Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 54
  1. #16

    Подразбиране

    Скарлет и аз като теб не съм сигурна дали ще се справя, последния път доста се почудих, но пак не си взех

  2. #17

    Подразбиране

    mylli, срамота - в един град живеем - вземай куката и фъканицата и кажи къде ме чакаш, да показвам :+) А ти ще ми покажеш как се шие двулицево или по редове - което ми избереш :+)
    И за Скарлет се отнася

  3. #18

    Подразбиране

    werty ти си злато , ами може да се разберем :wink: нека и Скарлет да каже в каква посока е. Ти беше на 4-ти километър, офиса ти де, аз обаче съм на противоположната страна след Обеля Преди десетина години на 4-ти километър щеше да ми е много удобно :wink:
    Хахаха сама се разсмях - представих си как се събираме трите в едно кафе и започваме да изваждаме разни прежди и куки хахахаха и събераме погледите на клиентите, струва ми се че варианта с кафето трябва да отпадне

  4. #19

    Подразбиране

    Това изобщо да не те плаши - най-много и още някой да се присъедини към нас. А ако някой друг гледа - и ние ще го погледнем и само с поглед ще се разберем
    Като се престрашите да си вземете фъканици - кажете, ще се намерим - София не е чак толкова голяма :+)

  5. #20

    Подразбиране

    Мойта посока е Пловдив.......................
    Не може ли едната да показва,а другата с едно апаратче да снима..................

  6. #21

    Подразбиране

    Щом си намерих учител струва ме се че ще се престраша, но поне времето да се затопли и ще си спретнем една седянка

  7. #22

    Подразбиране

    Мили,само да подметна,че точно на кафе за първи път видях ушити гоблени,точно на кафето се влюбих в тях пак на кафето получих и първия си урок за шиене на гоблен.....

  8. #23

    Подразбиране

    Ми... Да покаже някой от Пловдив...

  9. #24

    Подразбиране

    Намя ли някое сайтче,където има снимки. :?

  10. #25

    Подразбиране

    Znaete li tova za kafeto nikak ne e losha ideia. Mogete da napravite klub. Skarlet ima sait i tam e obiasneno mnogo dobre samo che triabva da sviknesh s iglata, az kato ia hvanah parvia pat biah kato paralizirana . Dargah ia kato igla za shiene moita priatelka koiato me zapali se razplaka ot smiah. A sega pak eto saita na vervaco ako s neshto moga da vi pomogna t.e. ako neshto ne e iasno. Blagodari Vi che sepak namirate vreme i za tova

    http://www.vervaco.be/Frans/KnoopWW_Frans.htm

  11. #26

    Подразбиране

    Аз също се интерeсувам от този начин на бродерия но доколкото разбрах би трябвало да го наричам тъкане . Фъкането става с цял конец ,а тук вие говорите за тъкане с нарязани конци .Иглата с която се фъка е куха като иглата на спринцовка и завършва с отвор като на шевна машина, конеца преминава през стеблото на иглата и се вдява Крайния резултат е почти същия като този за които говорите
    Ето ви нещичко за начина на "фъкане" за които говорите Вие!http://www.junghanswolle.de/shop/SID.../K=01_D_100000
    http://axioma.3clab.com/pr_vervaco.html
    това е българска фирма вносител на Vervaco
    http://www.shillcraft.com/

  12. #27

    Подразбиране

    Мария моята игла е точно такава като тая която ти описа,но въобще не съм наясно как се работи с нея. :? Ако знаеш как се фъка с нея можеш ли да обясниш.

  13. #28

    Подразбиране

    Ще се опитам въпреки че аз все още не съм се пробвала .Моята майка на младени е бродирала така и тя ми обясни доло горе .
    шие се както шевна машина боцваш панамата и прекарваш края на конеца от опъковата страна.правиш възел който по късно развръзваш и запаряш .След това започващ само да бодеш панамата така като шевната машина шие плата.
    Има едно голямо неудопство при този начин дръпнешли по силно конеца всичко отива ...... :twisted: по велик ден ще си ходя и ще накарам майка ми да ми покаже как точно става вероятно изтървам нещо за да се разплита така .
    и още нещо щие се от опъковата страна от опъкато се получава нешо такова -------------- а от лицеватаVVVVVVVVVVVV след като се приключи шиенето се изравнявали конците от лицевата страна с ножица
    Ти поне си щастливка имаш си игла и можеш да пробваш а аз все още немога да си намеря такава

  14. #29

    Подразбиране

    И аз имах такава игла за каквато обяснява Maria Magdalena. И със самата игла имаше упътване как се работи... Но тя го е обеснила доста подробно, само да добавя, че на мен ми прилича много на мокет и отпред и отзад има точно същия вид. И ми беше по-лесно да фъкам когато плата беше захванат с гергеф, дори бях гледала комплекти с малко гергефче, игла за фъкане плат, конци и модел по който да се фъка...

    Има едно голямо неудопство при този начин дръпнешли по силно конеца всичко отива ......
    Това наистина е така... но имаше начин, след като се завърши, задната част на се намаже с лепило, за да се предотврати по нататъшно "разплитане". Аз бях фъкала една панда и бях започнала едно еленче, но него така и не го завърших.... а това беше преди 8-10 години някъде :? за съжаление всичко е при майка и немога да снимам нищо за да покажа

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Като чета написаното от sunnyto и от Maria Magdalena,ми се струва,че става въпрос за различни видове фъкане.... :?
    sunnyto ,е показала нейната игла на 2 стр. и изобщо не ми прилича на тази,за която говори Мария Магдалена. :? :? :? :?

    Някой поръчвал ли е от фирма Аскиома гоблени и знае ли дали имат от тези възглавници за фъкане??? :?

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •