Страница 7 от 105 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 1574
  1. #91

    Подразбиране

    Сайта е мн добър, до сега не съм влизала. Благодаря ти, напълних си очите

    А за конците не съм много наясно пише,че всички са в DMC и има един перлен той ли ще е Креиника Не може ли да се замени с някой в BG, нямам представа как да си го набавя от чужбина
    Обаче сега поглеждам че доста присъства (въпросния цвят)и ако се замени може би няма да се получи очаквания ефект.

  2. #92

    Подразбиране

    С крейник се получава ефект 3дименсионален.Това е един вид конец,който се продава на ибришимче,не е на чиле.Има различни дебелени,така че няма да е много лесно да го промениш и определено ефекта няма да е същия.Ето тук можете да видите цени и да си поръчате. http://www.abcstitch.com/designers_p...tegory=Kreinik внимавайте много да не збъркате дебелината и номера обаче.И нещо друго което трябва да знаете че креиник излиза доста скъп конец.....,но крайният ризултат си заслужава.

  3. #93

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Сайта е мн добър, до сега не съм влизала. Благодаря ти, напълних си очите

    А за конците не съм много наясно пише,че всички са в DMC и има един перлен той ли ще е Креиника Не може ли да се замени с някой в BG, нямам представа как да си го набавя от чужбина
    Обаче сега поглеждам че доста присъства (въпросния цвят)и ако се замени може би няма да се получи очаквания ефект.
    Радвам се че ти помогнах,и че саита ти е харесал...,има мн написано за креиника във форумчето.

  4. #94

    Подразбиране

    Аз шия тази въпросната фея и замених Крейника с ДМС Е5200.
    Номера на Крейника отговаря на това ДМС

  5. #95

    Подразбиране

    аз си го купих от тук ,много по евтино е 2 бр. за 4,10 евро и като купиш повече плащаш само веднъж за транспорт http://search.ebay.at/search/search....nik&category0=

  6. #96

    Подразбиране

    Момичета, ако в схемите ви има Крейник, по-добре не го замествайте с друго.
    Аз пробвах и с ДМЦ и с Мадейра, но ефектът не е същият.
    mareha е много права, той е уникален. Погледнат от различни посоки изглежда различно!

    Ще покажа една от моите феички и съм изрязала малко парче, където има Крейник. За жалост на снимка не изглежда като на живо, но дано придобиете някакво впечатление!

    НАЙ-ЛОШОТО е, че не го продават тук!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #97

    Подразбиране

    TDK, а как е гоблена отзад при толкова много цветове? Аз започнах моя с гобленов бод и отзад е някакъв ад.

  8. #98

    Подразбиране

    wylchin, че е ад - ад е! Аз пък съм го кръстила "ефектът на китеника"!
    Гобленът ми отзад изглежда точно така! И става дебел от промушените конци! Но спокойно, като се свърши, изпере и изглади, всичко си отива на мястото! "Почти" не личи!!!

  9. #99

    Подразбиране Hansel ang Gretel

    ЕТО И МОЕТО HAED'ЧЕ ВЕЧЕ СЪМ НА ТРЕТА СЕДМИЦА.

    С ГОЛЯМА БЛАГОДАРНОСТ НА TDK
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #100

    Подразбиране

    А в този гоблен има ли крейник?

  11. #101

  12. #102
    Активност Аватара на hige
    Габрово/София/Атина
     
    5 Мнения
     

    Подразбиране

    Ами, трябва да призная, че и аз съм от обожателите на HAED. Миналата есен започнах Dreamcatcher. Шия го с два конеца на обикновена бяла панама (май беше 22ct ако си спомням правилно) с кръстчета и през една нишка. Бодчетата са малко нагъсто, но не твърде нагъсто за моя вкус
    Наскоро почнах един техен дребосък. Него го шия пак с кръстчета, но с един конец през една нишка на 27ct и доколкото мога да преценя от малкото ушито покривността е супер. Само дето още не съм го наснимала...
    Това е цялата първа страница и малко:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #103

    Подразбиране Sea beacon (Морски фар)

    Най-накрая - ето ме и мен!

    Месеци наред разглеждах схемите и си избирах гоблен, после месеци си набавях конци.... и кураж...... Мислех начини за бързо търсене на конци.... Оцветявах си схемата, за да виждам по-добре някой символи..... Купих си и нова ножичка, специално за този HAED.

    Ето го резултата!

    Да ви кажа честно........ само до тук съм стигнала, а вече направо ми се реве! По очите всяко бодче е с различен цвят. Незнам дали си личи, но по-голямата част от лицето е с Kreinik, който аз много неразумно замених с DMC (трябваше да послушам аз съветите на TDK, ама всеки от главата си пати). Леле, Боже..... ами то е като тел и от дърпане панамата се разкриви, редовете се сгъстиха, натъпкаха се почти един върху друг... в областите с ДМЦ бодчетата са много по-високи от останалите и много очевидно изпъкват..... Единичните бодчета са песен в сравнение с шиенето с ламе DMC конец....

    Моля, ви, кажете ми честно.... Заслужава ли си да продължа?... Зле ли изглежда?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #104

    Подразбиране

    Rostso, не ти ли се струва, че тази разграфена панама прозира под светлия конец!?

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    Rostso, не ти ли се струва, че тази разграфена панама прозира под светлия конец!?
    И аз това гледах .Ако искаш за да не те яд повече спри и почни наново самоче с крейник.Много е по-мек като конец.Абе аз все казвам че има разлика.ДМЦ е хубав за усукване ама да го шиеш самостоятелно нестава.Особенно за гоблени като този.Хайде не е чак толкова много ушитото.Прежали го,но поне после ще ти стане още по-хубаво и ще ти е по-лесно шиенето.Това е моето мнение,но нека да чуем и другите.За сега кураж,не се отчайвай все нещо ще измислиш.

Страница 7 от 105 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •