Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 66
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от галюшка Виж мнение
    Благодаря ти за отговора и вниманието. Търся ревматолог от София, защото живея тук. Вчера наш близък ми даде името на професор от клиниката, за която не ща да чувам. Въпреки това,яд не яд, утре ще отида да запиша час за прием.
    Получих личното съобщение,радвам се че съм помогнала.По начина ,по който описваше проблема при мъжа ти ,предположих че ще е от вените ,защото и моите оплаквания бяха същите.А аз съм опитала какви ли не лекарства за разширени вени и единственотот ,от което имам облекчение и виждам ефект за сега е Флебодиа.На мен ,когато ми го изписаха ми казаха,че е най-новото и съвременно лекарство за разширени вени-с много бърз ефект/разбирай облекчение/,и най- малко странични действия/практически до сега при мен нищо като странични действия не се е проявило от Флебодиа,защото от всички стари препарати имах някакви оплаквания/.Лятото вече ходя с къси поли и нямам комплекси ,че краката ми са отекли или вените в горещината ще изпъкнат/това страшно ме дразнеше преди и около3-4 години ходех само с панталони/

  2. #32

    Подразбиране

    Момичета, преди известно време споделих с вас, че краката на мъжа ми отичат. Много от вас се отзоваха коя с каквото може, за което - хиляди благодарности. Една от вас купи крем за отоци Кройтенхоф. извинявам се, не си спомням името й. Но ако тя прочете този постинг, моля на ЛС да ми отговори за ефекта на този крем. Приятна вечер на всички и сладки сънища!

  3. #33

    Подразбиране

    Здравейте! И аз имам проблем с подуването на глезена на единия крак, но ме учудва защо мислите, че е възможно това да е проблем, свързан със сърдечно-дъбовата система, какво общо има?

  4. #34

    Подразбиране

    Дълги години сърцето на майка ми беше в абсолютна аритмия и много често глезените й се подуваха. Но ако не се подуват и двата ти глезена май не е сърдечен проблем. Най-разумно е да си направиш изследвания.
    Това винаги е признак за нещо, на което трябва да обърнеш внимание.
    Възможно е просто да задържаш течности в тъканите. Успех!

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tanevlas Виж мнение
    Здравейте! И аз имам проблем с подуването на глезена на единия крак, но ме учудва защо мислите, че е възможно това да е проблем, свързан със сърдечно-дъбовата система, какво общо има?
    Здравейте,ако проблема е само на единия крак ,100% мога да кажа ,че не е от сърцето ,а от вените на крака.Аз го имах ,абсолютно същия проблем и бях пила какво ли не.Преди известно време ми изписаха Флебодиа и си мислех,че е пак е поредното лекарство без ефект, но се оказа ,че не е така.Вземам Флебодиа по 1 таблетка всяка сутрин и проблеми с крака вече ги няма.Пробвай и ти и за няколко дни ще видиш ефект.

  6. #36

    Подразбиране

    Много благодаря на Гарфийлд и Стелко!!! Наистина само на единия крак ми е подуването, но е много упорито - вече четвърта година. Утре имам час за преглед във ВМА при съдов хирург, дано там да се изясни причината. Аз също съм на мнение, че е съдов проблема, защото пробвах с Детралекс и имах подобрение от него, не пълно, но определено имаше разлика. Въпроса е, че като спреш да пиеш хапчетата оттока пак си го има, т.е. трябва да има някакво по-трайно решение на проблема!

  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tanevlas Виж мнение
    Много благодаря на Гарфийлд и Стелко!!! Наистина само на единия крак ми е подуването, но е много упорито - вече четвърта година. Утре имам час за преглед във ВМА при съдов хирург, дано там да се изясни причината. Аз също съм на мнение, че е съдов проблема, защото пробвах с Детралекс и имах подобрение от него, не пълно, но определено имаше разлика. Въпроса е, че като спреш да пиеш хапчетата оттока пак си го има, т.е. трябва да има някакво по-трайно решение на проблема!
    Здравейте отново,какво стана със съдовия хирург,как е крака ти?

  8. #38

    Подразбиране

    Благодаря за интереса и извинявайте, че не съм писала след това. На прегледа доц. Гиров ми постави диагноза "лимфедем", т.е. слабост на лимфната система. Изписа ми ендотелон 2 пъти дневно, ластични чорапи и ми препоръча да карам колело, масаж и да плувам. Все хубави неща ... Започнах да гия ендотелона, имаше ефект от него, но отскоро започнах да правя някакви панически атаки и съм спряла всякакво лечение, защото се притеснявам да не ми действат хапчетата зле.

  9. #39

    Подразбиране

    Приемате ли ме в клуба "Отекли глезени"? От четири седмици ме боли задната част на крака - от горе до долу, чак до външното кокалче. Май, че е възпаление на седалищния нерв. Сега виждам, че глезените и кокалчетата са отекли. Нямам спокоен ден.

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tanevlas Виж мнение
    Започнах да гия ендотелона, имаше ефект от него, но отскоро започнах да правя някакви панически атаки и съм спряла всякакво лечение, защото се притеснявам да не ми действат хапчетата зле.
    На мъжа ми подействаха диуретично. Пи ги май цял месец, ефектът беше
    отличен. Нямам наблюдения за други странични действия

  11. #41

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от гарфийлд Виж мнение
    Приемате ли ме в клуба "Отекли глезени"? От четири седмици ме боли задната част на крака - от горе до долу, чак до външното кокалче. Май, че е възпаление на седалищния нерв. Сега виждам, че глезените и кокалчетата са отекли. Нямам спокоен ден.
    Отиваш на невролог, изписват ти куп хапчета и пиеш.Но трябва да имаш здрав стомах.И аз имах подобен проблем, само че бедрения нерв се беше възпалил. искай да ти направят изследване как работят нервите по краката и там излиза причината.

  12. #42

    Подразбиране

    ebn, благодаря ти за отговора. Днес съм несравнимо по-добре. Но отоците са вече от сутринта. Иначе се появяваха чак следобяд. Сега съм си сварила ленено семе от една рецепта от книгата на "Лечител" и ще опитам, да видим какво ще стане. Като знам каква отврат е отварата от ленено семе...

  13. #43

    Подразбиране

    Втора седмица пия отварата от ленено семе, изобщо не е гадна. Тази сутрин нямам отоци, а и предишната седмица бяха значително по-малки и се появяваха чак вечерта. Добра е тази рецепта. Много добре ми повлияха и баните с хладка вода.

  14. #44

    Подразбиране

    Много ви моля напишете каква е пропорцията на отварата от ленено семе,иначе съм доволна от мазилото от див кестен и лозови листа от кремовете за отоци на краката.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Кацарска Виж мнение
    Много ви моля напишете каква е пропорцията на отварата от ленено семе.

    4 чаени лъжички ленено семе се варят в 1 л вода 10-15 минути. Сваля се от огъня и съдът се похлупва. Кисне на топло място 1 час. Може и да не се прецежда и за вкус да се добави лимонов сок или някакъв друг плодов сок. Отварата се пие по половин чаша през 2 часа 6-8 пъти на ден.

    Рецептата е от книгата на "Лечител". Правих я, останах доволна. Отварата е съвършено безвкусна, така че може и да не се подправя със плодов сок. Няма вид на раздрусано гадно желе. Действа и леко слабително. Сега пия билковия чай на Ламбрев, който се продава в аптеките. И от него съм много доволна. Освен че ликвидира отоците глезените и краката ми са трайно подобрени. Правя и гимнастика на стъпалата като правя 10 крачки на пръсти, 10 крачки на пети и още толкова с външните и вътрешни ръбове на стъпалата. След това въртеливи движения напред-назад и наляво-надясно пак по 10 пъти.
    Успех!
    Редактирано от гарфийлд : 11.07.2009 в 17:28.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •