Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 24
  1. #1

    Подразбиране За кръстатия бод

    Момичета,как се шие гоблен с кръстат бод?Нямам търпение да започна "Нощта" на Ланарте ,но нямам представа с какви кръстчета да го шия-големи ,малки?Има ли значение ?

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elena763 Виж мнение
    Момичета,как се шие гоблен с кръстат бод?Нямам търпение да започна "Нощта" на Ланарте ,но нямам представа с какви кръстчета да го шия-големи ,малки?Има ли значение ?
    Тук момичетата са дали линк към някакъв сайт за кръстат бод http://www.goblenite.org/showthread....0%F2+%E1%EE%E4

  3. #3

    Подразбиране

    Ако правилно си спомням се шиеше през дупчица,но на ситната панама.Не мога да се оправям с каунт№...Ако е оригиналната окомплектовка има показано.

  4. #4

    Подразбиране

    На обикновена панама е-неразграфена.И аз мисля , че трябва да е през дупчица,защото иначе става много ситно.Благодаря!

  5. #5

    Подразбиране

    Може ли и аз да попитам нещо от гоблените на Lanarte?Въпроса ми е какво значи: 2/1 , 6/1 ? Предварително благодаря !

  6. #6

    Подразбиране

    не е ли 1/6; 2/6?Това значи единична или двойна нишка.1/6-едно от шест катово мулине и т. н.Момичета,кръстчетата на обикновена панама стават много грозно-отказвам се.Явно трябва на специална панама да се бродират-на ситната.

  7. #7

    Подразбиране

    Не се отказвай от кръстчетата.В началото найстина не изглежда много угледно,но после всичко си идва на мястото,само имай търпение.Шият се през дупка

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря на elena за отговора,но това го зная.В питането си нямам грешка,затова изпращам указанието за да го видиш.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elena763 Виж мнение
    не е ли 1/6; 2/6?Това значи единична или двойна нишка.1/6-едно от шест катово мулине и т. н.Момичета,кръстчетата на обикновена панама стават много грозно-отказвам се.Явно трябва на специална панама да се бродират-на ситната.
    Не се отказвай от кръстатия бод, особено щом е гоблен на Ланарте, ще му се загуби красотата, ако го направиш с гобленов!!! И какво значи това обикновена панама?!?! Според мен на каквато и да шиеш кръстчетата си стават хубави, може би просто не си свикнала...дерзай

  10. #10

    Подразбиране

    Днес си купих от другата панама-аида-и започнах пак с кръстчетата.Наистина има разлика и става много красиво.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elena763 Виж мнение
    Днес си купих от другата панама-аида-и започнах пак с кръстчетата.Наистина има разлика и става много красиво.
    Да покажеш в Етапи как върви гоблена

  12. #12

    Подразбиране

    Да,задължително!Момичета,някоя знае ли в един гоблен всички кръстчета задължително ли се шият с еднакъв наклон? Има ли значение ?Може ли да се променя наклона?

  13. #13

    Подразбиране

    Мили момичета и момчета поръчах си щампиран гоблен на Милена стил и пише че се бродира 1/2 кръстат бод с цяло мулине това като гобленовия бод ли е

  14. #14

    Подразбиране

    Различава се от гобленовия бод. Всъщност правиш само едната чертичка на кръстчето и на гърба на гоблена трябва да ти се получат вертикални чертички като при бод кръстче, а не наклонени.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    marji благодаря ти за отговора за сега все още си чакам поръчката дано утре вече да я получа срока за доставка е 3-10 дни а днес е шестия ден

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •