Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 138
  1. #46

    Подразбиране

    Здравейте,момичета!Ще започвам да шия един гоблен и искам да попитам,той е даден да се шие с Х,но ако го шия 1:1,дали ще стане добре защото има и контур?

  2. #47

    Подразбиране

    И моят го дават с кръстат, но ми казаха, че 1;1 ще стане по - нежен.... Така че според мен не би трябвало да има проблеми

  3. #48

    Подразбиране

    Момичета, помагайте! Каква е разликата в панамите Аида 16 на Mилена Стил и на goblenite.com, защото на един и същ размер разликата в цената е 10лв. !

  4. #49

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cherrylady Виж мнение
    Момичета, помагайте! Каква е разликата в панамите Аида 16 на Mилена Стил и на goblenite.com, защото на един и същ размер разликата в цената е 10лв. !
    Различен размер на кое???
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  5. #50

    Подразбиране :)

    Размера на парчето панама и вида предлагани от двете фирми е един и същ Аида 16, на в goblenite.com е с 10лв. по - скъпа?!

  6. #51

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cherrylady Виж мнение
    Размера на парчето панама и вида предлагани от двете фирми е един и същ Аида 16, на в goblenite.com е с 10лв. по - скъпа?!
    Учудва ме тази информация ... Сигурна ли си, че размера е еднакъв???
    Разликата е 0.84 лв на парче 35/45 см, но са различни марки .......
    Редактирано от Denica : 27.03.2009 в 14:20.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  7. #52

    Подразбиране

    Харесах си един гоблен, но в схемата пише, че се шие на Aida 4.4 rut/cm. Това Аида кой каунт идва?

  8. #53

    Подразбиране

    4.4 бода/см - 11 бода/инч, т.е. 11 каунт.
    Същото би трябвало да се получи на българската гобленова панама, но през една нишка.

  9. #54

    Подразбиране

    Nev, благодаря ти за бързия отговор

  10. #55

    Подразбиране

    Изчетох темата , и доста неща научих , не знаех и ви благодаря за това момичета , та , искам да ви попитам и аз на свой ред , явно си е техен патент , но на каква панама отговаря тази , с която прелагат румънските гоблени на Рогоблен и Гобленсет . Прилича ми на някаква доста по едра и изглежда като разграфена канава
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Изчетох темата , и доста неща научих , не знаех и ви благодаря за това момичета , та , искам да ви попитам и аз на свой ред , явно си е техен патент , но на каква панама отговаря тази , с която прелагат румънските гоблени на Рогоблен и Гобленсет . Прилича ми на някаква доста по едра и изглежда като разграфена канава
    Миро, аз ших гобленче на Гобленсет. Отначало като погледнах панамата си помислих, че от това нещо нищо няма да стане, нооо като започнах да шия мнението ми се промени. Не съм мерила панамата със точност, но отговаря на обикновената българска панама. Наистина е по-рехава от нашата, но много по-лесно се шие и конецът уплътнява дупчицата и панамата не избива на тъмните цветове както при българската.

  12. #57

    Подразбиране

    Да и аз съм я виждал , но така и не разбрах има ли някакъв аналог при нас , или е нещо съвсем различно
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  13. #58

    Подразбиране

    Харесала съм си едно моделче, но в оригиналния набор се използва панама
    Murano 32 ct , Не знам как се шие на нея, но и едва ли ще намеря такава в България. Въпросът ми е такъв каунт с какъв друг каунт може да се замени? Предполагам, само предполагам на 32 ct се шие през две нишки, ако заменя с панама 18 ct примерно, дали ще се получи горе- долу същия размер, ако се шие през нишка?
    Благодаря предварително

  14. #59

    Подразбиране

    В сайта на милена стил се предлагат парчета панама Belfast и Vintage Belfast които са 32 ct. Аз мисля, че ако се шие на 32 то трябва да се шие през 2 нишки, то следователно ако се шие през една нишка (обикновенно кръстче) то 32:2= 16 то 16 ct друга панама трябва да свърши работа ако се шие нормално кръстче. Това разбира се са си мои лични размишления. И дано някой ме е разбрал в размишленията ми.

  15. #60

    Smile

    Реклама:
    Зависи от модела................
    Например, Малката японка на Ланарте 34987 се шие на 30 каунт и там има и 1:1, има и през нишка на кръстче..............
    Ако има само бод кръстче или само 1:1 можеш да го смениш с 16 каунт.

Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •