Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 23 от 23
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mery_kostadinova Виж мнение
    За сега никой, но малката ми дъшеря е на 3 годинки и когато аз шия, тя взема една кърпа, иска някой от моите конци и се прави че шие.
    -Мамо, мамо, аз правя гоблен!
    И аз така.Моята е на пет и си има кутийка с панама,конци,ножичка и схема.Е все още само боцка някакви нейни си бодчета,но се надявам след някоя година да купим първото и гобленче

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Rossko Виж мнение
    За съжаление не мога да се похваля с успехи в тази област. Приятелките ми ме гледат странно всеки път като спомена думата "гоблен" и със смях ме питат "Ти още ли шиеш". Като че ли човек може да се откаже от тази мания. Една моя колежка изяви желание да и покажа как се шие гоблен /препоръчали са и го като терапия/ , но все още не си е избрала такъв и като гледам не кипи от нетърпение. Жалко , защото наистина имам огромно желание да и покажа.
    Rossko и при мен е точно така .Всичките ми приятелки се чудят до кога ще си губя времето с това
    Важното за мен е ,че семейството ми харесва нещата които шия , но не проявявят интерес да се научат.
    Сестра ми ипита и каза ,че това не е за нея .Предпочита аз да и го ушия

  3. #18

    Подразбиране

    Аз все още не съм подпалила никой, по-скоро тези, които са бродирали преди 5-10 год си възвръщат желанието. Два броя за сега.
    Опитвам да науча дъщеря си. Преди 2 години направи това
    http://rodich.multiply.com/photos/album/1/Handmade#20

    Иначе, наистина хората не разбират какво уддоволстие е да се шие гоблен и мислят, че е занимание за баби или само цикат с език
    A pри мен бродирането клони към медитация


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #19

    Подразбиране

    Две приятелки се запалиха,но...
    Едната много хареса Циганката с китарата,която шиех тогава и си я купи.Уши 3-4 квадратчета и накрая след като завърших моята,уших и нейната...Другата започна Сикстинската мадона.Вече я шие 5та година.Но се справя добре и не се отказва.Миналата седмица отново я извади от гардероба

  5. #20

    Thumbs up Колко хора сте запалили по гоблените?

    Здравейте , съвсем нова съм във форума . Гоблените са ми хоби, от 24 г. шия без прекъсване имам над 100 ушити гоблена /колкото и не скромно да звучи/ ,малки големи и още по големи..........,участвала съм в много конкуси и съм печелила почти винаги пъвите места , по темата - над 25 човека съм запалили в.т.число едно момче......


    rosicta_stefanova@abv.bg
    Редактирано от rositsa : 18.05.2009 в 16:02. Причина: email

  6. #21

    Подразбиране

    Не много, Кръстницата на децата ми, (след като много пъти ме е виждала с какъв интерс шия) се престраши да почне, след като години съм и казвала колко е хубаво - тя си мислеше, че е много трудно и няма да се справи. Сега всеки път като я попитам какво прави отговора е един и същ -... Шия!
    Една приятелка скоро започнах да уча, прояви интерес и започнахме с една буквичка, след като я обърка няколко пъти се отказа, май не е за нея- няма търпение.
    И скоро ще показвам на един мъж който е на 50 години, надявам се да стане един от нас, жена му го майтапи за това че иска да шие , а аз споря със нея да не му пречи на интересите.

  7. #22

    Подразбиране

    Аз запалих не много, но пък качествено. Може би са около шест-седем. Всички шият "яко" и не се отказват.

  8. #23

    Подразбиране

    Реклама:
    Ами то и аз да се похваля тогава. Научила съм 10-тина човека. От тях 5-6човека са заклети гобленари, към 3-ма са зарязали начинанията си, а има 2-ма които доста трудно схванаха, но последните и в началото не изявиха голямо желание и влечение. Така че, мисля, че то си е до човека дали го влече или не. Аз например се научих много бързо още в 6-ти клас и до ден днешен съм луда на тема гоблени. Просто искам да ушия всичко красиво. Някъде към 100 живота най-малко ми трябват

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •