Показване на 1 до 15 от 1574

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Намерих из интернет този ушит гоблен на HAED и реших да ви го покажа.

    НЕ е ушит от мен..... !!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Аз имам едно питане по повод техниката на шиене - всички споделяте, че се шие 1:1 , но аз съм хвърлила око на една красота, дето си я представям внушителна и огромна - ама при 1:4 ... Някъде се разискваше темата за големи гоблени, подходящи за хола и ето този аз си го представям така. Обаче! Дали изобщо е подходящо да го правя 1:4 , защото е възможно да разваля ефекта от фината и прецизно направена картина ... Моля ви, тези дето имате опит с шиенето на ХАЕД - кажете някой пробвал ли е 1:4 ?

    Ето за този става въпрос
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Lucy, аз нямам опит в HAED, но според мен и без това гоблените им са огромни.... 1:1 е най-добрият вариянт мисля..... Обаче съм виждала и гоблени на HAED ушити с кръстчета.... така, че ако искаш да станат по-големи - направи ги с кръстчета..... Според мен 1:4 винаги става грубичко.....

    Аз сега съм си поръчала конците на една графика на HAED и като пристигнат към края на седмицата ще го започна.... Но на моя гоблен не се шие фона. Купих си ситна бяла панама и мисля да го шия с гобленов бод 1:1

    Ето го моя избор:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    А успоредно с него мисля да шия и това. Голям ентусиаст съм... 2 HAED-a едновременно!
    След дъло чудене - реших - започвам ги и който когато го свърша....(ако свърша някой изобщо)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Lucy, аз нямам опит в HAED, но според мен и без това гоблените им са огромни.... 1:1 е най-добрият вариянт мисля..... Обаче съм виждала и гоблени на HAED ушити с кръстчета.... така, че ако искаш да станат по-големи - направи ги с кръстчета..... Според мен 1:4 винаги става грубичко.....

    Аз сега съм си поръчала конците на една графика на HAED и като пристигнат към края на седмицата ще го започна.... Но на моя гоблен не се шие фона. Купих си ситна бяла панама и мисля да го шия с гобленов бод 1:1

    Ето го моя избор:
    Тази графика е страхотна!!!!!!!!!!
    Ако не е сложна - дай я насам!

  6. #6

    Подразбиране

    Сега съберам конците за първия си HAED, но ми се струва, че при 1:4 ще се получи някак насечена картината, няма да я има плавността на преливане на цветовете. Така си мисля аз. Но другите момичета, които са с повече опит ще кажат най- добре. Иначе точно този модел ми се струва, че не е малък- 45х27.6 см.

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Аз имам едно питане по повод техниката на шиене - всички споделяте, че се шие 1:1 , но аз съм хвърлила око на една красота, дето си я представям внушителна и огромна - ама при 1:4 ... Някъде се разискваше темата за големи гоблени, подходящи за хола и ето този аз си го представям така. Обаче! Дали изобщо е подходящо да го правя 1:4 , защото е възможно да разваля ефекта от фината и прецизно направена картина ... Моля ви, тези дето имате опит с шиенето на ХАЕД - кажете някой пробвал ли е 1:4 ?

    Ето за този става въпрос
    Ако обичаш кръстчетата направи го на аида и ще стане по голям-1:4 мисля че ще е грубо .

  8. #8

    Подразбиране

    Ами ще ви послушам ...
    Макар че много ми се искаше да виси грамаден като пано ...
    Освен да си взема по-едра панама ... Така ще успея да му уголемя още малко размера ...

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •