Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 90

Тема: Неуспехи

  1. #1

    Подразбиране Неуспехи

    Реших да пусна нова тема и ако не й е мястото тук нека да ме извините.Провикира ме един гоблен ,който го считам за неуспешен.Предлагам тук да споделяме за схеми ,които са некачествени,за да не се случва на друг да изпада в подобно положение.
    Гоблена го изтеглихот този сайт
    http://photofile.ru/
    Въодушевена от снимката ,закупих конците и започнах да шия .От там нататък дойде голямото разочарование ...много единични бодове ,които трудно оформят даден елемент.Изключително светлите цветове също придават един размазан общ вид. Абе положението е следното...
    Така ,че внимавайте със схемите от интернет!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Ето го крайният резултат...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    ами Яни какво да ти кажа? Наистина може и да те разочаровам но крайния резултат е далеч от това което си показала на горната картинка Благодаря че сподели - това ще ме накара повече да се замислям при избора си от сега нататък
    това което не ни убива, ни прави по силни!!!
    antoni13@abv.bg

  4. #4

    Подразбиране

    Аз съм си разочарована така или иначе и реших поне да предупредя останалите да внимават повече при избора на гоблен.

  5. #5

    Подразбиране

    Яни искрено ти съчувствам,толкова труд си хвърлила,и като знам как се мъчеше докато го шиеш,нищо за напред ще внимаваме и ние покрай теб

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря ти Манка!Беше ме посаветвала да го метна в някой шкаф...е вече е там
    Радвам се ,че го завърших ,защото имах чувство ,че няма да мога да продължа с нещо друго.Все щеше да ме чопли от вътре ,че имам нещо недовършено
    Вече съм на много приятна вълна-Херитаж.

  7. #7

    Подразбиране

    Ей това е вече нещо друго пейзажчета ли ще шиеш?

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от qni Виж мнение
    Благодаря ти Манка!Беше ме посаветвала да го метна в някой шкаф...е вече е там
    Радвам се ,че го завърших ,защото имах чувство ,че няма да мога да продължа с нещо друго.Все щеше да ме чопли от вътре ,че имам нещо недовършено
    Вече съм на много приятна вълна-Херитаж.

    И ти се чудя как си имала търпение да го завършиш. Ако ще те успокои това,и аз имам такъв случай,но за разлика от теб не сикъсах нервите и не си губих времето да го завършвам след като няма да го сложа на стената и ли да го подаря. Просто го зарязах. Съжалявам,че не мога сега да сложа снимка на започнатия гоблен, но става въпрос за този.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #9

    Подразбиране

    на мен пък гоблена ми харесва , бледичък но никак не лош поне гледано отдалеко,и ако беше шит с кръстче може би щеше да бъде по изразителен.
    най често този вид гоблени са точно с кръстче бод
    моя неуспех е един комплектован гоблен на казанлък, които мразех докато шиех и ототгава се зарекох дане си купувам български гоблен на българска фирма


    в интерес на истината ф форума съм виждала мноого наистина грозни гоблени който са харесвани и шити масово/разбира се въпрос на вкус /
    обичам красивите неща

  10. #10

    Подразбиране

    Ето още един член на групата "Разочарования"
    С такъв мерак го започнах, а като взе да придобива образ и подобие - ужас ! Нито едно съвпадение в цветовете, които виждате ... Съжалявам, че не мога да ви покажа произведението си, защото и аз като Ния го захвърлих в дън гори тилилейски
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    stмисля че не бива толкова да съжалявате.
    Ниа ти напразно си изоставила бебето в шкафа, на един руски форум една учстничка го е направила, погледнете колко е хубав.
    а за яни и мари-ар , не cа чак толкова за изхвърляне, все пак това са гоблени а не снимки, според мен трябва да се продължи.
    и аз се бях разочаровала в този гоблен,и даже не ми се искаше да влизам в моите етапи за да не го гледам (става дума за индииката)
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2432&page=5
    но се успокоих и все пак реших че ще го сложа в рамка, в деиствителност е по-добре от колкото сниман
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  13. #13

    Подразбиране

    аз мисля, че повечето разочарования идват от това, че всъщност ние си харесваме снимките по които е направен гоблена и започваме да шием, решавайки, че и нашия ще стане точно такъв, а то...........изненада. аз имам подозрения, че и с тези люляци ме очаква изненада,защото схемата е твърде малка и не толкова детайлна, но все пак ще опитам.(тъпо и упорито)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Pepito,ака го бях започнала с кръстат бод никога не бих го довършила...Не е до бода , а до схемата. Просто това за мен е снимка пусната през програма за правене на гоблени без да е обработена допълнително.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    а темата. Мисля че определено имаше нужда да се появи такава тема. И аз като всяка гобленарка искам щом си "вадя" очите, то резултата да е добър. В повечето случаи залагам на разработки на известни фирми и съм доста скептично настоена към гоблени, разработени от снимки с някаква си програма, ако пък нещо такова много ме впечатли - търся из нета снимка на вече ушит такъв гоблен, за да добия представа как се получава и да преценя дали си заслужава да го започвам.

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •