Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 90

Тема: Неуспехи

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Благодаря ти Манка!Беше ме посаветвала да го метна в някой шкаф...е вече е там
    Радвам се ,че го завърших ,защото имах чувство ,че няма да мога да продължа с нещо друго.Все щеше да ме чопли от вътре ,че имам нещо недовършено
    Вече съм на много приятна вълна-Херитаж.

  2. #2

    Подразбиране

    Ей това е вече нещо друго пейзажчета ли ще шиеш?

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от qni Виж мнение
    Благодаря ти Манка!Беше ме посаветвала да го метна в някой шкаф...е вече е там
    Радвам се ,че го завърших ,защото имах чувство ,че няма да мога да продължа с нещо друго.Все щеше да ме чопли от вътре ,че имам нещо недовършено
    Вече съм на много приятна вълна-Херитаж.

    И ти се чудя как си имала търпение да го завършиш. Ако ще те успокои това,и аз имам такъв случай,но за разлика от теб не сикъсах нервите и не си губих времето да го завършвам след като няма да го сложа на стената и ли да го подаря. Просто го зарязах. Съжалявам,че не мога сега да сложа снимка на започнатия гоблен, но става въпрос за този.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    на мен пък гоблена ми харесва , бледичък но никак не лош поне гледано отдалеко,и ако беше шит с кръстче може би щеше да бъде по изразителен.
    най често този вид гоблени са точно с кръстче бод
    моя неуспех е един комплектован гоблен на казанлък, които мразех докато шиех и ототгава се зарекох дане си купувам български гоблен на българска фирма


    в интерес на истината ф форума съм виждала мноого наистина грозни гоблени който са харесвани и шити масово/разбира се въпрос на вкус /
    обичам красивите неща

  5. #5

    Подразбиране

    Ето още един член на групата "Разочарования"
    С такъв мерак го започнах, а като взе да придобива образ и подобие - ужас ! Нито едно съвпадение в цветовете, които виждате ... Съжалявам, че не мога да ви покажа произведението си, защото и аз като Ния го захвърлих в дън гори тилилейски
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    stмисля че не бива толкова да съжалявате.
    Ниа ти напразно си изоставила бебето в шкафа, на един руски форум една учстничка го е направила, погледнете колко е хубав.
    а за яни и мари-ар , не cа чак толкова за изхвърляне, все пак това са гоблени а не снимки, според мен трябва да се продължи.
    и аз се бях разочаровала в този гоблен,и даже не ми се искаше да влизам в моите етапи за да не го гледам (става дума за индииката)
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2432&page=5
    но се успокоих и все пак реших че ще го сложа в рамка, в деиствителност е по-добре от колкото сниман
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  8. #8

    Подразбиране

    аз мисля, че повечето разочарования идват от това, че всъщност ние си харесваме снимките по които е направен гоблена и започваме да шием, решавайки, че и нашия ще стане точно такъв, а то...........изненада. аз имам подозрения, че и с тези люляци ме очаква изненада,защото схемата е твърде малка и не толкова детайлна, но все пак ще опитам.(тъпо и упорито)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sidika Виж мнение
    Eto go i moeto razo4orovanie beşe dosta trudni4ık , dori ima6e edin znak v klu4a ,koyto taka i ne mojah da namerya v shemata , i taka momi4eta vnimavayte kakvo zapo4vate
    az sled tozi (neizvesten na koya firma goblen) sım si re6ila da 6iya samo na poznati firmi - dimensions, lanarte , goblenset , permin i taka, za da si nyamam pove4e glavobolıya
    Sidika, на мен този гоблен ми харесва и мисля някой ден да го ушия, ако се появи другия вариант на някаква китайска фирма, на която гоблените изглеждат доста добре ушити.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от viking Виж мнение
    stмисля че не бива толкова да съжалявате.
    Ниа ти напразно си изоставила бебето в шкафа, на един руски форум една учстничка го е направила, погледнете колко е хубав.
    а за яни и мари-ар , не cа чак толкова за изхвърляне, все пак това са гоблени а не снимки, според мен трябва да се продължи.
    и аз се бях разочаровала в този гоблен,и даже не ми се искаше да влизам в моите етапи за да не го гледам (става дума за индииката)
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2432&page=5
    но се успокоих и все пак реших че ще го сложа в рамка, в деиствителност е по-добре от колкото сниман

    Предполагам,че ако го бях шила с конци Мадейра както е по оригинал ,и ако имах точната легенда на цветовете щеше да стане сполучлив.А аз приравнявах по различни таблици с ДМЦ, а по късно след като вече бях ушила една трета от гоблена видях в един сайт схемата с легендата и отстрани на едно цветово съчетание /тип мартеница/ на ръка беше отбелязано,че е грешка.Но за съжаление не беше посочено правилното съчетание. Сигурно ще го довърша някога,че миекомплект с още два гоблена,но.......да ми дойде желанието за разшиване.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mari_ar Виж мнение
    Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд.
    Гледам резултата и все си мисля, че всъщност не е толкова зле. Не знам дали съм права, но доколкото успях да видя шиеш го 1:1 с гоблен бод, но имай в предвид че този гоблен е разработен за кръстат бод и според мен ако го шиеш с гобленов бод, то трябва да е в размер 1:4. Аз също предпочитам да шия с гобленов бод, но винаги гледам да спазвам размера на гоблена. Защо не пробваш да го започнеш отново с гобленов бод 1:4 – наистина ще стане 4 пъти по-голям от този, който си започнала, но можеш да пробваш да ушиеш няколко квадратчена и да прецениш как се получава – мисля, че разликата ще е огромна.


  12. #12

    Подразбиране

    Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
    Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране Относно гоблена "Прохлада"

    Здравейте!
    Проблема с този модел е, че не си го поръчала от там където трябва - от Каталог Гоблени www.gobleniniki.com
    Те предлагаха този модел, но с различни параметри. А всичките им модели на гоблени бяха ОДРАНИ и поместени /сега вече не ги прердлагат всичките модели - защото ги няма и в Каталог Гоблени/ в сайта www.gob-le-ni.hit.bg естествено с лошо качество на картинките и малки размери. И ако имаш изходна картинка с лошо качество и малък размер- и модела ще стане лош!!!
    Така, че внимавайте от къде поръчвате, може да е по-евтино, но резултата....... :-(


    А ето и какво става - 46 цвята DMC, 22х38.5 см
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Амбицирах се и си намерих "неудачното" творение ...
    Едва ли сте виждали по-голямо несъответствие в цветовете
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mari_ar Виж мнение
    Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд.
    Оппа, това ми изглежда много познато! Гоблена, искам да кажа. Това да не е от сайта gob-le-ni.hit.bg? Там има доста фентъзи картинки, по които си поръчваш компютърна схема и си заплащаш доста солено само за схемата? Влюбих се в една от тези картинки - "Отражение" и си поръчах схемата (40 лева, без да ме е яд за парите). Още съм в началото, обаче установих, че картинките в сайта са с лоша разделителна способност. Видях същата картинка в друг сайт и установих, че това, което съм шила, мислейки, че е част от водата, всъщност е РИБА ВЪВ ВОДАТА. Затова сега го оставям настрана и смятам да си лекувам нервите с някоя икона. А това за разпръснатите бодове - така е, като е правена на компютър. В отрязък от панамата с големината на пет на седем сантиметра имам скормните 45 цвята!!!

    Ако има някой, който е шил гоблен по схема на gob-le-ni.hit.bg, нека да сподели, за да не се чудим дали да си довършваме гоблените или не.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •