Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 138
  1. #16

    Подразбиране

    Познато ми е...
    Радвам се, че бях полезна.
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  2. #17

    Подразбиране

    Ако шиеш през дупка на българска панама, тя отговаря на 11 каунт. Аз съм пробвала, но не ми хареса - стават много големи кръстчетата. Наистина трябва да се шие поне с 3 ката конец и става грубо.
    Мислила съм, но не съм пробвала да шия с 1 нишка във всяка дупка, защото ще е много трудоемко.
    В крайна сметка за някои модели може пък да се получи добре с три нишки през дупка. Успех в замисъла. Сигурна съм, че ще намериш правилното решение за теб.

  3. #18

    Подразбиране

    Шила съм модели на Ланарте с кръстчета и през дупка/като 1/4 / и с 1 и с 2 нишки според схемата.При Дименшънс се шие кръстчета във всяка дупка като 1/1.Пак с 1 или 2 нишки според модела-така се получава релефа.Според мен най-добре пробвай вариантите и виж как ще ти хареса.А пък панамите и аз май трудно ги оправям.

  4. #19

    Подразбиране molq za pomo6t

    Zdraveite momi4eta,molq za pomo6t,Re6ila sam da 6iq edna feq/nemoga da vi ka4a kartinka da q vidite za da se orientirate/no poneje pro4etoh dosta ne6ta ot foruma i v glavata mi stana boza,sega neznam na kakva panama da q zapo4na,za6toto se 6iqt i goblenov bod i krast4eta.Ako mojete da me naso4ite.Sarde4no vi blagodarq.Az sam ot skoro vav foruma i iskam da vi kaja 4e ste strahotni.

  5. #20

    Подразбиране Пак да питам

    Така, днес ходих за панама и ми казаха, че имат българска бяла неразграфена, която май отговаря на аида 11. И те не са много наясно. Както и да е, въпросът ми е може ли на нея да се шие 1:1 и как излиза, за кръстатият бод някъде четох, че излизало грубо, вие какво ще кажете?

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Така, днес ходих за панама и ми казаха, че имат българска бяла неразграфена, която май отговаря на аида 11. И те не са много наясно. Както и да е, въпросът ми е може ли на нея да се шие 1:1 и как излиза, за кръстатият бод някъде четох, че излизало грубо, вие какво ще кажете?
    Според мен 1:1 и 1:4 все ще изглежда добре. Само кръстчето изглежда по-грубичко (заради шиенето през дупка). Затова заменяш кръстчето с 4 бода за 1:4 или само с 1, но пък ще стане много по-малко.
    1:1 на неразграфената ще изглежда по същия начин като на разграфената.

    На сайта на DMC, в раздела на панамите, намерих ето това за разликата в големината на кръстчетата на Аида 14 и Аида 11.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  7. #22

    Подразбиране

    Ето как изглежда една бродерия на различен каунт Аида:
    Аида 18, Аида 16, Аида 14, Аида 11
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  8. #23

    Подразбиране

    stas много ти благодаря!

  9. #24

    Подразбиране

    Стас браво на теб!Това беше супер полезно

  10. #25

    Подразбиране

    Хайде пак да питам, бод 1:4 на неразграфена панама на коя аида отговаря приблизително? В смисъл ушитото как ще изглежда? Дано някой ме е разбрал?

  11. #26

    Подразбиране

    Ако не греша на Aida 11 (11 бода на инч), по-едро е от Aida 14.

  12. #27

    Подразбиране

    Вижте тук какво открих, ленена панама, българска 16 нишки, някой може ли да ми каже нещо за нея?

    http://collection1x4.com/materiali.htm#mat4

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Хайде пак да питам, бод 1:4 на неразграфена панама на коя аида отговаря приблизително? В смисъл ушитото как ще изглежда? Дано някой ме е разбрал?
    Дано не те заблуждавам, но според мен, щом бодеш във всяка дупка, си е 22 каунт, както разграфената. Ако прескачаш дупчица, тогава ще е 11 каунт.
    А за другата панама, за която питаш - не съм я виждала, но освен че е различен каунт е ленена, а не памучна, каквато е обикновената българска панама. Предполагам, че това също има значение, но това могат да го кажат тези, които са шили на ленена панама - каква е разликата.

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Сега се сетих и друго да питам та да си оправя малко кашата в главата.

    1.Много ле грубо става ако се шият кръстчета на нашата неразграфена панама?

    2.Всъщнос има ли разлика в гъстотата на нишките между разграфената и неразграфената панама? Или просто ги няма разделителните цветни нишки?

    3. И не вярвам да го правя, но ако искам да шия с кръстчета на нашата неразграфена панама как се шият? Имам предвид четох нещо за прескачане на нишка и разни дреги, тоест в 4 дупки ли , в коитао по принцип си правя да речем два единични бода. Дали ме разбрахте за последното не знам?
    Ето Жената с коня на Лан. Българска неразграфена панама, кръстчета и полукръстчета с една нишка, според инструкцията, шити са през нишка. Аз мисля, че стана добре.

    Красотата ни прави по-силни и по-добри.


  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Да попитам някой шил ли е с AIDA standart 14 и
    AIDA fine (Zweigart)14? Каква е разликата? Ясно, че едната е фина, но това не означава ли по-скоро 18 каунт.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •