Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Показване на 76 до 90 от 90

Тема: Неуспехи

  1. #76

    Подразбиране Неуспехи

    Мога да кажа ,че съм имала проблеми с готови комплектовки ,а не с схемите от форума.Когато купуваш готов гоблен, започваш да шиеш без да се замисляш.Когато шия по схеми от форума и събера конците по ключа аз ги сравнявам и налагам по схемата и съответно с картината.Ако нещо не ми харесва сменям преди да съм започнала ,а по някой път и по време на шиене.По добре да загубя един два дни докато напасна всичко отколкото няколко месеца или дни докато го шия без желание.Например ако трябва да шия небе събирам конците по знаците ,налагам ги и гледам дали ще се получи това което е на картината.Ако няма същият ефект сменям.Тези схеми на които ключът е написан или дописан ръчно са доста по- сигурни и сполучливи.Лично мое мнение.Конкретно на мен много ми допада да шия нещо, което съм харесала и го няма в всеки един магазин за гоблени.Увлякох се....................

  2. #77

    Подразбиране

    Според мен тези "неудачни" схеми са правени с програма от типа на Pattern Maker, затова има толкова единични пръснати бодове. Който ги е правил, не си е направил труда после да ги дооправи и направо ги е пуснал в нета. Наистина трябва да се внимава.

  3. #78

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ata Виж мнение
    Ето и моето разочарование.Гоблена които уших е комплектовка на някаква софийска фирма.
    Ata, понеже си разочарована, да ти покажа и моят такъв гоблен, прилича на твоя цветово, но има доста разлики като се загледаш в детайлите.
    Само че аз за разлика от теб си го харесвам. Комплектовката беше на някаква незнайна фирма, конците помня бяха много тънки, идея си нямам какви. Това беше вторият ушит от мен гоблен (първия сериозен, така да се каже). Но според мен не се получи зле. Особено като се има предвид, че съм го виждала в какви ли не цветови гами, зелени, бежави. А картинката която си показала, за мен лично е по-лош вариант, от това което ти се е получило. Зависи на какво си се надявала в началото!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #79

    Подразбиране

    Момичета показвам ви едно разочарование ,комплектовка на Милена стил
    Вижда се неудачния кафяв цвят в краката ,който съм го избягвала и замествала в тялото.Също в половината коса имаше черен цвят ,а в останалата се наложи да прилагам лично творчество...

  5. #80

    Подразбиране

    Уау,не можеш ли да го разшиеш това на краката то изглежда сякаш е изгорена .Направо заслужават да им се обадиш ама когато си ной-ядосана
    иначе нагоре ми харесва и лицето й е хубаво

  6. #81

    Подразбиране

    Искам да покажа моят неуспех-ако някой е решил да шие този гоблен да има представа.Започнах го с голямо желание,но за съжаление резултата е далеч от картинката.Преобърнах конците от анхор в дмс-
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #82

    Подразбиране

    Мила,не го изоставяй! Моето скромно мнение е,че като ушиеш и другите цветове,ще изглежда по друг начин.Дори и да се различава от картинката ,в завършен вид ще стане хубав гоблен.Е,ти решаваш!Успех!!

  8. #83

    Подразбиране

    ако това, което си показала в поста е твоя гоблен, то той никак не е за пренебрегване. Аз винаги съм го харесвала,моля те не се отчайвай и продължявай.Става много добре, дори се вижда как крачето прозира.

  9. #84

    Подразбиране

    Здравейте момичета!Ето,че дойде ред и аз да се оплача.Купих си оригинална комплектовка на Чарiвна мить (Украина) - комбинация с мъниста.Панамата беше ужасна,но тъй като това ми беше трети гоблен на тази фирма не предположих,че ще ми създаде проблеми.Както и да е избродирах всичко и остана ред за за мънистата и какво се установи - не се събират на панамата .Реших да ги шия на друга панама и да ги направя като апликация,но картинката от мъниста стана голяма спрямо гоблена и за капак не ми стигнаха мънистата от три цвята...Представяте ли си ,панамата не събира мънистата и освен това мънистата не стигат(сложили са много по малко,като например от единия цвят не ми стигат 50 броя).Направо ми се реве и се пукам от яд.Чудя се да пиша ли писмо на фирмата и какво ли ще стане ако напиша,язък ми за труда и нервите...

  10. #85

    Post Да се присъединя и аз...

    Здравейте ! Аз също бях в голямо затруднение...Шия гоблени от скоро и не знаех, че трябва да внимавам от кого купувам. Купих "Коне в реката" на снимката много ми хареса.Но като започнах да шия от началото до края все проблеми.Цветовете много бледи, като избелели...Във водата не забелязах нищо, но като стана крака на коня зелен открих ,че имам и друг проблем.Част от знаците и конците бяха разменени. Разшиване...После и друго конците се разпадаха още с вдяването... Не стига това ,ами и част от конците не ми стигнаха и то не от разпадащите се,а от другите ...Като отидох в магазина да си купя се оказа,че нито имат такива цветове, нито знаят от къде да си ги купя- въпреки че от там си купих гоблена!!!? На всичко отгоре ме обидиха,че кой знае как съм шила? С много труд го довърших и с помощ на мой съседки, които го бяха шили.Ако питате има ли нещо общо с истинския- няма.Но го довърших и го скрих на дъното на един скрин.Сега вече зная от къде да купувам... , а колкото до въпросния магазин на всички казвам, що за стока са..

  11. #86

    Подразбиране

    Аз пък винаги намирам огромна разлика в яркостта на цветовете на Милена стайл купувам си списанието редовно
    схемите ги дават в анхор и дмс и понякога и в ариадна купувам си аз дмс-та шия и пак моето е по-бледо и по бозаво не толкова ярко и хубаво
    сега съм си поръчала от списанието им направо окомплектовката - те са само един вид винаги - ариадна ли бяха ейййй хич не помня ама като ушия един ще споделя мнение

  12. #87

    Подразбиране

    и аз да се включа първият ми гоблен замина направо в казана за боклук трите коня на водопой беше

  13. #88
    poppy
    Guest

    Подразбиране

    усещане за топлина, горещо, горещо:http://goo.gl/ZLBtQ

  14. #89

    Подразбиране

    Уау, най-горещите таблетка на картината, невероятно:http://is.gd/teSsaI

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от fanle Виж мнение
    Уау, най-горещите таблетка на картината, невероятно:http://is.gd/teSsaI



    fanle
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •