Резултати от анкета: Колко гоблена сте ушили?

Гласували
1210. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • 1-5

    413 34.13%
  • Нито един

    24 1.98%
  • 11-20

    244 20.17%
  • над 20

    222 18.35%
  • 6-10

    307 25.37%
Страница 1 от 23 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 335
  1. #1

    Подразбиране Колко гоблена сте ушили?

    Колко гоблена сте ушили?

  2. #2

    Подразбиране

    Хайде всички, гласувайте честно
    анкетата е анонимна, броят се и маааалките гобленчета :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    За около 7-8г. съм ушила 8 гоблена,като през това време съм родила и отгледала двете си деца,съответно но 8г и на 3г.Мои познати ми се чудят как с тези две малки деца и домакинство намирам време за шиене,но аз отговарям,че когато се прави с желание всичко е възможно.

  4. #4

    Подразбиране

    14, по последно преброяване. С малките, с малките Всъщност повечето ми гоблени са "гобленчета".

  5. #5

    Подразбиране

    Ами мойте са над 40 тези който са си само мой а за подаръци......около 7-8 :wink: а може и повече :wink: това е за десет години! Ще видим след още десет.....да сме живи и здрави дотогава :wink:

  6. #6

    Подразбиране

    Имам само един ушит изцяло - изпран, изгладен и чака вече година да събера пари за рамка и да харесам ателие за рамки - овална голяма "Пролет".

    И три недовършени - "Мона Лиза", "Жълти рози в панер", "Зимно настроение" на Вилер (само го довършвам, шила го е майката на мъжа ми).

    Бъдещи проекти - "Хипопотамче" за сина ми, който е на 9 м., "Часовник-мече" (от този сайт), "Часовник-кошница" (пак оттук), "Рози и лилии" (пак оттук), "Лъв" и малка "Птичка". Само не знам кога ще намеря време за тях с работата ми, бебето в нас и др. женски къщни работи. :?

    А, гадове такива, ако се поровя още малко из този сайт, сигурно ще си харесам още стотина! Много сте гадни! Майтап, бре, Уили! Обичам ви, защото знам, че ви има!
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

  7. #7

    Подразбиране

    аз в момента си завърпвам първия гоблен,така че си гласувах нито един...

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте отоново
    И аз, като повечето от вас не мога да се похваля с кой знае каква внушителна колекция. Досега съм успяла да ушия само "Свети Георги", "Ковачницата", т.нар. "Изумрудена икона", "Прекрасната градинарка", "Алегория", "Двама", "Коне на реката", "Селски пейзаж" и "Арабското момиче". Сега съм захванала един доста голям и труден (от тези с многото цветове) и нямам идея кога ще го завърша. Като се сетя, че върнали се от работа и малката ми дъщеря (2г.6м.) се лепва за мен и нямам възможност да хвана иглата поне до 21.00 ч.
    :wink: :wink: :wink:

  9. #9

    Подразбиране

    A аз не помня кога започнах, май като бях на 15 години. От тогава имам 3 малки гобленчета, от които само единия е сполучлив, след това прекъснах за да се отдам на плетене, и започнах пак като бях на 24 години, от тогава имам 3 големи гоблена, 2 на Солария и 1 вилеров, след това 5 малки, 1 зарязан, и два в процес на работа. И още един в проект.

  10. #10

    Подразбиране

    Хм! Днес за пръв път се зачетох в тази тема Интересна е!

    Аз имам повече гоблени, които съм започналав момента, отколкото ушити, но всичко с времето си
    Готови в рамка имам само два. Днес ми връшат фотоапарата, напоследък ми го иска една приятелка като ходи по сватби а не вземе тя да се ожени аз да я снимам. Когато ми го върне ще снимам и мойте произведения да се покажа и аз.
    Напълно ушити но без рамка имам още 6. Шиех много преди 12-13 години, после дойдох в София да уча и не ми беше до шиене 5 години. От 3 години се запалих пак, до преди 6 месеца, когато родих дъщеря ми и 3 месеца не поглеждах гоблен. Сега вечер като заспи малката шия по 1-2 часа.
    Започнала съм поне 8 гоблена (май са точно толкова). Но аз съм си такава все нямам търпение ...
    Никога не съм шила малки модели, които не се изпълват изцяло и най-често са с кръстат бод. Според мен това си е бродерия, а не гоблен.
    В момента бързам , колкото мога, с една ваза със слънчогледи и голямо червено цвете, много е красив и го шия с много любов. За подарък за родителите на мъжа ми Схемата е от списание Галерия Бродерия и наистина е много красив.

  11. #11

    Подразбиране

    Здравейте на всички. Шия от около 20 години с няколко прекъсвания. Досега имам ушити около 40 гоблена, но поне 15 от тях са мънички и детски. Имам и няколко подарени.
    В момента шия два, а мисля да почвам и трети.

  12. #12

    Подразбиране :)

    а моите са 5 и много се гордея с тях и продължавам да шия бавно но славно

  13. #13

    Подразбиране

    Срамувам се да кажа, но пък защо ли да лъжа: Не съм ушила (за сега) все още никакъв гоблен. Не знам защо, но в семейството ми никoй не е шил гоблени та да ме запали ( за което съжалявам). Но иначе се възхищавам от ИЗКУСТВОТО ви- затова сам при вас. RESPECT!!!

    PS- а ако се "престраша, на където отиват работите, ще се похвалjа

  14. #14

    Подразбиране

    Нещо не можах да гласувам, но ще кажа тук -8 не малко, но и не от най-големите. За около 8 години- значи фабрикувам по гоблен на горидан средно

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз не шия от много вмреме затова имам 3 малки гоблена и сега съм над голям, който в най-скоро време ще приключа.А и нямам много време напоследък, но това май не е само мой проблем а на по-голямата част от нас.

Страница 1 от 23 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •