Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 90

Тема: Неуспехи

  1. #31

    Подразбиране

    Радвам се, че има такава тема, за да не се ръководим само от картинките на един гоблен, а да го видим и реално как би изглеждал. Така се предпазваме един друг от неуспехи, макар че не съм съгласна, че всичко показано тук може да се отнесе към неуспехите. Конят например, макар и в по-различна цветова гама, на мен лично ми харесва.

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mari_ar Виж мнение
    Ето и моето разочарование. С много голямо желание си купих конците и започнах да шия, но като стигнах до някаде ми се изчерпа желанието да го шия. Много еденични и пръснати бодове. Мисля че краиния резултата няма да е сполучлив и затова и аз го наврях в дъното на един шкаф да не го гледам, че ме хваща яд.
    Гледам резултата и все си мисля, че всъщност не е толкова зле. Не знам дали съм права, но доколкото успях да видя шиеш го 1:1 с гоблен бод, но имай в предвид че този гоблен е разработен за кръстат бод и според мен ако го шиеш с гобленов бод, то трябва да е в размер 1:4. Аз също предпочитам да шия с гобленов бод, но винаги гледам да спазвам размера на гоблена. Защо не пробваш да го започнеш отново с гобленов бод 1:4 – наистина ще стане 4 пъти по-голям от този, който си започнала, но можеш да пробваш да ушиеш няколко квадратчена и да прецениш как се получава – мисля, че разликата ще е огромна.


  3. #33

    Подразбиране

    Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
    Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #34

    Подразбиране

    И на мен като че ли първият вариант повече ми харесва.

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
    Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената
    Като завърша моят-и аз това шия /дано стане по-скоро /, ще се опитам да Ви го покажа, не съм сменяла цветове, но засега се получава доста добре. Само дано разочарованието не дойде по късно, защото ще се гръмна, толкова ми хареса

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Да ви кажа, май наистина трябва да се внимава много с конците ...
    Това го завърших вчера, съжалявам че нямам фотоапарат да ви го покажа, но успях да го докарам като цветова гама и наситеност на цветовете като на първата снимка Иначе щеше да е бледо като втората, а на мен определено ми стои постно и не както трябва ... Сменях цветове като за световно, но резултата си заслужаваше и сега с удоволствие му се радвам на стената
    Lusy, и аз го ших с тотална смяна на цветовете. Интересно ми е да видя твоето изпълнение. Като е възможно снимай и покажи. Оригинала( на снимка) наистина е доста блед.

  7. #37

    Подразбиране

    Нямам апарат да го снимам, но наистина го докарах като първия вариант...
    Мога да ви кажа само сменените конци, ако някой проявява интерес ...

  8. #38

    Подразбиране Относно гоблена "Прохлада"

    Здравейте!
    Проблема с този модел е, че не си го поръчала от там където трябва - от Каталог Гоблени www.gobleniniki.com
    Те предлагаха този модел, но с различни параметри. А всичките им модели на гоблени бяха ОДРАНИ и поместени /сега вече не ги прердлагат всичките модели - защото ги няма и в Каталог Гоблени/ в сайта www.gob-le-ni.hit.bg естествено с лошо качество на картинките и малки размери. И ако имаш изходна картинка с лошо качество и малък размер- и модела ще стане лош!!!
    Така, че внимавайте от къде поръчвате, може да е по-евтино, но резултата....... :-(


    А ето и какво става - 46 цвята DMC, 22х38.5 см
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    Амбицирах се и си намерих "неудачното" творение ...
    Едва ли сте виждали по-голямо несъответствие в цветовете
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #40

    Подразбиране

    Момичеат, аз например променям в движение както се казва. Като не ми хареса и хоп- друг конец.
    Сега ако знаете над какво се потя- ако се получи нещо добро ще покажа, ако е за тази тема, хич няма да го споделям

  11. #41

    Подразбиране

    e rujanka, сподели го и в двата случая, няма какво да се притесняваш, нали тази тема е за това
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от viking Виж мнение
    e rujanka, сподели го и в двата случая, няма какво да се притесняваш, нали тази тема е за това
    Естествено че ще покажа, човек се учи както от успехите, два пъти повече от неуспехите си.
    За сега май ще пропусна слагането му в тази темичка и ще е за вашите творби, но нека напредна повече за да се оформи колорита изцяло и ще реша къде да ви го покажа.

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от viking Виж мнение
    ваня, аз си мислех да започна един от тези гоблени с улиците, може би не съвсем същия но подобен, кажи на коя фирма си шила и не ти е харесало, за да не започваме, да не е на CUADROS
    Ами да ти кажа честно незнам на коя фирма е,свалих си схемата от
    www.mulenne.narod.ru

  14. #44

    Подразбиране

    Да ви покажа нещичко и азnew_file.jpg

    Още при първото ми влизане в сайта на Солария очите ми останаха в Момичето от Алхамбра и розичките по темата.

    За да свикна със схемите на фирмата, реших първо да ушия безплатния дизайн, но какъв бе шока ми, когато установих, че цялата горна рамка на прозореца се сля.
    Моля Ви кажете ми има ли такъв проблем и с другия гоблен по темата, защото просто ме е страх да си го купя
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    изненадана съм по принцип разработките на солария са сполучливи ти със дмс ли си го комплектова както са го дали или си ги обръщала в анхор или някои други конци ако е с дмс направо им пиши и им го покажи чувала съм че са коректни

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •