Цитат Първоначално написано от Temenuzhka
То една тоналност да промениш и гобленът вече не е същият. :?
Да, така е...Но аз пък имам много схеми на Dimensions и все някога ще трябва да ползвам табличката за преобръщане Dimensions-DMC. Няма как :? Сигурна съм че ще има леко несъответствие между картинката показана на модела и това което ще излезе, но какво пък толкова, нали ще е *леко*, а и няма да смесвам типовете конци

Аз събирам конци DMC, на същия принцип като Mylli. За всеки пореден гоблен ми остават все по-малко за купуване защото имам запаси. Защо DMC а не Anchor...навремето се колебаех кое от двете да почна да събирам. Тогава бях в Германия и шиех нещо, наложи ми се да купя едно-две чилета, а там продават само Anchor. Когато отворих едното чиле, се оказа че е с 5 нишки вместо 6. Сега си представете моето "възроптание" срещу наглата безредица която на всичко отгоре се случва в държава с най-много ред (шегувам се) Мисля че и двата вида конци са равни по качество и яркост на цветовете, но все пак предпочитам DMC.

Смесване на DMC и Anhor - в никакъв случай. Шила съм оригинална комплектовка с DMC, не ми стигнаха конците и добавих възможно най-близкия вариант на Anhor. Огромна разлика в оттенъците.