Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 24
  1. #1

    Подразбиране Поставяне в рамка

    Здравейте мили момичета и момчета!
    От форума разбрах, че доста от вас си поставят гоблените сами в рамки.Не ми е ясно как става закрепването на гоблена върху твърда подложка
    Много моля, да ми обясните как точно го правите,защото искам и аз да опитам.
    Благодаря на всички предварително
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  2. #2

    Подразбиране

    Много от моите гоблени са поставяни на парче фазер и стегнати с конци.А останалите са лепени с лепило -не знам какво,разбрах случайно-пак на фазер
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Здравейте мили момичета и момчета!
    От форума разбрах, че доста от вас си поставят гоблените сами в рамки.Не ми е ясно как става закрепването на гоблена върху твърда подложка
    Много моля, да ми обясните как точно го правите,защото искам и аз да опитам.
    Благодаря на всички предварително
    Не знам дали ще можеш самичка да си поставиш голям гоблен в рамка,но малък се поставя много лесно.Изрязваш си един по-дебел картон колкото стъклото на рамката и опъваш по него гоблена.Отзад срещуположните страни ги съединяваш с конци ,като същевременно изпъваш гоблена/В ателиетата ги лепят с лепило/.Ако рамката ти е от фото - слагаш задната част, а тя притиска плътно гоблена и си готова!
    Успех!

  4. #4

    Подразбиране

    Светле,изрязваш дебел пресован картон колкото стъклото на рамката, ако рамката е от готовите за снимки,те имат отзад тънък фазер и тогава можеш да ползваш направо него.Купуваш си от книжарницата двойно залепящо тиксо,струва стотинки.Залепяш по една лента на срещуположните страни на задната страна на картона или фазера.Отлепяш лентичката, покриваща тиксото,нагласяш гоблена от предната страна на картона, подгъваш назад резервата изалепяш постепенно.Като свършиш с едната страна,залепяш срещуположната,като опъваш добре.Така и останалите две, като се стремиш да опънеш добре и равномерно.Дано съм обяснила добре и да си ме разбрала.Изглежда сложно,но всъщност е много лесно,става за няколко минути.Опитай и ако има нещо ще помагам.Успех!

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета.Идеята ми е за поставяне на малки гоблени в готови рамки за снимки.За голям гоблен не се наемам..Сега вече ми е ясно,особено това с двойно залепващото тиксо е много рационално.
    Още веднъж благодаря
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  6. #6

    Подразбиране

    да споделя и аз моят опит при поставянето в рамка. Имам само 2 гоблена с рамки, правени от майстор, но като чакаш по 2-3 месеца докато забравиш кой гоблен си дала се научаваш сам. Китайските картинки са с много хубави и сполучливи рамки, независимо че не са от дърво.
    Аз закрепвам гоблена направо на фазера чрез телбод. Опъването става по-бавно, но добре. На гърба залепвам фазера към рамката с книжно широко тиксо. Последно рамкирах едни цветя- подарък за сестрата ми и накрая залепих и един лист опаковъчна хартия за гръб на рамката. Стана като "купен".
    Използвам паспартуто от рамката. Предварително си купувам рамки с неутрални паспартута.

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета златни сте, цял ден търся как да рамкирам малък гоблен. При вас ми светна

  8. #8

    Подразбиране

    Аз също бях заинтересована. Благодаря ви. Бяхте много полезни.

  9. #9

    Подразбиране

    Аз направих малко по различен начин, не използвайте картон, а също и изглежда добре. Повечето гоблени дам на приятелите си рожден ден, и като тях много.
    Редактирано от new_user : 24.07.2009 в 17:52.

  10. #10

    Подразбиране

    Ооооооооо, от кога се чудя дали да не си стана майстор и на рамките, но не знаех как. Десетина гоблена чакат ред. Не знам защо не отварям тук. Страхотни идеи, веднага почвам с малките. Да сте живи и здрави, любов и пари!!!!

  11. #11

    Подразбиране

    Момичета в магазините за материали за художници има готови изрезани картони по размерите на рамките ,които предлагат.Поне в София е така.В книжарница "Слънчоглед" имаше и доста интересна хартия която ставаше за паспарту.Наистина е приятно когато проявиш творчество и крайният резултат те удовлетворява

  12. #12

    Подразбиране

    С двойно залепящото тиксо става бързо и качествено. Аз залепям тиксото първо откъм гоблена - от край до край по ръба и на четирите страни. Така опъвам по-добре. Ако се налага и по средата пускам една лента по дължина.С притискане и малко опъване голбена ляга идеално. След това откъм гърба покривам краищата на панамата с книжно тиксо. Отгоре бяла хартия и готово.С паспартуто ми е по-сложно, защото няма голямо цветово разнообразие при картоните в книжарниците. Ето резулат от мое рамкиране.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от do_ni Виж мнение
    ...С паспартуто ми е по-сложно, защото няма голямо цветово разнообразие при картоните в книжарниците....
    От релефни тапети става прекрасно паспарту.
    Ако цветът не Ви устройва, може да се боядиса с латекс в нужния Ви цвят.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от biskvitka_ Виж мнение
    От релефни тапети става прекрасно паспарту.
    Ако цветът не Ви устройва, може да се боядиса с латекс в нужния Ви цвят.
    Това с релефните тапети е прекрасна идея. Ще я пробвам в най-скоро време.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    благодаря за съветите милички...като за първи рамкиран гоблен от мен се справих добре и това за тапетите беше добра идея...супер стана ..така спестих за нов гоблен...

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •