Страница 97 от 105 ПърваПърва ... 47879596979899 ... ПоследенПоследен
Показване на 1,441 до 1,455 от 1574
  1. #1441

    Подразбиране

    Ако го шиеш 1:4 400 на 600 бода са приблизително по 2 ,80 на 120 см .Пак може на разграфена 1:1, тогава размерът е на половина.В едно кв. от панамата имаш 20 на 20 бода в него,ще шиеш 4 кв. от схемата.Дано съм обяснила и си ме разбрала .Успех в избора.

  2. #1442

    Подразбиране

    На Хаед гоблените обикновено са много голям размер, затова се шият 1:1, иначе представяш ли си колко години ти трябват да го завършиш , пък и къде ще го слагаш такъв огромен гоблен после? Да не говорим, че като се шие 1:1 винаги резултатът е многократно по-добър от 1:4, няма да ти стане на пиксели, ще бъде като истинска картина. Така че няма значение на разграфена или неразграфена панама, ший си го 1:1!

  3. #1443

    Подразбиране

    Благодаря момичета.Добих още кураж.

  4. #1444

    Подразбиране

    Ето ново етапче от мен




    Обаче ще се появи проблем. В частта, която остава да се ушие има много черно. В оригиналната картина са просто сенки, но в схемата си е чисто черно и ще седи като петно. Сега се замислям да ушия китките и листата и на свободното място, където ще е черното, да си нарисувам още листа с оня маркер дето е за панами и да ги подкарам със зелените конци както ми дойде... Още я обмислям тази идея, но окончателно ще реша като ушия всичко останало и остане само черния цвят, че да видя дали ще имам толкова поле за действие...

  5. #1445

    Подразбиране

    Браво почти на финала си! А за решението ти ми се вижда доста смело- за което те поздравявам, дано се получи. На мен лично не ми стиска да променям, участъка не е никак малък. Моето предложение е да замениш цвета с един или два тона по-светло. Ще чакаме да видим финала
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

  6. #1446

    Подразбиране

    Дори и да заменя цвета цвета с по-светъл, то пак ще се получи светло петно и отново ще ме дразни. Особено в долната част има само 3 хортензии и няколко загадки за листа, тоест огромно черно петно. Нека ушия остатъка с другите цветове и ще снимам отново. Просто толкова много игра и накрая да оставя нещо дето ме дразни не ми се иска. Ще пробвам пък каквото стане. В крайна сметка ще се редуцира черното до минимум и ще има още листа .

  7. #1447

    Подразбиране

    Вещичка,ако си решила наистина да замениш черното с листа,можеш да използваш част от схемата ,която вече си избродирала като я прехвърлиш на петното и оставиш черно само наоколо,вместо да ги рисуваш .Аз така бих постъпила - не ,че някой ме пита де ! А гоблена ти се получава прекрасно!!!

  8. #1448

    Подразбиране

    Да, мислех го и това със схемата, но няма как да се получи, защото разположението на листата е различно. Ще гледам от оригиналната картинка и така ще ги нарисувам, а комбинирането на конците ще е най-лесната част, защото то е като рисуването и светлосенките.

  9. #1449

    Подразбиране

    Смятам, че идеята на Yanka2013 е много добра. Така или иначе, както и да решиш да го направиш, ще чакам с нетърпение резултата. Като си го представя, както казваш, само един тон черно и мен би ме притеснило да не стане като черна дупка в нея част. Действай смело, аз съм за експериментите.

  10. #1450

    Подразбиране

    До тук стигнах с моя Водолей. До края на лятото се надявам да го завърша, че вече съм си набелязала друг. Хаеда е голяма зараза.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #1451

  12. #1452

    Подразбиране

    Браво , какви нежни цветове

  13. #1453

  14. #1454

    Подразбиране

    Страхотен е!
    g.taneva@dir.bg

    Take the ashes from the floor, bury them to just make sure that nothing more is left of me. Just bittersweet memories.

  15. #1455

    Подразбиране

    Реклама:
    Той направо си е готов
    Много е красив!
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

Страница 97 от 105 ПърваПърва ... 47879596979899 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •