Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18
  1. #1

    Подразбиране Има ли програма?

    Момичета и момчета,имам питане: съществува ли някаква програма,с която може да си разрязвам схемите на колкото искам части,а не да ги разпечатвам така,както ги имам,защото така не винаги е най-удобно
    Сега в момента шия един елипсовиден гоблен,чиято схема мъжът ми е разпечатил на 8 (осем!) листа,един с един не се напасва и е голямо мъчение-вЕрвайте ми! Ще ми се да има начин да си я разделя на 4 части,да си ги съединя и да си шия пеейки Надявам се някой да помогне със съвет и обяснение

  2. #2

    Подразбиране

    Аз използвам за целта Фотошоп - разрязвам си схемата на еднакви части, всяка част я записвам в отделен файл. След това всеки файл поотделно импортирам в Корел - там можеш да си зададеш точни размери, и тогава разпечатвам.

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja Виж мнение
    Аз използвам за целта Фотошоп - разрязвам си схемата на еднакви части, всяка част я записвам в отделен файл. След това всеки файл поотделно импортирам в Корел - там можеш да си зададеш точни размери, и тогава разпечатвам.
    И аз правя така

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Ами виж из форума дали някой не предлага Adobe Photoshop i CorelDraw можеш ивместо фотошопа да използваш Paint ashop Pro. Ако не ги откриеш ще мисля как да ти ги пратя

    Пиши на търсачката corel draw download

  6. #6

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Значи като си прегледах програмите- адобе фотошоп имам,но не знам как да го използвам за рязане на схеми,а корел нямам,обаче нито се оправих да го изтегля,нито имам представа как ще боравя с него,с други думи тези неща май не са за мен

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elizamaria Виж мнение
    Значи като си прегледах програмите- адобе фотошоп имам,но не знам как да го използвам за рязане на схеми,а корел нямам,обаче нито се оправих да го изтегля,нито имам представа как ще боравя с него,с други думи тези неща май не са за мен
    Ами и само фотошопа ти е достатъчен но сега нямам време да ти обясня имай малко търпение и ще се научиш . Аз утре ако съм свободна ще ти обясня а ако не стане можем да се свържем в skype и там да се опитам като си отвориш програмата и ти обясня стъпка по стъпка. За сега поздрави

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Ами и само фотошопа ти е достатъчен но сега нямам време да ти обясня имай малко търпение и ще се научиш . Аз утре ако съм свободна ще ти обясня а ако не стане можем да се свържем в skype и там да се опитам като си отвориш програмата и ти обясня стъпка по стъпка. За сега поздрави
    Благодаря за търпението

  10. #10

    Подразбиране Adobe Photoshop

    Да започваме тогава

    1. Отваряме програмата.
    2.От File- open -отваряме желаната картинка
    Виждаме че в ляво разполагаме с инструменти изобразени върху един вертикален продълговат прозорец. На първия ред отляво е бутончето с което за функция - селекциониране правоъгълни обекти от картинката-щракваме върху него за да изберем тази функция./когато ни потрябва, защото сега трябва да разузнаем и други атрибути и инструменти които ще ни трябват/
    3. Обикновенно с отваряне на програмата в десния краи са отворени навигационни прозорчета ако липсват то те се отварят като се натисне върху Window от главното меню на програмата/намира се преди Help/
    За сега ни трябва прозорчето Hide Info отваряме го ако не е отворено.
    Там виждаме координатите на курсура които се движи върху картинката , вийдаме също и тази точка с какъв цвят е по гамите RGB и CMYK.
    Ако сега с помощта на селекциониращото квадратче селекционираме част от снимката /направете го моля/ ще видим че в десния долен ъгъл на прозорчето Info са се появили цифрички -това е размера на навето селектирано квадратче. Сега- какво са тези цифри- могат да бъдат пиксели сантиметри инчове и др.... аз работя с пиксели/това са структурните единияи на изображенията в фотошопа или просто казано на наш език- точки/това го избираме от прозорчето Info горе в дясното ъгълче има едно бутонче със стрелка натискаме го и излиза меню от което избираме Palette optios,появява се табличка - отиваме на най-долното прозорче и като го отворим избираме параметъра с който желаем да работим сега ще изберем pixel натискаме ОК .

    Ще продължа утре

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Да започваме тогава

    1. Отваряме програмата.
    2.От File- open -отваряме желаната картинка
    Виждаме че в ляво разполагаме с инструменти изобразени върху един вертикален продълговат прозорец. На първия ред отляво е бутончето с което за функция - селекциониране правоъгълни обекти от картинката-щракваме върху него за да изберем тази функция./когато ни потрябва, защото сега трябва да разузнаем и други атрибути и инструменти които ще ни трябват/
    3. Обикновенно с отваряне на програмата в десния краи са отворени навигационни прозорчета ако липсват то те се отварят като се натисне върху Window от главното меню на програмата/намира се преди Help/
    За сега ни трябва прозорчето Hide Info отваряме го ако не е отворено.
    Там виждаме координатите на курсура които се движи върху картинката , вийдаме също и тази точка с какъв цвят е по гамите RGB и CMYK.
    Ако сега с помощта на селекциониращото квадратче селекционираме част от снимката /направете го моля/ ще видим че в десния долен ъгъл на прозорчето Info са се появили цифрички -това е размера на навето селектирано квадратче. Сега- какво са тези цифри- могат да бъдат пиксели сантиметри инчове и др.... аз работя с пиксели/това са структурните единияи на изображенията в фотошопа или просто казано на наш език- точки/това го избираме от прозорчето Info горе в дясното ъгълче има едно бутонче със стрелка натискаме го и излиза меню от което избираме Palette optios,появява се табличка - отиваме на най-долното прозорче и като го отворим избираме параметъра с който желаем да работим сега ще изберем pixel натискаме ОК .

    Ще продължа утре
    Мнооого благодаря! Това обяснение,както и утрешното ще го разпечатам,ще чета и ще действам,много сложно ми звучи- дано да се справя

  12. #12

    Подразбиране

    Браво ,alunagalia обяснението ти е чудесно,до тук разбрах всичко,ще чакам следващия урок. Хиляди благодарности!

  13. #13

    Подразбиране

    Mnogo se radwam 4e me razbirate s kirilicata mi stana newto tarpenie do utre

  14. #14

    Подразбиране

    Готово
    Инструменти за селекция> Избираме от дългия прозорец в лявата част на екрана
    Първия ред бутон вляво ако го натиснем по дълго ще се появи прозорец от който избираме каква форма да е селекцията ние ще изберем квадратчето
    Само за информация под този бутон се намира друг и на него е изобразено ласо с него правим крива селекция примерно можем да селектираме лицето на персонаж от снимката,
    За селекция на цялата картинка от главното меню натискаме Select -> All Поглеждаме вдясно Info-то и виждаме целия размер на снимката ни
    После правим отново Select -> Deselest
    Селекция на част от картинката-
    Избираме инструмента кбадратче от Ляв прозорец сега трябва да го настроим - под главното меню имаме втори ред с команди коити са персонални за инструмента който сме избрали и там го настройваме . В слуцая>отиваме на Style: ako izberem Normal movem da selekcionirame proizwolno голям правоъгълник от снимката като чукнем с ляв клавиш на мишката върху началната точка (произволна точка от картинката( и задържаъки натиснат левия бутон го плъзгаме по диагонала на желания от нас правоъгълник отпускаме бутона на мишката и селекцията трябва да е готова(Това така го обясних че незнам дали и аз ще го разбера ако го прочета отново а като си помисля че ако го показжам трябва само един момент Заграждане на селекция с фиксирани размери Пак отиваме в Style: и избираме Fixed size след това розорче където пишеFixed size се появяват още две прозорчета там трябва да запищем с цифри размерите на селекциониращото квадратче Пр. Имаме картинка с 600 на 800 пиксела от нея искаме да селекционираме участък с размери200на 400пиксела/същото е и за сантиметри ако от вчера си спомняте как се променят тези параметри/ Тогава в писвате 200 и 400 съответно в правоъгалничетата и така като чукнете с лява мишка върху картинката се появява селекция с този фиксиран размер/хубаво е четейки да упражнявате/ Без да сменяте инструмента можете да местите този правоъг кадето пожелаете върху картинката ако случаъно се изгуби не се притесняваъте в началу от несигурност се случват неща които науката неможе да обясни Тогава чукнете пак върху картинката и ще се появи селекцията /има и други фатки но с опита ще ги научите защото ако почна да се обяснявам ще стне по дълго от библията!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Починахте ли си сега стига със селекции сменяме аргумента за отдих на тази част от мозъка ще активираме друг сектор
    Главно меню отваме на бутон Image > tam za нас сега са полезни две функции Image size и Canvas size Като изберем Image size се появява прозорец за настройки първите горе показват размера на нашата картинка в пиксели тези отдолу същия в сантиметри /виждате че могат да се променят както цифрите така и дименсиите Встрани на тези прозорчета с дименсиите има една свързваща скоба ако я няма значи погледнете най долу кадето пише Constrain Proportion активирайте го като поставите човка в розорчето пред надпса . Така променяйи единия размер пропорционално се променя и другия и картинката ни пропорционално се оголемява или намалява Да това е функция за пропорционално променяне на размера на снимката ни .От тук може да намаляте и снимките които не се закачат във форума поради голям размер
    С Canvas size се променя размера на картинката като добавятв или отрязвате редове и колонки от снимката и можете да контролирате стданата от кадето да бъде направена промяната с помощта на квадрдцето наи долу на прозорчето Пример вашата снимка е 200 на 400 пиксела искате да ви остане само горния ляв ъгъл с размери 100 на 100 пиксела Отивате в Canvas size излиза прозорец и са изписани цифрите на съществуващия размер на картинката ни /там можете да променяте и дименсиите/ ние пишем новите100 в единия и100 в др. отвор После натискаме лявото най горно бутонче от деветте бутончета под параметрите и после ОК и пак ОК за да потвърдим операцията
    Не се отчайвайте ако не се получи от първия път опитаите пак ако не се получи от третия път извикайте съседчето нищо че е на 8 годинки то е родено с вече така формирано ДНК Ако не се получи от петия опит пишете ми на лични . Ще продалжим утре надявам се

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •