Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследенПоследен
Показване на 121 до 135 от 138
  1. #121

    Подразбиране

    Момичета , дайте идея как да си поръчаме и да си купим румънска панама , ето сайта , но трябва да е някой който или е в Румъния или пътува до там , ще се радвам ако намерим начин http://www.ralf.ro/detalii/panza-de-goblen-caroiata-218 , на мен ми допада , някой не я харесва , някой я обожава , но ... проблема е да се достави , имате ли някакви идеи
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  2. #122

  3. #123

    Подразбиране

    Иначе , вече писах , но отговор и аз нямам до сега , така че ... получа ли отговор , ще питам веднага за доставка с еконт
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  4. #124

    Подразбиране

    Miro, от румънците отговор може да чакаш и с месеци. До колкото знам от мой познат в Еконт, направо на тях си поръчваш, с техен формуляр. Не е нужно да правиш предварителна поръчка. Само трябва да имаш точния адрес на магазина. Те ще напазаруват и ще ти доставят поръчаното. Това е моята информация. Все пак попитай в най-близкия офис на Еконт за подробности.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  5. #125

    Подразбиране

    Тази панама е много хубава,аз съм започнала един гоблен на криф на тази панама,няма нищо общо с другата на рогоблен.Другата е като мрежа за комари и е по-твърда.
    neli0909@abv.bg
    Отрежеш ли крилете на жената,тя ще полети на метла!

  6. #126

    Подразбиране

    э нели , да ти кажа , тя ще излезне златна и презлатна тази панама с тази доставка , пиша и за другите колеги , за да знаят , проверих , ама то си е направо .... около 60 лв е само доставката , та ще има все някои приятели , които ще пътуват за или през Румъния , направо да ми я купят , то тази цена от 9 лв на метър , ориентировъчно , направо бледнее пред доставката а ако съм фирма - ок. струва си за 30 - 40 м а за 2 - 5 м просто не си заслужава . Обещавам , че ако някой пътува , защото имам някой впредвид - ще пиша и ако има и други желаищи - ще купя - 20 RON все пак , така ще си спестя транспорта
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  7. #127

    Подразбиране

    Да, Миро. Аз преди доста време бях питала румънска фирма за възможността да ми изпратят един гоблен и те ме насочиха към Еконт. Отказах се именно заради високата цена на доставката им. Излизаше колкото стойността на гоблена, ако не и повече.
    Най-смешното е, че доставка от Щатите ми излиза по-евтино от куриерска услуга в България.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  8. #128

    Question

    Здравейте!

    И аз имам няколко (вероятно много глупави въпроси, но още съм много нова в шиенето на гоблени) - интересуват ме няколко неща във връзка с панамите:
    1. Ако на дадена схема на гоблен, който желая сама да си окомплектовам, не е посочено на какъв точно размер панама да се шие, тогава какъв следва да е изборът в следните случаи:
    - ако схемата е за гобленов бод 1:1
    - ако за схемата пише, че е за гобленов бод 1:4 или кръстат бод - тук, доколкото разбирам от прочетеното, се избира различен вид панама според това дали ще се шие 1:4 или кръстчета. Ако съм разбрала правилно - ако е кръстчета - най-добре Аида 14 или 16. А ако е 1:4 гобленов бод във всички случаи ли може да се шие на панама, на която би се шило същото нещо 1:1, само че в по-голям размер?
    2. Само българската панама ли се предлага разграфена?
    3. Като се каже "българска панама" или "обикновена българска панама" - била тя разграфена или не, винаги ли се има предвид тази, за която пише, че е 22 каунт? И всички гоблени 1:1 или 1:4 ли могат да се шият на нея?

    Предварително ви благодаря!!!

  9. #129

    Подразбиране

    i az ne sam golqm fen na krastchetata,no shte shiq edin goblen s tqlo i iskam da go napravq celiq 1:4 dali shte stane nqma li da se pikselova

  10. #130

    Подразбиране

    Момичета и момчета, някой знае ли дали има значение ширината и дължината при панамата при шиене? В смисъл еднакво ли се свива и на ширина и дължина и има ли значение, дали гоблена се шие на парче по ширината, а не по дължината? Защото при платовете го има това, но при панама...

  11. #131

    Подразбиране

    Всеки плат се свива при пране в различна степен.

  12. #132

    Подразбиране

    Именно, затова питам дали ще е проблем да взема за дължина на гоблена ширината на панамата. Мисля, че няма значение, но все пак...Когато купуваме готови комплектовки не сме сигурни дали е по дължина или по ширина рязана панамата.

  13. #133

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от geri_73 Виж мнение
    Момичета и момчета, някой знае ли дали има значение ширината и дължината при панамата при шиене? В смисъл еднакво ли се свива и на ширина и дължина и има ли значение, дали гоблена се шие на парче по ширината, а не по дължината? Защото при платовете го има това, но при панама...
    Мила, Галето ши два гоблена с еднакъв брой бодове, конци и т.н. Само картинките бяха различни. След като ги рамкира - видя разлика при размера. Не се забелязва от самолет, но определено има около 1 см .

  14. #134

    Подразбиране

    Благодаря! Значи ще си го шия стандартно по дължината. Понеже гоблена, който ще започвам е голям и е на височина, мислех, че мога да взема по-малката му страна, закупувайки панамата.

  15. #135

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте на всички момичета във форума нова съм и съм от начинаещите гобленарки имам ушити до сега три гоблена от миналата година до сега и сега започвам четвърти - Молитва за дома на неразграфена панама опасявам се да не я объркам моля да ме посъветвате как леко да си я разгафя и обознача за да се ориентирам по лесно
    предварително ви благодаря момичета

Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •