дълго време Иска ми и някакъв код

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •