Показване на 1 до 15 от 24

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Светле,изрязваш дебел пресован картон колкото стъклото на рамката, ако рамката е от готовите за снимки,те имат отзад тънък фазер и тогава можеш да ползваш направо него.Купуваш си от книжарницата двойно залепящо тиксо,струва стотинки.Залепяш по една лента на срещуположните страни на задната страна на картона или фазера.Отлепяш лентичката, покриваща тиксото,нагласяш гоблена от предната страна на картона, подгъваш назад резервата изалепяш постепенно.Като свършиш с едната страна,залепяш срещуположната,като опъваш добре.Така и останалите две, като се стремиш да опънеш добре и равномерно.Дано съм обяснила добре и да си ме разбрала.Изглежда сложно,но всъщност е много лесно,става за няколко минути.Опитай и ако има нещо ще помагам.Успех!

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета.Идеята ми е за поставяне на малки гоблени в готови рамки за снимки.За голям гоблен не се наемам..Сега вече ми е ясно,особено това с двойно залепващото тиксо е много рационално.
    Още веднъж благодаря
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  3. #3

    Подразбиране

    да споделя и аз моят опит при поставянето в рамка. Имам само 2 гоблена с рамки, правени от майстор, но като чакаш по 2-3 месеца докато забравиш кой гоблен си дала се научаваш сам. Китайските картинки са с много хубави и сполучливи рамки, независимо че не са от дърво.
    Аз закрепвам гоблена направо на фазера чрез телбод. Опъването става по-бавно, но добре. На гърба залепвам фазера към рамката с книжно широко тиксо. Последно рамкирах едни цветя- подарък за сестрата ми и накрая залепих и един лист опаковъчна хартия за гръб на рамката. Стана като "купен".
    Използвам паспартуто от рамката. Предварително си купувам рамки с неутрални паспартута.

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета златни сте, цял ден търся как да рамкирам малък гоблен. При вас ми светна

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •