Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 59
  1. #1

    Подразбиране Относно конците

    Бих искала да попитам следното:
    Когато някой ви даде схема,откъде и как си намирате конци?Ако трябва да се купуват цели чилета,гоблена много се оскъпява. :?

  2. #2

    Подразбиране

    Аз например първо проверявам какво имам в наличност. След това отивам и си купувам останалите конци. Ако е малък модел с много цветове скъпичко излиза. Но ако е голям не най-малкото не даваш на куп доста пари.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз правя точно като Jovany първо проверявам какво имам в наличност :wink: и чак тогава отивам да купувам Случвало ми се е да ми излезе някое малко гобленче доста скъпичко, но пък след това имам в наличност още конци, просто поглеждам нещата от тази страна и готово

  4. #4

    Подразбиране

    Досега съм шила само готови комплекти с български конци.От руски сайт си изтеглих схема на гоблен с конци DMC.Малък, а с много цветове.Помолих една позната на магазин за гоблени да ми замени някои от цветовете с унгарските PUPPETS/нещо такова беше/ и само цветовете, които са включени в лицето ги оставих непроменени DMC,но наистина ако нямаш запаси в къщи излиза скъпичко.Би било добре да ги продаваха на метър.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз точно по тази причина съм се хванал за DMC и само с тях си работя.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jovany
    Аз точно по тази причина съм се хванал за DMC и само с тях си работя.
    Az syshto. Skypichko e, no krajnia rezultat e pone 10 pyti po kachestven.

  7. #7

    Подразбиране

    Вече навсякъде по магазините има и конци Анхор.Какво ви е мнението за тях,те са на цените на ДМЦ.Кои от двата вида предпочитате?Аз съм шила досега с бълг.конци,ДМЦ и Анхор.С унгарски не съм шила и нямам намерение.Всъщност ДМЦ и Анхор най-много ми харесват по същите причини както и на вас,но не мога да определя кой от двата вида да предпочета и да карам с него.

  8. #8

    Подразбиране

    Аз пък нямам предпочитания в смисъл мога да шия със всичко, качеството на всички конци е добро. Шила съм и със пъпетс и анхор и дмс и любица и българското мулине. Но незнам защо май ми е най-приятно със дмс :wink:

  9. #9

    Подразбиране

    За мен са на кантар като качество. И двете марки са добри. Но съм се спрял на DMC защото по мое мнение повечето безплатни модели са конструирани с тях.
    Ние българите нали винаги аванта търсим

  10. #10

    Подразбиране

    e....nali ima tablica za preobryshtane DMC v Anchor i obratnoto, v nikoj ot sluchaite ne gubim

    Az predpochitam DMC pred Anchor. Zashto, shte dopisha kato se vyrna v kyshti, veche me e sram vse da pisha na latinica ot rabotata.

  11. #11

    Подразбиране

    Да така е но съвпадението не е 100%

  12. #12

    Подразбиране

    O, za tova si prav...niama kak da ima syvpadenie 100%.

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря Това ,че не съвпадат 100% при преобразуване е фатално само за гоблените където се шият лица.При другите предполагам,че няма чак такъв проблем при разминаването.

  14. #14

    Подразбиране

    Ми не знам примерно при пейзажите дали има голямо значение но аз гледам да не правя такива комбинации. Ако е с Анхор модела и изкам да го изработя предпочитам да отида и да си купя конци

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Много благодаря на всички ви за изчерпателните отговори.
    Аз също си харесах доста гоблени от руските сайтове,обиколих всички магазини,които знам в Пловдив,но никъде не продават на метър.Явно в началото ще трябва да си накупя доста чилета,но за следващи гоблени вече ще имам някои в наличност и така...........
    Попитах,защото досега съм шила само готови комплектовки.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •