Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 122
  1. #46

    Подразбиране

    благодаря ви момичета, сега съм спокойна, че все пак си имам икона /макар и без кръстния знак/ и може би ще се обърна към друг свещенник който да ми я освети

  2. #47

    Подразбиране

    За този "кръстен знак" - вероятно става въпрос за кръста, поне аз досега никъде не съм виждала по икони да има допълнително изрисуван кръст, освен ако не е някъде по дрехите или в ръцете на самия светец.

  3. #48

    Подразбиране

    на моята икона има някъкви знаци,но не зная какво означават а за осветяването знам,че може да се освети и друга вещ(като медальон,сувенир и т. н.),а не само икони.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #49

    Подразбиране

    За този "кръстен знак" - става дума за изрисуван кръст и около него между всеки от четирите му края има изписан някакъв иероглиф /може би са букви/. Виждала съм как изглежда, но не мисля че мога да го пресъздам върху гоблен

  5. #50

    Подразбиране

    За кръстния знак с "йероглифите", това е знакът на Иисус Христос поставен от свещенослужителите при разпъването Му на кръста. и на него пише ИИСУС ХРИСТОС СИН БОЖИ. Този знак се изписва с елей от свещеника в дома над вратата при освещаването на къщата. Можете да го видите във всяка църква над разпятието.

  6. #51

    Подразбиране

    Здравейте!
    И аз съм чувала за пропуснатите бодове, но и че носят късмет, ако са изпуснати неволно, а не нарочно. Аз нарочно не съм изпускала бодове, но случайно имам изпуснати такива и то на ИКОНИ! Откривала съм пропуските впоследствие...
    Друго, което съм чувала е, че ако докато шиеш гоблен за подарък ти се налага често да разшиваш, то той ще бъде много ценен от въпросния човек.
    Лично съм се убедила в това. Ших една икона за племенницата си - шиех я за втори път и не е никак трудна ("Червената икона"), но ми се налагаше на няколко пъти да разшивам (за мой късмет винаги само по няколко бода). Готовият гоблен беше осветен в деня и църквата, където беше кръстена. От тогава племенницата ми постоянно си гледа иконата, много я харесва и разказва наляво и надясно, че й е подарък от леля.
    Така, че не се ядосвайте, ако ви се наложи да разшивате понякога...
    Освен това си позволих да не шия звездичките от фона на иконата (не ми харесваха). Смятам, че стана по-красива от оригиналната , та може би важи и поверието за "дефектите" на иконите...

    Иначе и аз съм чувала, че във всеки дом трябва да има коне и Богородица. Имам си подарък от мама "Коне на водопой", а в момента шия една Богородица (този път за себе си, че за подарък съм ушила няколко) и имам чувството, че самата тя стои до мен, докато я шия.
    Преди няколко дни ме "грабна" една друга икона на Богородица, която беше само с цветна схема. Аз я пренабрах, но добавих знаците и рамка от друг вариант на същата икона (която беше с по-малко на брой цветове). Стана доста добре. Ако някой желае може да му пратя схемата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #52

    Подразбиране Две икони

    А ето и иконите, за които писах по-горе.
    Едната е само с цветна схема, а другата е моята разработка с надписите и рамката.
    Цветовете на снимката не съвпадат с истинските, защото програмата ми не ги показва в истинския им вид. Сравнила съм ги с каталога на DMC и цветовете всъщност съвпадат с тези на оригиналната картинка.
    А и промените по иконата се доближават до поверията, за които става дума тук.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #53

    Подразбиране

    А някой може ли да покаже Ифигения и Недопитата чаша,защото не съм ги виждала,пък и занапред да внимавам,ако реша да ушия нещо "съмнително"

  9. #54

    Подразбиране

    Ето ги:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  10. #55

    Подразбиране

    здравейте! това може ли да се каже, че е недовършена икона? аз съм я осветила в църквата, но не ми харесаха цветовете на фона и затова не ги уших. как мислите, така добре ли е?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #56

    Подразбиране

    Много раз слышала, что у молодых женщин, после того как они вышьют "Почти идеальный" вскорости рождаются детки, даже если долго перед этим не могли забеременеть
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #57

    Подразбиране

    dianka,гобленът ти,не е недовършена икона .Той е фрагмент/част/ от католическа картина.Иконите са православни,като тези на stas.Иконите се различават от картините.За да стане една икона трябва да са спазени определени канони.задължително е светите образи да имат очертан ореол и след това да бъде осветена в църква.На мен лично цветово ми допада.Добре си подбрала и рамката,изглежда красиво.

  13. #58

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kameia Виж мнение
    на моята икона има някъкви знаци,но не зная какво означават а за осветяването знам,че може да се освети и друга вещ(като медальон,сувенир и т. н.),а не само икони.
    Тази икона за мен е чудотворна. Когато майка ми получи инсулт се молех с ръка върху нея всеки ден и чувствах една топлина, като че ли Святата Майка ме държеше за ръката. Майка ми се отърва с лек проблем в говора и живя повече от пет години след това. Четейки тази тема моля за един съвет: имам едно каре, бродирано от майка ми преди 47 години в Рибарица. Цветовете са червено и черно, а панамата - мека, не е ленена. Горните крайчета на мотивите завършват с дребни кръстчета. Спокойно могат да се възприемат за кръстния знак. Майка ми ми разказваше, че попадията много й се молела да подари карето на църквата именно заради тях. Тя не го е дала. Никога не е използвано. Върти ми се мисълта дали все пак да не го даря на църква. Спира ме единствено мисълта, че служителите може да са некоректни, а и дали няма да обидя мама? Вие какво ще ме посъветвате? Раздвоена съм. Ако съм сигурна, че ще остане в храма още сега отивам и го оставям.

  14. #59

    Подразбиране

    Мога да кажа само едно-ако искаш от сърце, дари го на храма.Но го дай на отчето и кажи, че е за здраве или както ти си го наречеш.Но изрично кажи, че е за храма.А майка ти -може да я питаш,ако мислиш, че ще я обидиш.Не зная ,аз лично не бих се обидила.Но нека знаят, че е за храма-иначе правят разпродажба на оставени вещи.Виждала съм дори в манастири такива разпродажби.

  15. #60

    Smile

    Реклама:
    Не мисля, че трябва да се оставят бодове в иконите и веднага се аргументирам - християнството отрича суеверията, уроките, амулетите и т.н. Няма начин Казанската Богородица примерно да закриля дома ми ако в горния десен край съм оставила 4 бода Това е така, защото съм я ушила (подарили са ми я, купила съм я) и е осветена в църква.Разбира се това е мое мнение. Колкото до мадоните - те са католически изображения, нямащи нищо общо с каноните, по които се създава една икона. И аз имам Канадската мадона, която не е осветена, защото това не е икона и няма нужда от осветяване. По същата логика да кажем Възкресението не е икона и не се осветява.
    Не се наемам да коментирам носещите щастие Коне на водопой и съответно нещастие Ифигения. За тях съм по-склонна да го вярвам, нищо че съм християнка и не е редно да вярвам в поверия.
    Поздрави!

Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •