Показване на 1 до 15 от 122

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ако се чудите, дали то зи гоблен носи нещастие или щастие, ще мога да ви отговоря след 2-3 месеца когато се заема по-сериозно с него. Засега е в самото начало, но аз не съм чак толкова суеверна.
    Искам да ви попитам за нещо друго. Преди време ми казаха, че не е хубаво икона да се шие изцяло. Трябвало да се оставят един-два бода, т.е. да е незавършен. Има ли нещо такова или е било само измислица?

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от murr Виж мнение
    Ако се чудите, дали то зи гоблен носи нещастие или щастие, ще мога да ви отговоря след 2-3 месеца когато се заема по-сериозно с него. Засега е в самото начало, но аз не съм чак толкова суеверна.
    Искам да ви попитам за нещо друго. Преди време ми казаха, че не е хубаво икона да се шие изцяло. Трябвало да се оставят един-два бода, т.е. да е незавършен. Има ли нещо такова или е било само измислица?
    Ако знаеш как ме успокои! Заради подобно твърдение наистина ще стана суеверна! Уших си една малка Богородичка- Казанската или не знам и аз точно коя. Просто исках да си имам една малка, ненатрапчива иконка. Рамкирах. Минаха се месеци, даже може би години, и аз случайно открих под стъклото няколко пропуснати бода. По принцип, съм доста прецизна и не ми се беше случвало дори на големи гоблени. Как се е случило при този, не знам. Но, вероятно, има някакво обяснение. За да не е напълно завършено- отворено към безкрая... Нещо такова си обяснявам аз... Съвършените неща са се приемали за дяволски. Прекалено точните неща, към които не можеш нито да прибавиш, нито да извадиш, са като мъртви. Животът е отворена за промяна система. Нещо такова... А аз толкова страдах... Било е неоснователно. Всяко нещо си има обяснение.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •