Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 122

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от НИЯ НИК Виж мнение
    Тази тема е много интересна за мен.До сега бях чувала,че "Недопитата чаша" на Вилер носел нещастие.Не съм го проверила дали е така.Но ще ви споделя нещо,което се случи лично на мен.Когато прочетох наскоро в един от форумите по тази тема,че Мадоната на Морильо бил за дете бях блокирала 5 минути.Този гоблен ме грабна от пръв поглед и понеже бях решила да си правя колекция от мадони веднага си го купих изапочнах да го шия като през цялото време си мечтаех за едно внуче гледайки бебето от снимката.А Дъщеря ми,която е женена от 10 години се беше отдала на кариерата си и въпросът за дете оставаше на заден план.Случайно или не,но в деня,в който завърших този гоблен се обади дъщеря ми / която е омъжена и живее в Холандия/ и ми каза,че ще ставам БАБА.Може да е само мит, но на мен този гоблен ми донесе щастие,и сега се радвам на 4 годишният Явор Норбърт,който поразително прилича на детето от гоблена.
    Може ли схема или снимка на гоблена ? Начинаеща съм и имената на гоблените нищо не ми говори,а суеверието много ми допадна

  2. #2

    Подразбиране

    Puh4o_87, схеми се искат на лични или в темата за заявки за дадения месец.

    Изпрати ми имейла си на лични, за да ти пратя схемата.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #3

    Подразбиране

    Продължавам със същата тема.Става въпрос за гоблена на СВЕТИ МИНА, който вече смятаме за покровител на нашето семейство. Може да звучи смешно и наивно за някои, но не е имало случай да съм се помолила на този светец и да не е изпълнена молбата ми.НЕ знам дали правилно се изразих.Разбира се става въпрос за по-сериозни житейски проблеми,а не за нещо ежедневно и незначително.Сега съм решила да ушия и даря на църквата гоблен със Свети Мина и имам снимка,която до сега не съм виждала на гоблен.Разбира се мога да ушия същия,който имам -на кон,но тои е доста разпространен, а на мен ми се иска да е нещо по-различно и оригинално.Може ли някой да ми помогне за това ,разбира се не безвъзмездно?

  4. #4

    Подразбиране суеверия

    Аз съм чувала, че който шие гоблени задължително трябва да ушие едни слънчогледи, едни коне и една Богородица. Нямам само коне. Сега шия Холандската ферма. След това планирам едни коне, които Миро ми изпрати.

  5. #5

    Подразбиране

    А какво представлява Мадоната на Морильо ? Не мога да се сетя...

  6. #6

    Подразбиране

    Това е Мадоната на Мурильо
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране


    НИЯНИК,имам схема на Св.Мина от старо списание.Представлява портрет на Св.
    Мина.За мен е удоволствие да ти помогна.Това, което ми пречи е че нямам техника все още. :twisted:
    Ако желаеш да ти изпратя по пощата пиши наЛС.
    мейл:viktor.ilievski@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране


    За ушитите икони зная, че трябва да се осветят в църква ,за да имат силата на икона.Инак това са само картини.Освен това трябва да се поставят на източна
    стена за православни християни.

  9. #9

    Подразбиране

    :? :?
    Ами ако източната ми стена е заета,както е всъщност и съм поставила две икони на друга стена Грешно ли е,и ако е грешно трябва да им търся друга стена

  10. #10

    Подразбиране

    Относно източните стени - аз пък съмувала, че трябва иконата да е с гръб към изток . А за поверията в гоблените съм чувала за двата гоблена "Сиси" и "Джули", че трябва задължително да са ушити и двата и тогава да се закачат на стена. Относно "Ефигения" съм чувала, че не трябва да се завършва изцяло - да се оставят два, три бода неушити и да се постави между два морси пейзажа и по-конкретно "Щастливато завръщане" и "Голямата фрегата". и аз съм чувала, че "Коне на вадопой4 носи щастие в дома.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Lina Виж мнение
    Относно източните стени - аз пък съмувала, че трябва иконата да е с гръб към изток . А за поверията в гоблените съм чувала за двата гоблена "Сиси" и "Джули", че трябва задължително да са ушити и двата и тогава да се закачат на стена. Относно "Ефигения" съм чувала, че не трябва да се завършва изцяло - да се оставят два, три бода неушити и да се постави между два морси пейзажа и по-конкретно "Щастливато завръщане" и "Голямата фрегата". и аз съм чувала, че "Коне на вадопой4 носи щастие в дома.
    Точно така, сложиш ли я на източна стена, то тя автоматично се оказва с гръб на изток
    При мен забелязах, че кандилото ми не гореше докато не го преместих на източната стена, предполагам за иконите важи същото.

  12. #12

    Подразбиране

    Винаги съм си освещавала рамкирани иконите...Може би идеята е ,че се напръскват със светена вода и така тя остава върху стъклото..
    Аз също като момичето писало преди мен мисля,че не знам какви хора ще я пипат в ателието и предпочитам да е така-да е рамкирана преди освещаването й...

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте! Искам да потитам как става освещаването на иконата. Предполагам, че се носи в църквата и там стои няколко дена. Прави ли се някакво дарение в полза на църквата за това освещаване? Навярно въпросът ми е глупав, но уших Св. Богородица на Милена Стил, дадох я за рамкиране и сега не ми е ясно как стават нещата с освещаването. Благодаря ви предварително!

  14. #14

    Подразбиране

    nadejda_stoycheva,

    Мисля, че освещаването става като иконата пренощува една нощ в църква.
    Най-добре отиди в някоя църква и попитай.

  15. #15

    Подразбиране

    Като занесеш иконата в църквата попитай някоя от лелите, които продават свещи или се грижат за параклиса и др. работи. Или някой свещеник, ако видиш. На мен са ми казвали да сложа 2 лв. върху гоблена като го оставям. Кога да я вземеш също попитай - казвали са ми и след 2 и след 3 дни - зависи кой ден точно я носиш и какви молитви се четат тогава.

Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •