Страница 11 от 98 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 1574

Hybrid View

  1. #1

  2. #2

    Подразбиране

    Страхотен е! Продължавай смело, ние ще те подкрепяме

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  3. #3

    Подразбиране

    vivi получава се страхотно. И много бързо напредваш. Това, което си ушила на мен все още предстои. Поздравления

  4. #4

    Подразбиране

    vivi, този гоблен наистина е много хубав! Искра вече го показа и лицето й е като изписано!

  5. #5

    Подразбиране

    Сууууупер,браво... .и аз след 2 седици го пачвам...само да ми дойдат конците...

  6. #6

    Подразбиране

    Благодаря на всички!
    Ще продължавам да се хваля след още няколко избродирани страници. Вашите отзиви действат много мотивиращо.
    vd

  7. #7

    Подразбиране

    Здравейте на всички майсторки, които творите невероятни красоти!
    Ей, запалих се и аз с тези Heaven&Earth и сега нямам мира... Моля ви за помощ, защото като за първи път с тези големи гоблени и аз изпитвам малко страх да не се омотам. На каква панама ги шиете? Аз съм си харесала "Мoon godess". Пише, че се шие на 25 count и мисля, че ще стане на българска панама, ама за всеки случай искам да попитам вас първо.
    Искам да ви питам още как се шие като има много единични бодчета? Как започвате и завършвате конеца, отдолу под ушитото ли се промушва и няма ли да стане много дебело... Чувала съм, че някои изглеждали като "китеници" отзад, ама никак не са ми ясни тези техники. Шила съм 1 в 1 , ама нямаше чак толкова много единични бодчета... Затова ви моля за помощ малко да ми разясните как точно се шие, да не се мятам насляпо и да се омотам като пате в кълчище накрая. Не искам да ми мине мерака, а искам и аз да сътворя такава красота! Усилията си заслужават, пък ако ще няколко години да го шия!
    Ако питането ми не е за тук, моля упътете ме къде и към кого да се обърна.
    Благодаря ви предварително!

  8. #8

    Подразбиране

    аз лично също шия с много цветове и единични бодчета в момента с 87 цвята и определено първо шия с цвят който има повечко бод1ета за да мога да захвана отдолу все пак и единичните когато се завършва с тях не знам дали ме разбра а за панамата аз лично използвам нашенска ако имаш по-светли тонове избери си бяла ако не може и разграфена че малко е объркващо приятно шиене ще останеш доволна от резултата сигурна съм в това

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от irena_gemini Виж мнение
    аз лично също шия с много цветове и единични бодчета в момента с 87 цвята и определено първо шия с цвят който има повечко бод1ета за да мога да захвана отдолу все пак и единичните когато се завършва с тях не знам дали ме разбра а за панамата аз лично използвам нашенска ако имаш по-светли тонове избери си бяла ако не може и разграфена че малко е объркващо приятно шиене ще останеш доволна от резултата сигурна съм в това
    irena_gemini - Благодаря за обяснението. Мисля да го започна на българска разграфена панама, че иначе със сигурност ще се омотам и няма да мога да следя квадратчетата - много е голям 450 на 593 бода. А как по принцип е дадено да се шият - с гобленов бод или кръстчета и с колко нишки, за да не прозира панамата отдолу, че цветовете на места са доста тъмни? Чудя се още там, където се шие само с Крейник дали няма да прозира цвета на панамата

  10. #10

    Подразбиране

    vivi, vijdala sam takav u6it - gotov, neveroyatni sa. sega 6iya edna ikona - kato ya priklyu4a, zapo4vam !!!

  11. #11

    Подразбиране

    за крейника вече не мога да ти дам съвет защото не съм шила с него но някой друг ще ти каже а ако имаш опасения дали ще прозира просто си вземи бяла неразграфена и сама си я разграфи с моливче или от тези специалните маркери които после се перат без притеснения а дали се шият с кръстчета не знам знам само че рускините ги шият с кръстчета а май ние българките само с гобленов бод или поне тези които съм виждала аз непремено да показваш

  12. #12

    Подразбиране

    vvvitality, и аз да се включа в напътствията.

    Моите две феички, а и сега пазителката ги ших на българска нормална, разграфена панама. Не се страхувай за цвета - идеално покрива жълтите линии.
    Шие се 1:1, с две нишки. разбра за промушването на конеца.
    Не се страхувай от "ефекта на китеника" - като се изпере и изглади, почти не личи.
    А като се сложи в рамка, никой не ти гледа гърба на гоблена!
    А за Крейника - ших го с една нишка. Пробвах малко с две и никак не ми хареса. Много се натрупва конеца. А и в двете феички има доста Крейник!
    Виж ги тук готови http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2997&page=3
    УСПЕХ и показвай!!!

  13. #13

    Подразбиране

    vivi,пoздравления за страхотния гоблен,който си започнала.Сигурна съм че резултата ще е невероятенУспех

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря много на irena_gemini и TDK за напътствията. Много са ми от полза няколко думи казани от хора, които имат опит.

    TDK - твоите феички вече ги бях виждала - разкошни са!!! И как бляскат само - красота!!! Наистина разграфената панама не прозира изобщо, а те са с доста светлички конци. Ох, вече малко ми дойде кураж. Надписала съм си квадратчетата на панамата и като гледам колко е голям свят ми се завива..... Това ми е първия наистина голям гоблен, ама няма да се откажа за нищо на света. Някои конци ги имам, ще си поръчам и останалите и като дойдат ще го атакувам. Като се заформи нещичко ще се похваля обезателно

    Още веднъж - МНОГО БЛАГОДАРЯ !

  15. #15

    Подразбиране

    непремено да покажеш колкото и малко да е

Страница 11 от 98 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •