Страница 3 от 105 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 1574
  1. #31

    Подразбиране

    GoldynKite ми се струват по-трудни и с повече конци. Бях си избрала един, но беше с 200 цвята и беше огромен - веднага се отказах! А иначе.... според мен всеки шие този гоблен, който картинката му харесва, а HAED са с много интересни картини с феи и други фантастични същества, по-различни са от разпространените гоблени с пейзажи, животни и портрети. Всичките са доста оригинални!

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tetty71 Виж мнение
    Нарочно избрах първия си HAED да е с по- малко на брой конци, шиенето му е почивка ( като изключим самите фигури - доста единични бодчета ), подготвила съм си конците и на The Passing, но той ще почака. Да си призная сега сум се захванала с кончетата на Дименшънс, но скоро ще продължа с феичката.
    Господи каква перфектна красота мн красиво ти става 4удесен избор.И страшно добре ушито.Мн мн ми харесва.Бравос!

  3. #33

    Подразбиране

    Намерих из интернет този ушит гоблен на HAED и реших да ви го покажа.

    НЕ е ушит от мен..... !!!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #34

    Подразбиране

    Аз имам едно питане по повод техниката на шиене - всички споделяте, че се шие 1:1 , но аз съм хвърлила око на една красота, дето си я представям внушителна и огромна - ама при 1:4 ... Някъде се разискваше темата за големи гоблени, подходящи за хола и ето този аз си го представям така. Обаче! Дали изобщо е подходящо да го правя 1:4 , защото е възможно да разваля ефекта от фината и прецизно направена картина ... Моля ви, тези дето имате опит с шиенето на ХАЕД - кажете някой пробвал ли е 1:4 ?

    Ето за този става въпрос
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #35

    Подразбиране

    Lucy, аз нямам опит в HAED, но според мен и без това гоблените им са огромни.... 1:1 е най-добрият вариянт мисля..... Обаче съм виждала и гоблени на HAED ушити с кръстчета.... така, че ако искаш да станат по-големи - направи ги с кръстчета..... Според мен 1:4 винаги става грубичко.....

    Аз сега съм си поръчала конците на една графика на HAED и като пристигнат към края на седмицата ще го започна.... Но на моя гоблен не се шие фона. Купих си ситна бяла панама и мисля да го шия с гобленов бод 1:1

    Ето го моя избор:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #36

    Подразбиране

    А успоредно с него мисля да шия и това. Голям ентусиаст съм... 2 HAED-a едновременно!
    След дъло чудене - реших - започвам ги и който когато го свърша....(ако свърша някой изобщо)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #37

    Подразбиране

    Сега съберам конците за първия си HAED, но ми се струва, че при 1:4 ще се получи някак насечена картината, няма да я има плавността на преливане на цветовете. Така си мисля аз. Но другите момичета, които са с повече опит ще кажат най- добре. Иначе точно този модел ми се струва, че не е малък- 45х27.6 см.

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Аз имам едно питане по повод техниката на шиене - всички споделяте, че се шие 1:1 , но аз съм хвърлила око на една красота, дето си я представям внушителна и огромна - ама при 1:4 ... Някъде се разискваше темата за големи гоблени, подходящи за хола и ето този аз си го представям така. Обаче! Дали изобщо е подходящо да го правя 1:4 , защото е възможно да разваля ефекта от фината и прецизно направена картина ... Моля ви, тези дето имате опит с шиенето на ХАЕД - кажете някой пробвал ли е 1:4 ?

    Ето за този става въпрос
    Ако обичаш кръстчетата направи го на аида и ще стане по голям-1:4 мисля че ще е грубо .

  9. #39

    Подразбиране

    Ами ще ви послушам ...
    Макар че много ми се искаше да виси грамаден като пано ...
    Освен да си взема по-едра панама ... Така ще успея да му уголемя още малко размера ...

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rostso Виж мнение
    Lucy, аз нямам опит в HAED, но според мен и без това гоблените им са огромни.... 1:1 е най-добрият вариянт мисля..... Обаче съм виждала и гоблени на HAED ушити с кръстчета.... така, че ако искаш да станат по-големи - направи ги с кръстчета..... Според мен 1:4 винаги става грубичко.....

    Аз сега съм си поръчала конците на една графика на HAED и като пристигнат към края на седмицата ще го започна.... Но на моя гоблен не се шие фона. Купих си ситна бяла панама и мисля да го шия с гобленов бод 1:1

    Ето го моя избор:
    Тази графика е страхотна!!!!!!!!!!
    Ако не е сложна - дай я насам!

  11. #41

    Подразбиране

    В сайта на HAED, доколкото разбрах, за най-добър ефект препоръчват да се шие с кръстчета на 25ct през 1 нишка, но това ми се струва прекалено дребно.

  12. #42

    Подразбиране

    Панамата, която вече си купих за HAED-a е точно 25ct, но мисля да я шия с гобленов бод.

  13. #43

    Подразбиране

    Момичета благодаря че отворихте тази тема,защото обожавам Хаед,но нямам никакъв опит, а като гледам гоблените им такъв си е много нужен.Избрах си 2 гобл.купих си конците(голям мерак)и..зациклих щото направо се уплаших.Сега като чета тук съм обнадеждена и ще казвам и показвам.Ще направя както казва ЛИЛИ 25кт кръстчета.И дано резултата да е добър.

  14. #44

    Подразбиране

    Аз пробвах един единствен път на българска панама (~22ct ако не се лъжа) кръстчета през 1 и ми беше много дребно. Измъчих се и не бих повторила, а 25ct е още по-дребно. Може би ако панамата е от типа на Аида ще е по-лесно. И ставаше много дебело с 2 нишки. По-скоро на такава панама бих го направила с гобленов бод, с него се покрива добре. Мисля че няма да има разлика. Според мен втората нишка на кръстчето е излишна.
    Ако някой пробва различни варианти, моля напишете как се получава.
    Някой досега шил ли е HAED на друго освен българска панама 1:1?

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    rostso графиката наистина е чудесна , браво за избора ........... но аз не бих се справила с два гоблена HAED едновременно , затова приеми мойте поздравления

    Zlateva13 много хубаво и нежно се получава

    сега да се отчета и аз
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 3 от 105 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •