Показване на 1 до 15 от 122

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Относно източните стени - аз пък съмувала, че трябва иконата да е с гръб към изток . А за поверията в гоблените съм чувала за двата гоблена "Сиси" и "Джули", че трябва задължително да са ушити и двата и тогава да се закачат на стена. Относно "Ефигения" съм чувала, че не трябва да се завършва изцяло - да се оставят два, три бода неушити и да се постави между два морси пейзажа и по-конкретно "Щастливато завръщане" и "Голямата фрегата". и аз съм чувала, че "Коне на вадопой4 носи щастие в дома.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Lina Виж мнение
    Относно източните стени - аз пък съмувала, че трябва иконата да е с гръб към изток . А за поверията в гоблените съм чувала за двата гоблена "Сиси" и "Джули", че трябва задължително да са ушити и двата и тогава да се закачат на стена. Относно "Ефигения" съм чувала, че не трябва да се завършва изцяло - да се оставят два, три бода неушити и да се постави между два морси пейзажа и по-конкретно "Щастливато завръщане" и "Голямата фрегата". и аз съм чувала, че "Коне на вадопой4 носи щастие в дома.
    Точно така, сложиш ли я на източна стена, то тя автоматично се оказва с гръб на изток
    При мен забелязах, че кандилото ми не гореше докато не го преместих на източната стена, предполагам за иконите важи същото.

  3. #3

    Подразбиране

    Винаги съм си освещавала рамкирани иконите...Може би идеята е ,че се напръскват със светена вода и така тя остава върху стъклото..
    Аз също като момичето писало преди мен мисля,че не знам какви хора ще я пипат в ателието и предпочитам да е така-да е рамкирана преди освещаването й...

  4. #4

    Подразбиране

    Здравейте! Искам да потитам как става освещаването на иконата. Предполагам, че се носи в църквата и там стои няколко дена. Прави ли се някакво дарение в полза на църквата за това освещаване? Навярно въпросът ми е глупав, но уших Св. Богородица на Милена Стил, дадох я за рамкиране и сега не ми е ясно как стават нещата с освещаването. Благодаря ви предварително!

  5. #5

    Подразбиране

    nadejda_stoycheva,

    Мисля, че освещаването става като иконата пренощува една нощ в църква.
    Най-добре отиди в някоя църква и попитай.

  6. #6

    Подразбиране

    Като занесеш иконата в църквата попитай някоя от лелите, които продават свещи или се грижат за параклиса и др. работи. Или някой свещеник, ако видиш. На мен са ми казвали да сложа 2 лв. върху гоблена като го оставям. Кога да я вземеш също попитай - казвали са ми и след 2 и след 3 дни - зависи кой ден точно я носиш и какви молитви се четат тогава.

  7. #7

    Подразбиране

    Здрасти,
    освещаването става по следният начин - отиваш в църквата, в к оято искаш да ти се освети или в която си ходиш по принци, и питаш попа или клисаря - аз специално и двата пъти разговарях с отцето - оставяш иконата, мисля че се плащаше за освещаването и за свещичка, но не помня вече.
    И те ти казват кога да отидеш да си я вземеш иконата.
    Та с две думи - питай в църката - там ще ти обяснят.

  8. #8

    Подразбиране освещаване

    освещаването става, като отидеш в някоя черква по твой избор и кажеш на попа , че искаш да си осветиш иконата. тогава той чете някаква молитва и така я освещава , после я вкарва в олтара и си я взимаш в къщи , като оставаш пари - колкото прецениш , на черквата . лично аз съм си осветила по този начин иконата - гоблен света богородица с младенеца.

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря на всички за отговорите!

  10. #10

    Подразбиране Конете...?

    На няколко места прочетох, че "Коне на водопой" носят късмет на семейството. Дали точно тези коне имат такава слава или просто в семейната колекция трябва да има коне...?
    Питам, защото много харесвам коне (и ми се иска да ушия едни за вкъщи), но точно тези.... не чак толкова...

  11. #11

    Подразбиране

    Много полезна информация, благодаря Сидика!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •