Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Unhappy помощ за "Вълната"

    Моля за помощ относно гоблена "Вълната".През месец Май си дръпнах от руски сайт схемата и ключа-до тук добре , но сега майка ми реши да го шие и се появи моя голям проблем :не мога да се ориентирам със ключа за гоблена .
    Молбата ми е следната:МОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО СА ГО ШИЛИ ИЛИ ИМАТ СХЕМА И КЛЮЧ ЗА НЕГО БЪДАТ ТАКА ДОБРИ И ДА ПОМОГНАТ НА ЕДНА МОЖЕ БИ НЕ ДОТАМ ОРИЕНТИРАНА СЪФОРУМКА
    ПРЕДВАРИТЕЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ

  2. #2

    Подразбиране

    Защо не пробваш да конкретизираш проблема?! Човек се обърква с легендата, но с кое точно - нещо със знаците ли, с броя нишки ли... Не го приемай като заяждане, а като градивна критика Прикачи ключа, който имаш и кажи кое не ти е ясно, за да може все да може да ти обясни по-добре

  3. #3

    Подразбиране

    За коя точно вълна става въпрос? Sweety е права - не е ясно за какво питаш. Аз имам два варианта на вълната. Ако имаш възможност прикачи снимка на гоблена и ще помагаме.

  4. #4

    Подразбиране Вълна

    Единият гоблен с ключ, който имам е този. Ако ти върши работа пиши в лични и ми напиша е-mail, на който да ти го пратя.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране Вълна - 2

    Този е другия, който имам. Много го харесвам, изключително труден е, но близо от година търся схема с ключ и все неудачи. Ключа не отговаря на схемата, за това те съветвам ако е същия, по-добре си избери нещо друго за шиене. Ключа, който имам за тази схема е с близо 100 знака и въпреки това не отговарят. Явно при сканирането на схемата възникват проблеми и от там всичко се обърква. Желая ти успех, дано имаш повече късмет от мен.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Post въпрос

    Не го приемам за заяждане
    Става въпрос за първата картинка,която е пуснала NADIA VT и сега ще Ви покажа ключа от който се обърквам тотално 777974082.jpg
    не мога да се ориентирам за броя нишки , също така и за номерата на конците dmc -за някои от знаците са посочени по 3 различни номера от конците

  7. #7

    Подразбиране

    Трябва да избереш един от посочения цвят, ако разполагаш с тях и ги сравниш ще установиш, че се различават съвсем малко. В единия ъгъл на панамата направи проба уший няколко бода в съчетание с единия цвят, под него със следващия и виж кое най-много ти харесва. По този начин с изпробване.
    Можеш да си купиш по 1 метър конец, за проба, за да ти излез по-евтино или да ползваш конци останали ти от друг гоблен. От мен да знаеш, че никак не е лесно сам да си комплектоваш конците.
    На мен ми се е случвало да спазвам точно номерата на конците и като започна да шия и не ми се получава картинката да ги подменям. Важното е на теб да ти хареса. Желая ти успех!

  8. #8

    Подразбиране

    За ориентация можеш да използват и сравнителна таблица. Първият посочен номер на конец е на Деменсион (например на първия ред 17031). В сравнителната таблица срещу номера посочен от Деменсион 17031 пише, че отговаря на 775, следователно това е правилния номер, но ако тствия мулине
    Dimensне ти хареса можеш да ползват другите две предложения (3753 или 162). Това е за едната нишка. За следващата по същия начин 14303 на Деменсион, следва да шиеш с 210 на DMC. Посочения знак b (в червен цвят), следва да се ушие с бод кръстче, с две нишки, като едната е 775 DMC , а другата 210 DMC.
    Много бях подробна, дано да съм успяла да ти помогна.

  9. #9

    Post вълната

    Безкрайно ти благодаря NADIA VT
    Изчерпателния ти пример ме ориентира напълно и вече ще мога с лекота да се справя нататък
    А това приеми от мен:

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря! Радвам се, че съм била полезна!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •