Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 54
  1. #31

    Подразбиране

    Vervaco имат такива комплекти. Една котка бях направила, но е при майка ми. Та те се правят с игла-плетач и нарязани конци.

  2. #32

    Подразбиране

    ivanichka e права наистина с гергеф е по-лесно да некажа ,че е почти невъзможно да се бродира без него. Плата трябва да е опънат, а това за лепилото е идея въпреки че ако моделът е за картина на стената няма проблем ,но за възглавничка например мисля че по-добрия начин за фъкане е този с нарязани конци тъйкато все някого ще ти се наложи да я изпереш или поизтупаш а лепилото незнам дали ще издържи .
    Навремето когато моята майка е била на 18 г. това е бил доста разпространен начин за бродиране в бабината къща има много "гоблени" шити по този начин
    става значително по бързо и много ефектно / е немогат да се сдравняват с гоблените 1:1 или 1:4 /но са много интересни .
    Но ivanichka опъковата страна на всичките е по този начин --------- все едно че е шито на шевна машина а от лицевата наистина е като мокет.
    Обещавам да снимам няколко и да ги сложа тук но това ще стане по Велик ден.
    А знае ли някой от къде в София мога да купя подобна игла ?

  3. #33

    Подразбиране

    eto vi link za vsi4ki vazglavni4ki na Vervaco.
    http://www.vervaco.be/Frans/Knopen_Frans.htm
    Naistina sa straxotni i se zamislqm dali da ne si pora4am :?

  4. #34

  5. #35

    Подразбиране

    magych е дала няколко линка с доста информация че и картинки, но да кажа и аз... Ето описанието на моята игла:

    КОМПЛЕКТ ИГЛИ ЗА ФЪКАНЕ

    С тези вълшени игли вие можете лесно и с малко средства да изработите по готови модели или по фантазия чудесни пана, възглавнички, постелки за диван и под, платки за дрехи и др.
    Съдържание на комплекта: състои се от две игли - за тънка и дебела прежда, дръжка, телчица за вдяване и инструкция.
    Материали за работа: в зависимост от модела и предназначението на изделието могат да се използват различни тъкани за основа и различни прежди в подходящо съчетание на цвят и дебелина.
    Подготовка за работа: платът с предварително прекопираният на опаката му страна модел се опъва върху дървена рамка с кабъри или нагергеф с подходящи размери. Иглата се закрепва в отвора на дръжката с притискащо винтче. С помощта на телчицата конецът се вдява в дръжката на иглата, като края му се изважда през отвора на върха.
    Начин на работа: с равномерни движения иглата се забожда до упор и се изважда до излизането й като при всяко ново забождане се премества със скосената част на върха в желаната посока с около 2 мм. Дължината на оставащите върху лицевата страна на плата бримки зависи от дължината на стърчащия от дръжката край на иглата.
    Така се запълва с бримки цялото изделие или отделни негови фрагменти с различен цвят и релеф. Връхчетата на бримките могат да се подстрижат. След завършването изделието се снема от рамката и в зависимост от предназначението опаката му страна се подшива с допълнителен плат или се намазва с туткал, или лепило С-200 и изсушава.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #36

    Подразбиране

    Ето и двете "пана", които съм правила с нея като ученичка
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #37

    Подразбиране

    Искам да попитам от къде може да се закупи в София от основата за фъкане на пана ? Сигурно някъде продават на метър ?Аз съм ползвала за проба пласмасова мрежа ,но е много твърда.Предварително благодаря за отговора .

  8. #38

    Подразбиране


    Vidqh takava materiq v magazina na DMC na Stefan Stambolov 8.
    Jelaq uspeh!

  9. #39

    Подразбиране

    Katerina благодаря много за отговора .

  10. #40

    Подразбиране

    от каде в София мога да си купя игла за фъкане

  11. #41

    Подразбиране

    Тези творения (ако са за стена) рамкират ли се след завършване? Ако нямат "защитно" стъкло не се ли набиват с прах?

    По-нагоре пишеше за използване на лепило. Не съм опитвала до сега, но докато кликах тук-тамм попаднах на това http://www.ericas.com/embroidery/15795b.jpg
    Редактирано от rodich : 15.06.2009 в 16:53.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  12. #42

    Подразбиране

    Стефан Стамболов 8.


    Цитат Първоначално написано от эьвсь Виж мнение
    от каде в София мога да си купя игла за фъкане
    Редактирано от rostso : 25.06.2009 в 14:01.

  13. #43

    Подразбиране

    kаква е цената на тази основа ......не съм от софия и да знам като търся човек който да ми прати
    Помни няма отговори на всички въпроси!
    http://myblogliska-lisana.blogspot.com/

  14. #44

    Подразбиране

    някой да е откривал някакво друго видео обясненеие на фъкането зле съм с английския иначе бих опитала в ю туб но нищо неизлезе
    Помни няма отговори на всички въпроси!
    http://myblogliska-lisana.blogspot.com/

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от ivanichka Виж мнение
    magych е дала няколко линка с доста информация че и картинки, но да кажа и аз... Ето описанието на моята игла:

    КОМПЛЕКТ ИГЛИ ЗА ФЪКАНЕ

    С тези вълшени игли вие можете лесно и с малко средства да изработите по готови модели или по фантазия чудесни пана, възглавнички, постелки за диван и под, платки за дрехи и др.
    Съдържание на комплекта: състои се от две игли - за тънка и дебела прежда, дръжка, телчица за вдяване и инструкция.
    Материали за работа: в зависимост от модела и предназначението на изделието могат да се използват различни тъкани за основа и различни прежди в подходящо съчетание на цвят и дебелина.
    Подготовка за работа: платът с предварително прекопираният на опаката му страна модел се опъва върху дървена рамка с кабъри или нагергеф с подходящи размери. Иглата се закрепва в отвора на дръжката с притискащо винтче. С помощта на телчицата конецът се вдява в дръжката на иглата, като края му се изважда през отвора на върха.
    Начин на работа: с равномерни движения иглата се забожда до упор и се изважда до излизането й като при всяко ново забождане се премества със скосената част на върха в желаната посока с около 2 мм. Дължината на оставащите върху лицевата страна на плата бримки зависи от дължината на стърчащия от дръжката край на иглата.
    Така се запълва с бримки цялото изделие или отделни негови фрагменти с различен цвят и релеф. Връхчетата на бримките могат да се подстрижат. След завършването изделието се снема от рамката и в зависимост от предназначението опаката му страна се подшива с допълнителен плат или се намазва с туткал, или лепило С-200 и изсушава.
    Добре де ,не мога да разбера другите игли какви са - като куки за плетене....Моята е като тази на снимката

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •