Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Показване на 106 до 120 от 122

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от inox21 Виж мнение
    За "Недопитата чаша" разбрах, че носела нещастие, защото е имало отрова в нея. Казаха ми, че конете и розите носели щастие. ...
    Е как видяха отрова в нарисувана чаша тези търговци? А "Коне на водопой" са най-разпространени и ги имат в наличност... и е нормално "да носят щастие", "късмет в къщата" за разлика от гоблените, които ги няма налични в момента (и заради които ще отидете да пазарувате при конкуренцията).
    Ако един гоблен Ви харесва, значи "ви е на късмет", а ако не го "усетите" от пръв поглед, каквото и да Ви обясняват в магазина и във форумите, винаги ще ви "натиска" от стената. Абе, слушайте себе си и няма да сбъркате.
    ако даваш, ще получаваш

  2. #2

    Подразбиране

    Много добре казано

  3. #3

    Подразбиране

    Колко много информация за символиката на гоблените събрана на едно място намерих тук.
    Беше ми много полезно.
    Благодаря на споделилите в темата.

  4. #4

    Подразбиране

    Знае ли някой от вас, как се казва тази Богородица и какво е поверието за тази икона. Мисля, че и казват "черната Богородица", и ликът и е прорязан от турски ятагян, но не съм сигурна. Затова ви мoля за повече информация.
    Редактирано от drmagi : 19.05.2014 в 18:51.

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране



    Това православна икона ли е?

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря!

  9. #9

    Подразбиране

    Малко късно се включвам, но православните икони имат едни символи на тях. Понякога е цялото име на светеца, понякога само символ. Това е само част от икона. В картинката от didi67 символът е в горния ляв ъгъл, малко трудно се забелязва, но е там. Не знам дали ако тръгнеш да я осветяваш, ще ти я признаят.

  10. #10

    Подразбиране

    Nev,
    Точно това беше колебанието ми. Сложих символите, надявам се да мога да я покажа.

    От както смениха визията на форума, не мога да се оправям никак добре.

Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •