Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 59
  1. #16

    Подразбиране

    Прав си Jovany,не бива да се рискува.Питах,понеже досега не ми се е случвало сама да си комплектовам гоблен.То една тоналност да промениш и гобленът вече не е същият. :?

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Temenuzhka
    То една тоналност да промениш и гобленът вече не е същият. :?
    Да, така е...Но аз пък имам много схеми на Dimensions и все някога ще трябва да ползвам табличката за преобръщане Dimensions-DMC. Няма как :? Сигурна съм че ще има леко несъответствие между картинката показана на модела и това което ще излезе, но какво пък толкова, нали ще е *леко*, а и няма да смесвам типовете конци

    Аз събирам конци DMC, на същия принцип като Mylli. За всеки пореден гоблен ми остават все по-малко за купуване защото имам запаси. Защо DMC а не Anchor...навремето се колебаех кое от двете да почна да събирам. Тогава бях в Германия и шиех нещо, наложи ми се да купя едно-две чилета, а там продават само Anchor. Когато отворих едното чиле, се оказа че е с 5 нишки вместо 6. Сега си представете моето "възроптание" срещу наглата безредица която на всичко отгоре се случва в държава с най-много ред (шегувам се) Мисля че и двата вида конци са равни по качество и яркост на цветовете, но все пак предпочитам DMC.

    Смесване на DMC и Anhor - в никакъв случай. Шила съм оригинална комплектовка с DMC, не ми стигнаха конците и добавих възможно най-близкия вариант на Anhor. Огромна разлика в оттенъците.

  3. #18

    Подразбиране

    :? в такъв случай ще се ориентирам към ДМЦ....не съм имала издънки с тях до момента,ще си ги събирам и аз отсега нататък благодаря ви на всички за мненията

  4. #19

    Подразбиране

    Да Renny и при мен ще се получи един такъв момент със преобразуването Dimensions-DMC Вече съм си набелязала няколко моделчета, но .......определено малко ми е притеснено - все пак важен е крайният резултат. Надявам се само разликата да е незабележима

  5. #20

    Подразбиране

    И аз има смъкнати схеми на Dimensions,но конците са с ДМЦ дадени,поне така излизат с програмата с която ги отварям

  6. #21

    Подразбиране

    да има и такива но който са им дадени DMC, но по принцип оригинал Dimensions си е със оригинални конци, само как прозвуча надявам се че ме разбра. и в тази ситуация се налага преобразуване

  7. #22

    Подразбиране

    Да, има модели на Dimensions с DMC, има и такива със запазената им марка конци. Доколкото знам тези модели са само във вид на комплекти, не се продават отделно само като схеми. От там мисля че идва и разликата, онези които се предлагат и само като схеми, имат легенда с DMC.

    успех с преобразуването, и аз някой ден ще стигна до там

  8. #23

    Подразбиране

    А откъде се купуват оригинални комплекти на Dimensions?Не съм срещала в бг.сайт онлайн да предлагат както на Ланарте и Фервако :?

  9. #24

    Подразбиране

    И аз това бих искала да разбера.. :?

  10. #25

    Подразбиране

    За съжаление не мога да ви покажа снимка на един гоблен на който замених DMC с унгарски конци.Смятам,че се получи много добре.Фонът е черен и стана много плътен, а според мен на тъмните цветове най-добре се преценява качеството ако не прозира панамата.А мисля,че DMC се предпочита защото е с най-богата цветова гама.Това го прочетох някъде.А какво мислите за Венус?Фирма Солария е започнала да ги използва и според тях са много добри.

  11. #26

    Подразбиране

    Забравих да кажа на Скарлет,че знам едно магазинче в Горна Оряховица, където продават ДМС на метър ама май няма да излезе много евтино от Пловдив до Горна .Аз съм от Русе,но съпруга ми е от там и като си ходим се възползвам да посетя този магазин.

  12. #27

    Подразбиране

    Не знам дали се предлагат онлайн , но на Ланарте и Фервако има - в София, бул. "Стефан Стамболов" N.8
    http://www20.brinkster.com/dmcbulgaria/ това е и сайта им :wink:
    За сега единствено със Венус не съм шила, но се надявам и това да стане в най-скоро време.
    darri мисля че си права и за това че се разбира на тъмната гама дали са добри конците,
    а и да DMC то съм напълно съгласна - имат доста богата гама и затова и най-предпочитана.

  13. #28

    Подразбиране

    darri,аз съм от Силистра,но от време на време ходя до Русе и там посетих две много хубави магазинчета за гоблени - на улица "Борисова" са и двете .Та в едното "От игла до конец" така се казва, видях ,че продават конци на ДМЦ и Анхор,мисля,че и унгарски имаше,но пропуснах да питам дали продават ДМЦ на метър.Би могла там да провериш дали е така.А в другия имаше комплектовки и на Ланарте,там поставят и рамки на картини и гоблени.Само ,че имаше само няколко комплекта на Ланарте,може би работят с поръчка.Тук в Силистра само на едно място видях ,че има ДМЦ,но все е затворено като мина.Трябва да проверя дали продават на метър,досега не ми се е налагало да купувам така,защото все готови комплекти съм купувала,но скоро си смъкнах от един сайт много схеми и повечето хубави и бих искала сама да си комплектовам и да пробвам.

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mylli
    Не знам дали се предлагат онлайн , но на Ланарте и Фервако има - в София, бул. "Стефан Стамболов" N.8
    http://www20.brinkster.com/dmcbulgaria/ това е и сайта им :wink:
    Az maj se seshtam kyde e magazina im, blizo do zhenskia pazar. Hodila sym tam predi godini, spomniam si che imashe dazhe galeria na gobleni. No ne znam dali vse oshte go ima tozi magazin, niakoj znae li?

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Да Renny магазинът е там и изглежда много добре. Все още има нещо като галерия - в смисъл стените са покрити със готови гоблени. Там е най-богатия избор от панами който съм срещала. Ако го посетиш не вярвам да съжаляваш

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •