Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 122
  1. #31

    Подразбиране

    :? Според мен е гоблен с религиозен сюжет.Не съм чувала за икона с това име.

  2. #32

    Подразбиране

    Ето това е, но и аз мисля, че не е икона.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #33

    Smile

    Цитат Първоначално написано от Mary Ch. Виж мнение
    Ето това е, но и аз мисля, че не е икона.
    това според мене е Исус с децата. аз го разбирам поне като гоблен с религиозен сюжет - ако изобщо може да се прави разлика между това и "икона" . все пак иконите не са само "портрети " на светци.
    по - горе прочетох, че икона е добре да се остави недовършена с няколко бода. ако е вярно, че така трябва , ми е много полезно, защото за един няма де ми стигне панамата - поставянето в рамке ще е невъзможно, а аз много искам да си го имам на стената ...... ще е чудесно

  4. #34

    Подразбиране

    и аз като sLaV имам ушита "Йеросалимската Света Богородица"и съм се убедила,че тя пази нашето семейство поставена ми е в най-югоизточния ъгъл на жилището ни.уших я,защото съпругът ми имаше здравословни проблеми и ми казаха,че него го пази ''Триручицата",но тогава не можах да я намеря,а може би така е трябвало да стане не мога да го обясня,но чувството е прекрасно,дори само като мисля за нея.може би трябва да се шие такава икона,която кара нещо в теб да трепне,но това е само мое мнение.а за "Исус сред децата''-това е гоблен с библейски сюжет,но не икона.

  5. #35

    Подразбиране

    Когато започнах да шия гоблени,жената която ме учеше ми каза,че всяка гобленарка си оставя по няколко неушити бодове от гоблена,за да може да си го разпознае ако и го откраднат и намерят - евентуално!
    И аз ,нали съм послушна ученичка ,правя така!

  6. #36

  7. #37

    Подразбиране

    Аз не съм оставяла недошит бод в моята икона защото незнаех за такива поверия. Надявам се да съм пропуснала някой. А вие от от къде започвате да ги шиете? Чула съм, че трябвало да е от лицето. Аз моята "Казанска богородица" я започнах от първото квадратче. Грешка ли е според вас?

  8. #38

    Подразбиране

    Смятам, че не е грешка. Аз също започвам от първото квадратче и ушивам всичко което е 1:4, а детайлите/лицето, ръцете/ са последни.

  9. #39

    Подразбиране

    И при мен сигурно има изпуснати бодове, но са наистина пропуснати без да ги видя.Чувала съм за това нарочно да се оставят, но не разбирам смисъла.А всички икони съм шила като другите си гоблени-започвам от горно дясно квадратче и карам надолу. Всеки шие както му е удобно.Успех!

  10. #40

    Подразбиране

    Много ви благодаря за бързия отговор и за това, че ме успокойхте! Тук май наистина намирам приятели.
    Здраве, късмет и успех на всички!

  11. #41

    Подразбиране

    Здравейте момичета, чувала съм,че при шиенето на икони трябва да умишлено да се направи дефект от 1-2 бода.Относно гоблена " Недопитата чаша" моя приятелка много го хареса и си го изпроси за подарък от съпруга си.Започна да го шие и нелепо почина.Помолих мъжа й да ми го даде да го довърша, да не остане така а той го изхвърли и не ми го даде, като каза че гоблена носи нещастие.Сега като чета, това което пишете, съм му благодарна.

  12. #42

    Подразбиране

    Имам ушит "Исус с трънен венец", преди три години правих освещаване на дома си, дойде свещенник /който ми се пада и братовчед/ да освети дома ми. Показах му гоблена си и го попитах дали мога да си го осветя в храма - отговора му ме изненада. Каза ми: това може ба бъде образ на всеки един, става найстина икона когато в някой от ъглите се ушие кръстния знак и задължителните знаци около него. Каза ми да го извадя от рамката, да ушия това и едва тогава може да се освети и да е икона-пазител на дома ми както го приемам аз. За съжаление не знам от къде мога да си взема схема на въпросния кръстен знак

  13. #43

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lali Виж мнение
    Имам ушит "Исус с трънен венец", преди три години правих освещаване на дома си, дойде свещенник /който ми се пада и братовчед/ да освети дома ми. Показах му гоблена си и го попитах дали мога да си го осветя в храма - отговора му ме изненада. Каза ми: това може ба бъде образ на всеки един, става найстина икона когато в някой от ъглите се ушие кръстния знак и задължителните знаци около него. Каза ми да го извадя от рамката, да ушия това и едва тогава може да се освети и да е икона-пазител на дома ми както го приемам аз. За съжаление не знам от къде мога да си взема схема на въпросния кръстен знак
    Това го чувам за първи път, а имам осветени в църква Казанската Богородица, Св. Димитър и Св. Архангел Михаил, който според мен дори не е икона, но свещеникът каза, че щом е шито с любов и желание, винаги ще пази този, за когото е предназначено и го освети. Но сигурно колкото са свещениците, толкова са и мненията.

  14. #44

    Подразбиране

    И аз никога не съм чувала за такова изискване.Всички икони, които съм освещавала , са минавали през църквата.Престояват там няколко дни и други изисквания не са ми поставяли.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Spored pravoslavnite kanoni otstrani do oreola trjabva da sa izpisani edinstveno inicialite na dadenija svetec, no i tova ne e zadaljitelno ako ikonata e ot po-stara ikonopisna shkola
    Izvinete me , no njamam kirilica

Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •