Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследенПоследен
Показване на 106 до 120 от 122
  1. #106

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от i.p.stamenova Виж мнение
    Това е ГРУЗИНСКАТА ИКОНА.
    Ще бъда много благодарна ако разкажете за нейната история!
    Каква сила има тя?

    Виж какво намерих тук:
    http://en-gb.facebook.com/note.php?n...80748875329761

    Дано да ти помогне.

  2. #107

    Подразбиране

    nellyta Благодаря ти много!
    Живота е прекрасен
    i.p.stamenova@abv.bg

  3. #108

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от НИЯ НИК Виж мнение
    Тази тема е много интересна за мен.До сега бях чувала,че "Недопитата чаша" на Вилер носел нещастие.Не съм го проверила дали е така.Но ще ви споделя нещо,което се случи лично на мен.Когато прочетох наскоро в един от форумите по тази тема,че Мадоната на Морильо бил за дете бях блокирала 5 минути.Този гоблен ме грабна от пръв поглед и понеже бях решила да си правя колекция от мадони веднага си го купих изапочнах да го шия като през цялото време си мечтаех за едно внуче гледайки бебето от снимката.А Дъщеря ми,която е женена от 10 години се беше отдала на кариерата си и въпросът за дете оставаше на заден план.Случайно или не,но в деня,в който завърших този гоблен се обади дъщеря ми / която е омъжена и живее в Холандия/ и ми каза,че ще ставам БАБА.Може да е само мит, но на мен този гоблен ми донесе щастие,и сега се радвам на 4 годишният Явор Норбърт,който поразително прилича на детето от гоблена.
    Може ли схема или снимка на гоблена ? Начинаеща съм и имената на гоблените нищо не ми говори,а суеверието много ми допадна

  4. #109

    Подразбиране

    Puh4o_87, схеми се искат на лични или в темата за заявки за дадения месец.

    Изпрати ми имейла си на лични, за да ти пратя схемата.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #110

    Подразбиране

    Здравейте , ще Ви разкажа и аз една история свързана с една икона . Преди години баща ми се разболя , и тогава купих и започнах да шия Св.Иван Рилски , незнам , защо точно тази икона ,просто я видях и реших , че ще е тя. Зарекох се , че когото я ушия ще я подаря на един храм , който носи името на светеца. Вярвах , че докаго я шия баща ми ще намира сили да се бори с коварната болест и че ще я победи . Но не стана точно така, баща ми почина, мир на праха му , а аз в мъката си прибрах гоблена и позабравих за обещанието си.Но от известно време незнам защо нещата в семейството ми невървят "по план", отново извадих гоблена , защото имам обет , който не съм изпълнила , и вярвам , че когато оставя иконата в храма , нещата ще се оправят като със могична пръчица.

  6. #111

    Подразбиране

    За "Недопитата чаша" разбрах, че носела нещастие, защото е имало отрова в нея. Казаха ми, че конете и розите носели щастие. На мен "Мадоната с гроздето"на Солария ми донесе невероятен късмет- сбъдна ми се желание, което никога не съм и предполагала, че може да ми се случи. Явно с всички икони /гоблени/ на Богородица е така. В момента шия Мадоната на Мурильо.

  7. #112

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от murr Виж мнение
    Ако се чудите, дали то зи гоблен носи нещастие или щастие, ще мога да ви отговоря след 2-3 месеца когато се заема по-сериозно с него. Засега е в самото начало, но аз не съм чак толкова суеверна.
    Искам да ви попитам за нещо друго. Преди време ми казаха, че не е хубаво икона да се шие изцяло. Трябвало да се оставят един-два бода, т.е. да е незавършен. Има ли нещо такова или е било само измислица?
    Ако знаеш как ме успокои! Заради подобно твърдение наистина ще стана суеверна! Уших си една малка Богородичка- Казанската или не знам и аз точно коя. Просто исках да си имам една малка, ненатрапчива иконка. Рамкирах. Минаха се месеци, даже може би години, и аз случайно открих под стъклото няколко пропуснати бода. По принцип, съм доста прецизна и не ми се беше случвало дори на големи гоблени. Как се е случило при този, не знам. Но, вероятно, има някакво обяснение. За да не е напълно завършено- отворено към безкрая... Нещо такова си обяснявам аз... Съвършените неща са се приемали за дяволски. Прекалено точните неща, към които не можеш нито да прибавиш, нито да извадиш, са като мъртви. Животът е отворена за промяна система. Нещо такова... А аз толкова страдах... Било е неоснователно. Всяко нещо си има обяснение.

  8. #113

    Подразбиране

    Колко много информация за символиката на гоблените събрана на едно място намерих тук.
    Беше ми много полезно.
    Благодаря на споделилите в темата.

  9. #114

    Подразбиране

    Знае ли някой от вас, как се казва тази Богородица и какво е поверието за тази икона. Мисля, че и казват "черната Богородица", и ликът и е прорязан от турски ятагян, но не съм сигурна. Затова ви мoля за повече информация.
    Редактирано от drmagi : 19.05.2014 в 18:51.

  10. #115

  11. #116

    Подразбиране



    Това православна икона ли е?

  12. #117

  13. #118

    Подразбиране

    Благодаря!

  14. #119

    Подразбиране

    Малко късно се включвам, но православните икони имат едни символи на тях. Понякога е цялото име на светеца, понякога само символ. Това е само част от икона. В картинката от didi67 символът е в горния ляв ъгъл, малко трудно се забелязва, но е там. Не знам дали ако тръгнеш да я осветяваш, ще ти я признаят.

  15. #120

    Подразбиране

    Реклама:
    Nev,
    Точно това беше колебанието ми. Сложих символите, надявам се да мога да я покажа.

    От както смениха визията на форума, не мога да се оправям никак добре.

Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •