Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 122
  1. #76

    Подразбиране

    nadejda_stoycheva,

    Мисля, че освещаването става като иконата пренощува една нощ в църква.
    Най-добре отиди в някоя църква и попитай.

  2. #77

    Подразбиране

    Като занесеш иконата в църквата попитай някоя от лелите, които продават свещи или се грижат за параклиса и др. работи. Или някой свещеник, ако видиш. На мен са ми казвали да сложа 2 лв. върху гоблена като го оставям. Кога да я вземеш също попитай - казвали са ми и след 2 и след 3 дни - зависи кой ден точно я носиш и какви молитви се четат тогава.

  3. #78

    Подразбиране

    Здрасти,
    освещаването става по следният начин - отиваш в църквата, в к оято искаш да ти се освети или в която си ходиш по принци, и питаш попа или клисаря - аз специално и двата пъти разговарях с отцето - оставяш иконата, мисля че се плащаше за освещаването и за свещичка, но не помня вече.
    И те ти казват кога да отидеш да си я вземеш иконата.
    Та с две думи - питай в църката - там ще ти обяснят.

  4. #79

    Подразбиране освещаване

    освещаването става, като отидеш в някоя черква по твой избор и кажеш на попа , че искаш да си осветиш иконата. тогава той чете някаква молитва и така я освещава , после я вкарва в олтара и си я взимаш в къщи , като оставаш пари - колкото прецениш , на черквата . лично аз съм си осветила по този начин иконата - гоблен света богородица с младенеца.

  5. #80

    Подразбиране

    Благодаря на всички за отговорите!

  6. #81

    Подразбиране Конете...?

    На няколко места прочетох, че "Коне на водопой" носят късмет на семейството. Дали точно тези коне имат такава слава или просто в семейната колекция трябва да има коне...?
    Питам, защото много харесвам коне (и ми се иска да ушия едни за вкъщи), но точно тези.... не чак толкова...

  7. #82

    Подразбиране

    Чувала съм, че конете - независимо какви са те, носят щастие. Така че избири се някои по твой вкус и ги започвай!

  8. #83
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Искам да попитам този гоблен икона ли е искам да го ушия и да го даря на една църква .И искам да разбера дали е удачен този избор или има някакво суеверие.А знам че вие ще ми дадете най точно мнение и съвет. Ако модераторите решат че не съм за тук да пусне метлата
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от bumer2008 : 17.04.2010 в 17:07.

  9. #84

    Подразбиране

    Здравей, бумер2008, мисля че това е католически образ, а не православен. Иначе е много красив гоблен.

  10. #85
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Благодаря как щях да се тогава ще търся друга потходяща че искам да е по лесна да е направя бързо и пак

  11. #86
    Миленка
    Guest

    Подразбиране

    Момичета, не се поддавайте на суеверия. Но винаги оставяйте един- два бода неушити и то не от суеверие, а за да не ви сменят гоблена като го рамкирате с някоя изтривалка за пред входната врата.
    Това се отнася за тези от вас, които шият гоблена с две лица. За другите е без значение дали ще им го сменят или не.

  12. #87

    Подразбиране

    Ооооо, госпожа "Двулицевка" и тука се разписала
    Добре дошла и в тази тема
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  13. #88

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Миленка Виж мнение
    Момичета, не се поддавайте на суеверия. Но винаги оставяйте един- два бода неушити и то не от суеверие, а за да не ви сменят гоблена като го рамкирате с някоя изтривалка за пред входната врата.
    Това се отнася за тези от вас, които шият гоблена с две лица. За другите е без значение дали ще им го сменят или не.
    и като е в рамка как си виждаш прекрасният гръб, за който ти е трябвало двойно време

  14. #89

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Направо се притесних, докато изчета всичките съобщения - ми аз съм си ушила Сисито и съм си го рамкирала и окачила на стината без никакво Джули до него. Какво да правя сега?
    Коя Джулия да започвам? И толкоз много гоблени уших междувременно, има ли значение това?

Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •