Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 23
  1. #1

    Smile Колко хора сте запалили по гоблените?

    Хайде съфорумки и по-малко съфорумци да ви чуя...
    Колко човека сте зарибили на тема гоблени? На мен ми тежат на съвестта няколко . Но, пък сега ни е весело да споделяме общото си хоби. Тази тема ми хрумна, защото днес успях да агитирам ( след многогодишно опъване от нейна страна ) още една приятелка, която има много голяма нужда от бродиране (като вид психотерапия), даже с дъщеря ми й подарихме "Мелничката" на Милена стил, като за начало! Тя се беше хвърлила на една икона , посъветвах я , да я остави поне за втори гоблен, за да не се откаже след първите няколко бода.
    Щастлива съм, че успях да приобщя още един човек към нашата гилдия!

  2. #2

    Подразбиране

    Не мога да кажа, колко хора съм приобщила към това хоби, но не са малко. Преди всичко, всичките ми приятелки започнаха да шият и то по-амбицирано от мен. А и доста съседки не изостанаха от нас. А за първи гоблен моя приятелка уши Св. Георги и то с много старание. След него завърши Тайната вечеря за много кратък срок. Зависи кой какво го влече.

  3. #3

    Подразбиране

    За съжаление това е най-слабото ми място - да агитирам някой да шие гоблени. Абсолютно без всякакъв успех каквито красоти да им показвам. Иначе харесват моите и се радват много ,ако им подаря .
    Ако мога за утеха да си кажа,братовчедка ми започна да шие след като видя моите гоблени. Но дали аз съм я "зарибила" все пак не живеем в един град.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #4

    Подразбиране

    Аз сега уча моята племенница и съм доволна ,че започва с много желание, макар да е само на 12 г.В момента шие малко гобленче- пейзаж, но мисля ,че за начало е достатъчно. Желая и успех!!!!
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  5. #5

    Подразбиране

    Поне 5-6 души и то без агитация.Просто нямало , кой да им покаже как се шие
    katya ivanova

  6. #6

    Подразбиране

    Ot kakto 6ia gobleni sam u4ila samo 2 poznati Ednata taka i ne razbra kakvo da pravi i be6e obarkala totalno shemata sega mi e sme6no no togava triabva6e az da razplitam vsi4ko A drugoto momi4e uspia da u6ie edno malko goblen4e makar 4e sa6to obarka shemata No ako niakoi pak proiavi jelanie s udovolstvie 6te pomogna

  7. #7

    Подразбиране

    За сега никой, но малката ми дъшеря е на 3 годинки и когато аз шия, тя взема една кърпа, иска някой от моите конци и се прави че шие.
    -Мамо, мамо, аз правя гоблен!

  8. #8

    Подразбиране

    Само през последните 1-2 месеца успях да запаля по гобленарството една млада колежка, а друга реши да довърши изоставен от доста години гоблен. Преди години предавах уроци по гобленарство и на две мои братовчедки, за които това също се превърна в хоби.

  9. #9

    Подразбиране

    Аз също съм запалила приятелки да шият гоблени, но за сега голямото ми постижение е моята колежка Rascit0, която се запали по гоблените и даже става по-добра от мене, понеже започне ли гоблен довършва и тогава започва нов, а аз започва по няколко и после само довършвам започнатите.

  10. #10

    Подразбиране

    Да се отчета и аз -приятелката ми ,а покрай нея мъжът й проши и в момента уча една моя съседка.За сега толкова.

  11. #11

    Подразбиране

    За съжаление не мога да се похваля с успехи в тази област. Приятелките ми ме гледат странно всеки път като спомена думата "гоблен" и със смях ме питат "Ти още ли шиеш". Като че ли човек може да се откаже от тази мания. Една моя колежка изяви желание да и покажа как се шие гоблен /препоръчали са и го като терапия/ , но все още не си е избрала такъв и като гледам не кипи от нетърпение. Жалко , защото наистина имам огромно желание да и покажа.

  12. #12

    Подразбиране

    На работата сме доста гобленарки и заедно запалихме една колежка,която сега спиране няма.А аз лично заразих сестра си и нейната снаха.

  13. #13

    Подразбиране

    аз се опитах да науча една приятелка,но не успях.но маика ми се запали и сега се надпреварваме

  14. #14

    Подразбиране

    Около мен не се шие много, повечето ми приятелки мислят , че си губя времето, но все пак две опитаха и им хареса.Плашат се от размерите ,но за целта има и малки Сега ги наблюдавам едната се пристраши и подхвана по-големичък

  15. #15
    Активност Аватара на sonya_t
    Селановци, обл. Враца
     
    43 Мнения
     

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз съм зарибила вече 4 приятелки. Последната е колежката ми, която така се запали, че шие трети, а четвъртия го подготвя да го започне.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •