Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 19 от 19

Тема: IQ?

  1. #16

    Wink

    Цитат Първоначално написано от svetlina Виж мнение
    Отдавна се канех все да питам - а дали случайно има членове на Менса във форума ни?!
    Не знам дали е случайно или не, но аз съм тук.
    А резултата от теста е едно подобаващо ... 160.

  2. #17

    Подразбиране

    IQ - 142
    Последната задача обаче не можах да я схвана.
    60.Риба има глава дълга 9 см.Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото.Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?

    27 см.
    54 см.
    63 см.
    72 см.
    81 см.
    Ако приемем, че дължината на опашката е х, дължината на главата си е 9, дължината на тялото е у, уравненията не стават ли така:
    х=9+у /2
    у=9+х
    ???

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от neznainata Виж мнение
    IQ - 142
    Последната задача обаче не можах да я схвана.
    60.Риба има глава дълга 9 см.Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото.Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?

    27 см.
    54 см.
    63 см.
    72 см.
    81 см.
    Ако приемем, че дължината на опашката е х, дължината на главата си е 9, дължината на тялото е у, уравненията не стават ли така:
    х=9+у /2
    у=9+х
    ???
    По мои изчисления трябва да е 72 см! Какво те затруднява? Уравненията са си правилни!

  4. #19

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, сега вече си изясних нещата. Бях се объркала, че х = у, не знам защо съм си мислела това през цялото време, чак сега като погледнах пак, ми просветна.... Много съм зле с тая математика и това си е

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •