Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 138
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Marieta_ Виж мнение
    Да попитам някой шил ли е с AIDA standart 14 и
    AIDA fine (Zweigart)14? Каква е разликата? Ясно, че едната е фина, но това не означава ли по-скоро 18 каунт.
    И двете са еднакви! Zweigart е марка панама, както и DMC!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  2. #32

    Подразбиране

    Мариетка, и при Zweigard си има каунтове, както и при DMC. За мен лично разликата е в колосването. ДМЦ ми се мачка по-бързо, а другата колкото и да подмятам парчето, пак си стои твърдо. Но може и да си въобразявам
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  3. #33

    Подразбиране аида 22

    От един италиански сайт свалих няколко гоблена,на които пише ,че трябва да се шие на панама аида22.Сайта е Laura Stitch.Дали тези гоблени се шият 1:1 или 1:4 и дали могат да се ушият на обикновена разграфена българска панама.Предварително благодаря за отговора.

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от gertrud Виж мнение
    От един италиански сайт свалих няколко гоблена,на които пише ,че трябва да се шие на панама аида22.Сайта е Laura Stitch.Дали тези гоблени се шият 1:1 или 1:4 и дали могат да се ушият на обикновена разграфена българска панама.Предварително благодаря за отговора.
    Ако схемите не са със смесени бодове, можеш да си ги шиеш както си искаш и на всякаква панама!!!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  5. #35

    Подразбиране бод

    Много се извинявам за следващият въпрос.Какво ще рече смесен бод?Досега съм шила само по схеми на Милена Стил.

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от gertrud Виж мнение
    Много се извинявам за следващият въпрос.Какво ще рече смесен бод?Досега съм шила само по схеми на Милена Стил.
    Това ще рече, че има комбинация от кръстчета ,полукръстчета ,френски възли и др такива повече информация може да видиш тук
    http://www.gobleni.info/index.php?op...id=1&Itemid=29
    и разбира се в други подобни сайтове

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #37

    Подразбиране

    Благодаря много за информацията.А на самата схема, ако има само знак означава ли,че е обикновен гобленов бод?

  8. #38

    Подразбиране

    обикновенно в легендата са упоменати кой знак с какъв бод се шие

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  9. #39

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от gertrud Виж мнение
    Благодаря много за информацията.А на самата схема, ако има само знак означава ли,че е обикновен гобленов бод?
    22 каунт предполага, че се шие с гобленов бод. Но ти можеш да си го шиеш и на кръстче на по-едра панама, можеш и на българска ... няма ограничение.
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  10. #40

    Подразбиране

    Деница, Захарче, благодаря ви за помощта!

  11. #41

    Подразбиране

    Благодаря много и от мен.

  12. #42

    Подразбиране

    Момичета, купих си панама от DMC магазина, тази с ефект ламе и за прав път ще шия на нея. Ще шия дребни неща, великденски мотивчета - та питането ми е пере ли се тази панама както другите гоблени и няма ли да се повреди или намачка много? Който има опит, моля да ми отговори. Благодаря предварително.

  13. #43

    Подразбиране привет

    Ванче, няма специални изисквания при шиенето на тази панама. И тя се пере по обичайния начин и се глади от опаковата страна.

  14. #44

    Подразбиране

    Нищо и няма на панамата - аз правих няколко рози на нея за подарък - пере се , глади се както другата.
    Спокойно . Даже ламето придава допълнителен ефект.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Много благодаря момичета

Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •