Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18
  1. #1

    Подразбиране Кекс в три цвята

    продукти: 7 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 8 с.л. олио, 1 1/2 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер, какао
    бяла част: 4 белтъка, 1/2 ч.ч. захар, 2 с.л. олио, 1/2 ч.ч. брашно, 1/3 от бакпулвера
    жълта част: 3 яйца+4 желтъка, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 6 с.л. олио, останалата част от бакпулвера

    Жълтата част от тестото се разделя на две, като в едната част се слага какао.
    Когато се изсипва във формата за печене се редят по следният начин цветовете: жълто, кафяво, бяло, кафяво и пак жълто.
    Надявам се да Ви хареса.

  2. #2

    Подразбиране

    Много е хубав кекса. Моята рецепта е същата,само пластовете са различни- изсипва се жълтата смес,посипва се плътно с какао, след това кафявата смес,пак покриваме с какао и накрая бялата смес. Също става интересно като се разреже кекса.Какото се вижда като черти нарисувани в кекса. и се отделят трите цвята без да се смесват, но в непредсакуеми форми поради набухването на сместа.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз също понякога съм поръсвала плътно с какао като теб, дори съм си експериментирала и с кафе. Наистина е много вкусен.

  4. #4

    Подразбиране me4ta

    zdraveite ideiata za kaksa mi zvuchi dosta apetitno.mmmmm kogato imam povechko vreme shte go napravia

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране Re: Кекс в три цвята

    Цитат Първоначално написано от rrs
    продукти: 7 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 8 с.л. олио, 1 1/2 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер, какао
    бяла част: 4 белтъка, 1/2 ч.ч. захар, 2 с.л. олио, 1/2 ч.ч. брашно, 1/3 от бакпулвера
    жълта част: 3 яйца+4 желтъка, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 6 с.л. олио, останалата част от бакпулвера

    Жълтата част от тестото се разделя на две, като в едната част се слага какао.
    Когато се изсипва във формата за печене се редят по следният начин цветовете: жълто, кафяво, бяло, кафяво и пак жълто.
    Надявам се да Ви хареса.

    Да ви кажа май нещо не се получи при мен този кекс, стана като дунапрен в един цвят само - какаов :?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    :? И при мен не се получи.

  8. #8

    Подразбиране Re: Кекс в три цвята

    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Да ви кажа май нещо не се получи при мен този кекс, стана като дунапрен в един цвят само - какаов :?
    Ау, това кекса ли е?
    Изглежда ми като нещо спаначено. :?
    Някой беше пуснал тук една рецепта за кекс на Иван Звездев, правила съм я преди време няколко пъти и все ми се е получавал хубав кекс (без да му правя заливката), ако искате може да пробвате и него.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #9

    Подразбиране

    Аз го правя доста отдавна и се получава,но задължително между пластовете се ръси какао,иначе се смесват. Другата подробност е че се пече точно 1ч. на 180гр. на вентилатор ако има. После като изключите фурната го оставете още 10 мин.вътре. Аз му правя и заливка от 4суп.л. какао, 1/2 пак краве масло 100гр.захар и 100гр.вода. Сварява се и се залива изстиналия кейк. Поръсва се със смлени орехи.
    Кураж! Нужно е търпение съсипах кора яйца на времето докато го случа :?

  10. #10

    Подразбиране

    Вчера го направих, но последвах примера на Джема - посипах между пластовете какао и кафе. Стана разкошен!!!

  11. #11

    Подразбиране Re: Кекс в три цвята

    Цитат Първоначално написано от Бамби
    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Да ви кажа май нещо не се получи при мен този кекс, стана като дунапрен в един цвят само - какаов :?
    Ау, това кекса ли е?
    Изглежда ми като нещо спаначено. :?
    Някой беше пуснал тук една рецепта за кекс на Иван Звездев, правила съм я преди време няколко пъти и все ми се е получавал хубав кекс (без да му правя заливката), ако искате може да пробвате и него.
    Аз досега съм си копирала всички рецепти, но не мога да се сетя къде е този кекс, би ли дала линк къде е точно.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от prinzesata11
    Аз го правя доста отдавна и се получава,но задължително между пластовете се ръси какао,иначе се смесват. Другата подробност е че се пече точно 1ч. на 180гр. на вентилатор ако има. После като изключите фурната го оставете още 10 мин.вътре. Аз му правя и заливка от 4суп.л. какао, 1/2 пак краве масло 100гр.захар и 100гр.вода. Сварява се и се залива изстиналия кейк. Поръсва се със смлени орехи.
    Кураж! Нужно е търпение съсипах кора яйца на времето докато го случа :?
    Ами аз ръсих како между цветовете, е не много обилко, но ръсих понеже прочетох мнението на Джема. Цветовете ги подредих по нейната рецепта, белия пласт най-отгоре, обаче много сухо нещо стана, като се опитам да го режа се свива. Верпочтно следващия път ще пробвам да подредя цветовете както ги е описала авторката и така бялата смес ще е по-средата :?

    И аз се занислих дали да не му направя една заливка та да поомекне малко, но се отказах, понеже явно красотата му е в цветността. Даже мислех дали да не сложа прясно мялко следващия път, обаче това си е пандишпаново тесто и от тук идва и тази сухост.
    Лично аз обичам по-сочните кексчета и може от тук да имам и погрешно мнение, че не се е получил кекса, знам ли?

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от liana
    Вчера го направих, но последвах примера на Джема - посипах между пластовете какао и кафе. Стана разкошен!!!
    А не ти ли стана като дунапрен?

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Цитат Първоначално написано от liana
    Вчера го направих, но последвах примера на Джема - посипах между пластовете какао и кафе. Стана разкошен!!!
    А не ти ли стана като дунапрен?
    Вярно, че е по-сухичък от другите - мазнината е малко, но и така го харесахме.
    Както казват синовете ми - ти пак направи нещо "здравословно".

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Момичета незнам защо при вас не се получава :? . Този кекс го правя от много години и ако се спазва точно рецептата и се разбива добре не би трябвало да имате проблем.
    Сместа е по-принцип по-суха (пандишпанова). Аз като го пека първо отдолу фурната я слагам на по-силно, след като се понадигне кекса вкл. и отгоре. Добре е докато се пече да не се отваря за дълго фурната. При мен винаги кекса бухва много (дори съм имала случаи да излезе от формата за кекс )

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •