Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследенПоследен
Показване на 106 до 120 от 138
  1. #106

    Подразбиране

    Здравейте момичета!Искам да попитам какво представлява панама Лугана 25,дали някой е шил на нея,с какъв бод се шие,какъв е размерът в сантиметри на 10 бода от панамата,може ли да се купи от някъде и горе-долу каква е цената.Нищо не знам по въпроса,а съм се засилила на едим модел,който ми хареса,но руската дама го бродира на тази панама.Ако някой има информация-моля пишете!Благодаря ви!

  2. #107

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Penka_86 Виж мнение
    Здравейте момичета!Искам да попитам какво представлява панама Лугана 25,дали някой е шил на нея,с какъв бод се шие,какъв е размерът в сантиметри на 10 бода от панамата,може ли да се купи от някъде и горе-долу каква е цената.Нищо не знам по въпроса,а съм се засилила на едим модел,който ми хареса,но руската дама го бродира на тази панама.Ако някой има информация-моля пишете!Благодаря ви!
    http://shop.milenastyle.com/product_...oducts_id/1679
    Ето от къде може да се поръча и цената. Обърни внимание, че това е цена за парче с определени размери.
    25 е каунт и значи, че на един инч се ушиват 25 бода. Малко по-ситна е от обикновената българска панама. Около 10 бода на сантиметър. Може да се шие гобленов бод с две нишки. Някои гобленарки я ползват, за да стане по-плътно покритието, т.е. да не прозира панамата. Може да се шие кръстче през нишка, но не става добре - доста грубо е.
    Не отговарям на ЛС, написани на латиница или неграмотно, без прикачена снимка и без имейл адрес!

  3. #108

    Подразбиране

    Nelly_L благодаря ти много за бърият отговор.За Миленастил не бях се сетила.Щом е малко по-ситна от българската,излиза,че преспокойно може да се ползва и българската панама,даже ще се получи малко по-голям размер на изработката.Мисля,че ДМС с две нишки 1:1 на българска разграфена панама дава добро покритие.Много ти благодаря мила Нели!

  4. #109

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sweety Виж мнение
    сега си комплектовам гоблен за първи път и се сблъсках с някои неща,за които нищо не знам,затова моля знаещите да ми обяснят основните фирми,произвеждащи панама и кой номер за какво се шие...
    и ако може да споделят опит дали е хубава българската бяла неразграфена панама?!а също и да ми дадат съвет каква панама да си взема за това гобленче
    днес влезнах в "Mr.Гоблен" и там имаше българска от 7лв,Аида 14 за 18 или 19 лв. и Аида 16 за 27лв. и ми е много интересно каква е разликата между трите :?
    аз също съм се надъхала да го шия-не съм го почнала само защото в нашия град не продават аида на метър и ще си купувам от София. Мислех да го шия на Аида 18 каунт.

  5. #110

    Подразбиране

    Здравейте момичета, имам нужда от вашата помощ.Имам схема на която е обяснено ,че се шие на 14 каунт панама с кръстат бод.Аз не съм фен на кръстатия бод и искам да попитам дали според вас ще се получи добре ,ако шия на 16 или 18 каунт 1:1 с три ката конец гобленов бод?

  6. #111

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ninkatatata Виж мнение
    Здравейте момичета, имам нужда от вашата помощ.Имам схема на която е обяснено ,че се шие на 14 каунт панама с кръстат бод.Аз не съм фен на кръстатия бод и искам да попитам дали според вас ще се получи добре ,ако шия на 16 или 18 каунт 1:1 с три ката конец гобленов бод?
    Не съм някакъв супер специалист и ще ти кажа какво е моето мнение. Много зависи какво ще шиеш все пак. Аз също не съм фен на кръстатия бод, но в момента шия една серия на Риолис, която е на 14 каунт и е с кръстчета. Стават фантастични. Ако искаш можеш да видиш 2/3 от ушитото на единия от тях в темата ми mirastiv-Етапи на райската градина на Леврон. Ще видиш, че е много красив, въпреки кръстчетата. Но много зависи, разбира се какво точно ще шиеш и каква е комплектовката. Аз лично бих започнала малко на 14 каунт- няма да ти коства много конец, за да прецениш дали е добре.
    А има и друго- имам един гоблен, който като теб реших да шия на 18 каунт 1:1 гобленов бод, въпреки че в оригинал трябваше да са кръсчета. Стана много хубав, но в процеса на шиене установих, че имам места където ще се получи много по-добре ако е с кръстче и заради това ми се наложи да импровизирам и да правя промени, за да се получи добре.
    Така че...не знам. По-добре пусни 1 картинка какво ще шиеш, за да може да получиш по-адекватен съвет.
    Успех!

  7. #112

    Подразбиране

    Щом дизаинерът е дал да се шие на 14-ти каунт с кръстче, значи така ще се получи наи-добър резултат.

  8. #113

  9. #114

    Подразбиране

    Не съм кой знае какъв специалист,но това не е качествена разработка.По-добре не си губи времето,труда и средствата точно с това.Виждала съм го ушито и резултата е плачевен,особенно ако си попаднала на разработката за която си мисля (то и честно казано май друга не съм и виждала)По-добре покажи част от схемата да си кажат мнението и другите.

  10. #115

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ninkatatata Виж мнение
    http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/...192e.jpg.html? Ето това съм си харесала.

    Ето тук има етап от този модел, сама прецени:

    http://www.goblenite.org/attachment....9&d=1264360426

  11. #116

    Подразбиране

    Аз не разбрах този етап как е шит ?На каква панама и с какъв бод?Че не се вижда много ясно.А колкото до качване на схема не успях че е pdf.

  12. #117

    Подразбиране

    Можеш да шиеш на 18 каунт с гобленов бод с 3 нишки, въпросът е дали си заслужава труда, затова ти показах етап, виж картината, виж и получилото се и реши .....................

  13. #118

    Подразбиране

    Това ли е разработката за която говориш Нели?http://img0.liveinternet.ru/images/a..._la_ropa_1.pdf

  14. #119

    Подразбиране

    Да,това е.Даже и did_tag е показала етап на гоблена.Вече ти ще си прецениш дали те устройва този резултат и въобще дали да си хабиш труда.Картинката наистина е много хубава,но...Решението в крайна сметка си е твое.Ако искаш поизчакай,посъбери още мнения,огледай и други гоблени-има толкова хубави и качествено разработени гоблени и покази в етапи тук във форума.Всеки има право да си ушие каквото иска,но ще е жалко да си хвърлиш времето и труда на вятъра,а и разочарованието след това няма да е малко.Просто искахме да те предупредим,нали за това е този прекрасен форум-да обменяме опит,мнения и да си помагаме.

  15. #120

    Подразбиране

    Реклама:
    Ако не се лъжа sanita беше споменала че го е обработила и ще го предлага/продава/,но май още не се е похвалила да е ушила нещо от него,за да видим какво ще се получи.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •