Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 122
  1. #16

    Подразбиране суеверия

    Аз съм чувала, че който шие гоблени задължително трябва да ушие едни слънчогледи, едни коне и една Богородица. Нямам само коне. Сега шия Холандската ферма. След това планирам едни коне, които Миро ми изпрати.

  2. #17

    Подразбиране

    А какво представлява Мадоната на Морильо ? Не мога да се сетя...

  3. #18

    Подразбиране

    Това е Мадоната на Мурильо
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране


    НИЯНИК,имам схема на Св.Мина от старо списание.Представлява портрет на Св.
    Мина.За мен е удоволствие да ти помогна.Това, което ми пречи е че нямам техника все още. :twisted:
    Ако желаеш да ти изпратя по пощата пиши наЛС.
    мейл:viktor.ilievski@abv.bg

  5. #20

    Подразбиране


    За ушитите икони зная, че трябва да се осветят в църква ,за да имат силата на икона.Инак това са само картини.Освен това трябва да се поставят на източна
    стена за православни християни.

  6. #21

    Подразбиране

    :? :?
    Ами ако източната ми стена е заета,както е всъщност и съм поставила две икони на друга стена Грешно ли е,и ако е грешно трябва да им търся друга стена

  7. #22

    Подразбиране

    Относно източните стени - аз пък съмувала, че трябва иконата да е с гръб към изток . А за поверията в гоблените съм чувала за двата гоблена "Сиси" и "Джули", че трябва задължително да са ушити и двата и тогава да се закачат на стена. Относно "Ефигения" съм чувала, че не трябва да се завършва изцяло - да се оставят два, три бода неушити и да се постави между два морси пейзажа и по-конкретно "Щастливато завръщане" и "Голямата фрегата". и аз съм чувала, че "Коне на вадопой4 носи щастие в дома.

  8. #23

  9. #24

    Подразбиране

    Имам Ифигенията ушита /не докрай, защото не ми стигнаха конците :twisted: , но и заради поверието/ Страшно ми харесва този гоблен, може би нямам друг толкова любим. Мисля си, обаче, че така и няма да си го закача на стената :?
    Иначе за иконите- за да имат някаква сила трябва да са осветени и да са закачени така, че когато заставаш с лице пред тях да гледаш /човека/ на изток. Има се предвид, че молитвите се отправят с взор на изток, а тъй като човек се моли обикновено пред икона, иконостас и т.н, затова и източната стена се използва за икони. /Прозвуча почти професионално, нали /
    lilova@villis.net
    zveti.multiply.com

  10. #25

    Подразбиране

    Една "колежка" тук от форума ме попита дали този гоблен наричат Чудотворната икона? Мисля че да, но не съм сигурна :? Но така се подсетих да ви кажа, че имам този гоблен ушит и откакто съм го ушила са се случили само хубави неща на моето семейство! След като го завърших, разбрах, че съм бременна с второто ми дете и това е най-хубавото,което ми се е случило, родих си детето живо и здраво, макар че имах проблеми. Но всичко мина добре-имам си една дъщеря на почти 14г. и един малчуган на 1г. и 6мес., да са ми живи и здрави! Мисля че тази икона закриля семейството ни и ни помага в трудни моменти!
    Тази икона я носеха тук в България преди 5-6 години и даже я бяха разпространили из вестниците "Труд" и "24 часа". Аз тогава си я купих с вестника и си я закачих на стената, но се зарекох, че ще я ушия и го направих
    Мисля че всеки си има "своята икона" вкъщи, независимо на кой светец е! Ако човек почуства, че нещо трябва да го ушие, просто да го направи Така зарежда гоблена с много положителна емоция
    Ето и снимката на гоблена, имам и схемата, ако някой се интересува да пише!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #26

    Подразбиране религията в гоблените

    Незнаех, че има разни поверия и суеверия при ушиването на гоблени, а вероятно и при подаряването им. Много ми се иска за сватбата на дъщеря ми да подарая на младото семейство гоблен Казансата Богородица, който да бъде и една малка изненада защото за другия подарък се знае.Но дали това е подходящ подарък за сватба или да се откажа. Трябва ли да оставя 2-3 бода неизбродирани и има ли значение в коя част да бъдат.До сега не съм оставяла такива бодове неизбродирани. Значи ли че трябва да разшия някой и друг бод? Ще ви бъда много благодарна ако някой се отзове и напише своето мнение. Бъдете здрави!

  12. #27

    Подразбиране

    jivka, ти нещо не си разбрала. Само Ифигения не трябва да си довършва. А ако искаш гоблена ти да има силата на икона, а не да е просто картина, трябва след като го рамкираш да го занесеш в някоя църква да го осветят.

  13. #28

    Подразбиране

    Доколкото знам, не този който подарява иконата, а този който я получава трябва да я занесе в църквата, за да бъде осветена. По аналогия би трябвало така да бъде и за гоблените - икони :? , как мислите? До сега не съм шила икона, но в скоро време имам желание да избродирам Свети Георги.

  14. #29

    Подразбиране

    Може и така да е. Не съм веща по тези въпроси.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз съм ушила "Йерусалимската света Богородица" и "Свети Иван Рилски". "Свети Иван Рилски" съм го взела защото той е покровител на миньорите, а моя мъж е миньор. Също така съм си купила и "Свети Антоний", защото мъжкото се казва Аннтон. Тези три гоблена гоблена изчерпват мястото на източните стени. Почти приключвам с "Исус сред децата", но не знам той икона ли се води или просто пейзаж с религиозен сюжет. Вие как мислите?

Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •