Показване на 1 до 15 от 138

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Въпрос за панама Аида

    Искам да питам, и дано ме разберете правилно, примерно даден модел да се шие с кръстчета на аида 14 как ще излезе ако се шие 1:1 на българската неразграфена панама и каква ще е разликата в размера, по-малък или по-голям ще е?

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Искам да питам, и дано ме разберете правилно, примерно даден модел да се шие с кръстчета на аида 14 как ще излезе ако се шие 1:1 на българската неразграфена панама и каква ще е разликата в размера, по-малък или по-голям ще е?
    Няма проблем да си го шиеш на бълг. панама и то1:1,само че размера ще му стане по-малък.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от manka Виж мнение
    Няма проблем да си го шиеш на бълг. панама и то1:1,само че размера ще му стане по-малък.
    Благодаря manka! И искам друго да питам за размерите ако даден модел е 1:1, а се ушие 1:4 колко реално ще се увеличи размерът, 2 или 4 пъти, че това също не ми е ясно.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Благодаря manka! И искам друго да питам за размерите ако даден модел е 1:1, а се ушие 1:4 колко реално ще се увеличи размерът, 2 или 4 пъти, че това също не ми е ясно.
    Ще се увеличи 2 пъти във всяка от посоките, т.е. оригиналът ще бъде 1/4 от новия гоблен. Например ако размерите на гоблена са 10х20 при 1:1, то при 1:4 ще бъдат 20х40.
    Иначе казано, панамата ще бъде 2 пъти повече, но и в дължина, и във височина.
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от stas Виж мнение
    Ще се увеличи 2 пъти във всяка от посоките, т.е. оригиналът ще бъде 1/4 от новия гоблен. Например ако размерите на гоблена са 10х20 при 1:1, то при 1:4 ще бъдат 20х40.
    Иначе казано, панамата ще бъде 2 пъти повече, но и в дължина, и във височина.
    Благодаря ти , така вече ми е по-ясно, че с тези изчисления на видове панами и бодове и така нататък направо в главата ми е една голяма каша.
    А има много моделчета на кръстат бод, които ми харесват, но в нашият град аида не продават, а итя без това е скъпа и ако си я поръчам от нета ще ми излезе златна с доставката. Затова умувам как да ги преобразувам тези схеми с кръстатият бод.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •