Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 122

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ами това за стъклото за първи път го чувам. Аз моите икони всичките първо ги рамкирах и после ги осветих. и в църквата нищо не казаха за стъклото.

  2. #2

    Подразбиране

    Моите икони са осветявани в рамка.Не знам кой го е измислил това ,че не трябва да са рамкирани,но поне аз не бих го направила.Ами вместо да си взема осветената икона и да си я занеса в къщи,ще трябва да я дам да ми я рамкират и пипат разни хора ....А познавам и жените в черквата и отчето,ако имаше нещо такова,щяха да ми кажат.

  3. #3

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯ за отговора и аз така мисля.Ще я рамкирам и тогава ще я осветя.Незнам защо ми казаха да я рамкирам след него,но и за мене не е правилно.

  4. #4

    Подразбиране

    По повод поставянето на иконите на източната стена-моите са всичките точно по този начин поставени, но преди седмица на гости у дома беше духовник. Попитах го точно за това, защото говорихме за бродерпиите, закачени по стените и той каза, че няма такова изискване по канона изрично. Спокойно вече ще си ги слагам навсякъде по стените-те и без това вече свършиха

  5. #5

    Подразбиране Здравейте

    Много харесвам недопитата чаша / ако погледнете каталога на Вилер името е Есенни листа/. В друга тема стана въпрос носи или не нещастие... Някой каза,че помага срещу алкохолизъм.
    За християни сме прекалено суеверни за съжаление.
    Ами в крайна сметка ще го планувам за последния ушит , защото смятам до края на дните си да шия
    По повод източните стени - да и аз така се старя с моите икони, но като се замисля в църква навсякъде има икони, нали?
    Редактирано от Кора : 03.04.2010 в 10:32.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Кора Виж мнение
    По повод източните стени - да и аз така се старя с моите икони, но като се замисля като влезем цярква навсякъде има икони, нали?
    точно така е. аз имам и на почти всички стени у дома. просто както каза една приятелка:
    -" Ти да не си решила да правиш у вас църква?"
    не, че искам да правя църква, просто харесвам различни икони и като имам възможност си ги купувам. всеки има хоби- аз събирам икони и шия гоблени.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  7. #7

    Подразбиране По повод източните стени за иконите

    Аз съм от Плевен. В нашия град има църква "Св. Николай" с икони отпреди 200 години. Иконите са поставени и на четирите стени в църквата, което предполага, че могат да се поставят и в къщи на всички стени. Знам, че иконата, която е с кадилото в къщата, се поставя на източната стена. Под нея стои и Библията на семейството. Там пазя и червеното яйце от Великден. Но не го приемайте като наставление, просто така знам от баба ми. Осветената икона в моя дом е "Казанската мадона".

  8. #8
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Искам да попитам този гоблен икона ли е искам да го ушия и да го даря на една църква .И искам да разбера дали е удачен този избор или има някакво суеверие.А знам че вие ще ми дадете най точно мнение и съвет. Ако модераторите решат че не съм за тук да пусне метлата
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от bumer2008 : 17.04.2010 в 17:07.

  9. #9

    Подразбиране

    Здравей, бумер2008, мисля че това е католически образ, а не православен. Иначе е много красив гоблен.

  10. #10
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Благодаря как щях да се тогава ще търся друга потходяща че искам да е по лесна да е направя бързо и пак

  11. #11
    Миленка
    Guest

    Подразбиране

    Момичета, не се поддавайте на суеверия. Но винаги оставяйте един- два бода неушити и то не от суеверие, а за да не ви сменят гоблена като го рамкирате с някоя изтривалка за пред входната врата.
    Това се отнася за тези от вас, които шият гоблена с две лица. За другите е без значение дали ще им го сменят или не.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Миленка Виж мнение
    Момичета, не се поддавайте на суеверия. Но винаги оставяйте един- два бода неушити и то не от суеверие, а за да не ви сменят гоблена като го рамкирате с някоя изтривалка за пред входната врата.
    Това се отнася за тези от вас, които шият гоблена с две лица. За другите е без значение дали ще им го сменят или не.
    и като е в рамка как си виждаш прекрасният гръб, за който ти е трябвало двойно време

  13. #13

    Подразбиране

    Ооооо, госпожа "Двулицевка" и тука се разписала
    Добре дошла и в тази тема
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Направо се притесних, докато изчета всичките съобщения - ми аз съм си ушила Сисито и съм си го рамкирала и окачила на стината без никакво Джули до него. Какво да правя сега?
    Коя Джулия да започвам? И толкоз много гоблени уших междувременно, има ли значение това?

Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •