Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 66
  1. #1

    Подразбиране Помощ, глезените ми оттичат много лошо.

    Момичета, помогнете ми със съвет или ми препоръчайте специалист при който да отида. От години вече имам този проблем с глезените подуват се много лошо и направо се сливат с прасците- ужасно е Обичам да ходя през лятото с поли, но повярвайте ми това ми е голям комплекс Вярно е, че напоследък повиших малко теглото си, но и преди това го имах този проблем. Почти всяка вечер си мажа краката с Лиотон 1000 нищо не помага. Дори вечер когато краката са ми в покой, сутрин когато стана пак е така. Виждала съм пухкави дами, но с прекрасни глезени, явно не се дължи на теглото.
    Моля ви, помогнете ми

  2. #2

    Подразбиране

    Не се дължи на теглото , защото имам същия проблем, а теглото ми е под нормите.Дори сутрин са повече подпухнали.И аз мажа , но ползата е временна

  3. #3

    Подразбиране

    По принцип за подутини: настъргани картофи се слагат на вестник и мястото се увива хубаво, отгоре - някакво парцалче и отгоре - найлон. Стои така около половин час. След около половин час се повтаря по същия начин. Може и да се потрети. Прави се всяка вечер.

  4. #4

    Подразбиране

    skarlet_x, а споделила ли си това с лекар,защото според мен, би трябвало да има някяква причина за това подуване???

  5. #5

    Подразбиране

    Откровено да си призная не съм ходила на лекар, но явно ще се наложи. И аз си мисля, че може да е здравословен проблем.Това не се изтрайва вече. Но все пак реших да споделя тук. Благодаря на всички момичета, които ми писаха.

  6. #6

    Подразбиране

    Непременно отиди на лекар.Аз имах същия проблем и се оказа,че е от възпалени бъбреци.Ако е от някое заболяване бъди сигурна,че никви мазила няма да ти помогнат.Трябва да се отстрани причината.

  7. #7

    Подразбиране

    Пли всички случаи е здравословен проблем. Моят си е от едно падане и няма спасение.Но на никого не го пожелавам.

  8. #8

    Подразбиране

    Опитай да поставяш краката в студена вода за известно време Аз скоро имах същия проблем. Оказа се, че е от прегряване,много ходене и неудобни обувки. Аз съм от Бургас и морската вода много ми помогна, за три дена се оправих.

  9. #9

    Подразбиране

    Момичета благодаря ви, че се отзовахте със съвети

  10. #10

    Подразбиране

    Подуването на краката най-често е вследствие на болно сърце, особено ако имаш и петна върху глезените. Отиди на кардиолог.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  11. #11

    Подразбиране

    Имам подобен проблем-при мен се оказаха вените( венозна недостатъчност, а не разширени вени!). Пих Флебодия, всяка сутрин по 1 хапче, имаше подобрение още при първата опаковка.Почти съм се стабилизирала от Детралекс обаче.Аз ходих на венозен хирург, който ми постави диагнозата, изписа ми тези лекарства( това е за начелен стадий), но най-ценното е, че ми даде супер прости препоръки, които всички можем да спазваме, ако ги знаем...
    1. Носене наудобни обувки, никакви високи токчета, но не и равни, по-скоро с малък, тип мъжки ток;
    2. Да избягвам прекалено стегнати дрехи;
    3. При всяка възможност краката да се вдигат нависоко;
    4. Вечер също да се спи с вдигнати крака(добра височина е едно сгънато родопско одеяло, под чаршафа), но краката да са вдигнати от коляното нататък.
    5.Къпане с по- хладка вода, даже обливане на краката със студена.
    6. Повече ходене.
    7. Килограмите, естествено -надолу....
    8.Ходенето във вода е прекрасен естествен масаж, но да се избягват слънчевите бани.
    За друго сега не се сещам, лекарят ми каза, че мазането с Лиотон е "Бош лаф работа"-да не си давам парите..
    Много ми беше гадно, защото не можех да шия, за седя на компютъра, защото краката ми висяха и отичаха..
    А и ми препоръчаносене на специални ластични чорапи, скъпи са, ужасно неудобни-но ми помогнаха. Отиди на лекар, най- добре- да се види от какво е! Дано съм била полезна.

  12. #12

    Подразбиране

    Сега видях, че и ти си от Пловдив. Вземи си направление и отиди в УМБАЛ "св. Георги"-на Пещерско шосе. Само там в града има венозни хирурзи, аз съм страшно доволна от д-р Захариев, приема всеки понеделник от 12 часа долу в поликлиниката, много е човечен.

  13. #13

    Подразбиране

    Тези от нас , които са карали лятна бременност по време на жегите знаят, че става същото! Ваня е права - дължи се на лошо функциониране на бъбреците и съответно вдигане на албумина, оттам и отоците . Баба ми , Бог да я прости, ми даваше да ям много чубрица и ми помагаше ... Опитай , преди да те наплашат с нещо докторите

  14. #14

    Подразбиране

    Много добър е също професор Анастасов. Ходила съм принего и съм доволна. Но при мен нещата са необратими , защото вените са много разширени. Съветите, които получих са същите. Освен това, той препоръча два месеца на пролет и два на есен да се пие Детралекс

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето една статия от вестник "Доктор":
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •