Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18

Тема: Тирамису

  1. #1

    Подразбиране Тирамису

    Продукти:
    2 пакетчета бишкоти
    1 к. ч. кафе
    сметана, може суха, може и течна
    200 гр. извара
    75 гр. пудра захар
    1 ч. л. канела
    ванилия

    Приготвяне:

    Половината бишкоти се потапят в кафето и се редят в тавичка. Сметаната се разбива според указанията, прибавят се канелата, захарта, ванилията и изварата. Половината от сместа се изсипва върху бишкотите. Останалите бишкоти също се потапят в кафето и се редят върху изварата. Намазват се с останалата част от крема. Накрая се наръсва с какао. Оставя се на студено, да стегне.

  2. #2

    Подразбиране

    Не може суха и не може течна сметана.
    И извара не може.
    Може, но не е Тирамису.
    Тирамису се прави със сирене Маскарпоне.

  3. #3

    Подразбиране

    След като не може течна и суха, остава заквасена...
    Моля, кажи рецепта за Тирамису...

    Все пак смея да твърдя, че става много готино...

  4. #4

    Подразбиране

    Съвсем серизоно: това за Маскарпонето е точно така.
    Знам че е скъпо, но ако желаеш вземи си една кутийка от 250г, опитай с нея и ще видиш колко е гладко като коприна и вкусно!

    За 250 г сирене са ти нужни
    2 яйца
    захарта е малко по вкус, но примерно 4-5 лъжици

    Разбиваш на умерено топло жълтъците с малко от захарта: от топлото бухват по-добре.
    Оставяш да се охладят малко и добавяш сиренето, разбиваш го до хомогенност заедно с жълтъчната маса.(най-лесно това става с миксер)

    Отделно разбиваш белтъците на пяна, после добавяш останалата захар и доразбиваш.
    Смесваш ги с крема сирене+жълтъци.
    Нареждаш бишкоти или домашно изпечена подложка в съответен съд, напояваш със силно кафе, заливаш с крема, изравняваш и наръсваш с какао, а по желания с размесени равни части какао и пудра захар.
    Постъпваш по същия начин с втория ред бишкоти и крем.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    (Много ми е сладко русалчето, което си избрала за лого)

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Anonymous
    (Много ми е сладко русалчето, което си избрала за лого)
    Благодаря. Мисля, че прилича на мен...


    Чудя се не е ли малко кофти да се консумират сурови белтъци и жълтъци? :?

  6. #6

    Подразбиране me4ta

    zdraveite,eto i oshte edna recepta za
    " TIRAMISU "


    Списък на необходимите продукти:

    за белтъчното тесто:
    5 белтъка
    380 г захар
    3 ч. л. какао

    за лешниковия крокан:
    150 г лешници
    70-80 г захар

    за крема:
    5 жълтъка
    250 г "Маскарпоне"
    100 г захар
    50 мл бяло вино
    шоколад за настъргване


    Начин на приготвяне:


    1. Белтъците се разбиват на сняг, като на части се прибавя захарта. Щом са готови, се добавя какаото.


    2. 70-80 г захар се карамелизират, изсипват се лешниците. След това се поставят на салфетка и когато захарта стегне, се смилат фино. Изсипват се в разбитите белтъци, като се бърка с шпатула.


    3. Кремът се поставя в пош и върху покрита с хартия за печене тава се шприцоват спирали. Пекат се 10 минути в предварително загрята на 180 градуса фурна. След това се охлаждат и се отделят от хартията.


    4. Жълтъците се разбиват със захарта. Когато стане пяна, бъркането продължава на водна баня, като се налива бялото вино. Прибавя се към разбитото "Маскарпоне". Оставя се в хладилник, за да се стегне.


    5. Сервира се, като върху крема от жълтъци се поставя диск от изпечените белтъци. Така се нареждат три пласта, които се покриват с крема и се поръсват с настърган шоколад.

  7. #7

    Подразбиране

    lubopitko, аз пък съм ти много благодарна, че си дала тази рецепта. Вярно е, че оригиналната торта е с маскарпоне, но все пак сме в България и не всеки може да го намери и да си го позволи. Аз обичам рецепти, които хем са вкусни, хем са с достъпни продукти! Така че някой ден ще изпробвам тортата ти.
    П.П. И друго не разбирам - това, че оригиналното Тирамису е със сурови яйца. :? Лично аз не бих рискувала.

  8. #8

    Подразбиране

    Kakvo ima za nerazbirane? Tvoite strahove sa edno ne6to, A "Tiramisu" e drugo i e takova, kakvoto e napisano po-gore.
    Ljubopitko mi e mnogo simpati4en i dadenijat ot neja sladki6 sigurno e vkusen, no ne moje da nosi tova ime. Bi moglo da se nare4e ne6to kato "a' la Tiramisu" .

    Kolkoto do ceni i dostapnost do produkti: ako svinsko sas zele ti idva skapo zaradi cenata na mesoto i si prinudena da si nagotvi6 samo zele, ne bo go narekla "SVINSKO sas zele", predpolagam? Ili gre6a?

  9. #9

    Подразбиране

    Пробвай Маринера! Става много леко и ефирно!

  10. #10

    Подразбиране

    Тирамису е стахотен десерт. Но наистина, там няма нитои канела, нито извара и сметана. А Маскарпоне + сурови чйца- не се страхувайте-правете дезинфекция на яйцата и ще имате най-страхотния крем , който съм опитвала. На опаковката на бишкотите Савоярди има рецепта за Тирамису,стига да можете да си я преведете. Аз лично ползвам една рецепта от Италия и гостите ми остават очаровани- :? Не съм и м казвала, че има пресни яйца вътре, но пък досега никой не се е натровил или разболял от салмонела.

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    Била съм повече от 10 години в Италия и ще споделя своя опит за "Тирамисуто".
    В оригинал наистина се прави от така нареченето Маскарпоне, което побългарено може да се нарече вид извара, но изобщо не е същото. Тъй като не винаги българката може да си позволи да го издирва или да му плати толкова пари, с мама "побългарихме" рецептата със сметана "Хопла" и резултатът е не по-малко очароващ.
    Ето и моята рецепта:

    "ТИРАМИСУ"

    Продукти: 6 яйца
    2 в.ч. захар
    2 пакета бишкоти "SAVOIARDI"
    500 гр. маскарпоне или сметана "HOPLA"
    Горчиво какао
    Сварено и подсладено на вкус кафе

    Приготвяне: Разбиваме 6-те жълтъка със захарта. Към тях прибавяме предварително разбитата сметана и разбитите на сняг белътци. Така готовата смес се нанася върху предварително натопените бишкоти в кафето и наредени в правоъгълна тавичка. Правим два или три реда в зависимост от желанието като завършваме с крем. Отгоре се поръсва с какаото. Слага се в хладилник да се стегне.

    P.S. Ще добавя само, че в оригинал този десерт не е торта, а вид сладкиш. Между другото името му означава "повдигни ме горе (нагоре)". Може би името му идва от кафето в него - буквално те изправя, събужда!

    Ако искате и други италиански рецепти или имате въпроси, пишете!

    Дано ви хареса десерта!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  13. #13

    Подразбиране

    Аз съм чувала друго за това, от къде идва името му... Куртизанките са поднасяли този десерт на своите "клиенти".

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте,
    след дълъг размисъл се престраших (заради суровите яйца) и направих сладкиша по рецептата на Анна77.
    В къщи останаха очаровани!
    Благодаря за рецептата.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    "PAKY"
    Много се радвам, че ти е харесала рецептата! Имам и много интересни рецепти за различни спагети от това, което си свикнала да папкаш !

    Ако искаш, пиши на ЛС или и-мейл! :wink:

    Целувки!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •