Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 111
  1. #61

    Подразбиране

    Блатовете са пандишпан, сиропирани.Кремът е от форума на БГ мамма- масло+крема сирене+пудра захар+сметана. Между блатовете има банани. "Морето" е сметана, оцветена в синьо. Яхтата е същата - пандишпан, банани, крем. Украсата е от готова моделираща маса.

  2. #62

    Подразбиране

    Джема, а тази моделираща маса под формата на готови фигурки ли се купува или ти си моделираш всичко? И от къде се купува, би ли споделила?
    Благодаря за което!

    Тея

  3. #63

    Подразбиране питане

    Миличка, на 4 стр. рецептите, които си дала немогат да се видят,по-точно снимките. Може ли да ги отвориш?
    Благодаря.
    А кремчето на тортата я направих и наистина е божествено.
    ICQ: 308-124-916

  4. #64

    Подразбиране

    аз ги отварям без проблем,може би при теб е проблема

  5. #65

    Подразбиране

    Джемма, поздравявам те с искрено възхищение! Четох рецептите ти. Аз изобщо не обичам да готвя и го компенсирам с голямо старание! Но от твоите неща със сигурност ще приготвя нещо!

  6. #66

    Подразбиране

    Здравейте мили съфорумки. Твърде за дълго се бях оттеглила от форума, но ето ме тук с последното творение от събота :

    Топчета

    В машината за хляб се меси тестото от:
    250 мл пр. мляко, 1/2 кубче мая, 1 с.л захар, 1/2 с.л сол, 2 яйца, 600 гр брашно

    След като спре програмата ,тестото се разстила на правоъгълна, не много тънка кора. Обилно се маже със св. мас, натрошава се сирене и се завива на руло. Реже се на парчета, които после по принцип се правят на топки (от там и названието- "топчета"), но аз ги оставих така обърнати с разреза нагоре. Нареждат се в тава, като втасат се заливат със смес от 2 яйца и половин кофичка кисело мляко. Пече се на 180 гр за около 40 мин.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (29.2 KB, 13 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.jpg‎ (27.2 KB, 16 показвания)

  7. #67

    Подразбиране

    Карамелени пастички

    Платка :
    5 яйца, 1,5 ч.ч захар, 1 бакпулвер, 1,5 ч.ч брашно, 1 ч.ч орехи, 1 с.л ром, 1 с.л какао.
    Прави се тесто, пече се в намазана тава на 180-200 гр.
    Крем:
    1 пак. масло, 1 жълтък, 1 ч.ч пудра захар.
    Маслото се бие с миксера, пробавя се захарта и жълтъка.Намазва се платката и отгоре се поръсва със счуканата карамелизирана захар. Нарязва се на пастички.

    3 с.л захар се карамелизират, като изстине се начуква на ситно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (45.1 KB, 39 показвания)

  8. #68

    Подразбиране

    А тук са нещата ,които съм правила през периода, когато ме нямаше и не съм ви показвала:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=269247

  9. #69

    Подразбиране

    ООООО,толкова мнооого вкуснотииТи сърце нямаш ли,аз сега как да постя ми кажи?И без друго ми е трудно да не ям сладко,а ти направо ме разби с тези чудеса на кулинарията!Направо онемях и огладнях!

  10. #70

    Подразбиране

    Хе-хе, аз съм по зле. Май съм мазохистка- на плодове и чай съм 3-ти ден и все в кулинарните форуми кисна.

  11. #71

    Подразбиране

    Здравей Джемма!Радвам се ,че се върна,определено ни липсваше!Имам молба към теб-в неделя ще правим пагача на внучката и ми се иска да направя дребни сладки.Ще ти бъде ли удобно да дадеш някои рецепти?!?

  12. #72

    Подразбиране

    Разбира се. Мисля, че са подходящи едни маслени сладки "Човечета"

    1 ч.ч св. мас, 1 ч.ч пудра захар, 1 яйце, 1-2 ванилии, брашно- до меко тесто, мармалад за слепване, шоколад за украса.

    От продуктите се меси тесто, което се разточва на кора с дебелина 0,5 см. С чашка се изрязват кръгчета. Пекат се на около 200 гр. Слепват се 2 по 2 с мармалада. Едната част се украсява като момченце, другата като момиченце, като се потопяват в ратопен шоколад. Момченцето се потапя само веднъж на около 1/3 от диаметъра на бисквитката , а момиченцето от двете страни по малко да се получи като разделен на две бретон. Не знам дали е ясно- потапяш малко, леко завърташ настрани и пак потапяш малко от бисквитката. С клечка се рисуват очи и уста.
    Правила съм ги много отдавна и нямам снимка, тогава не мислих, че ще ми трябва да я показвам на някого.

    Сладки "Таралежки"

    От същото тесто можеш д аизпечеш таралежки, оформяш точе от тестото, леко изтегляш отпред като муцунка и нареждаш само по края на тавата,като муцунките се надигат леко по стената на тавата, за да се запази формата при печене. След изпичане се топват в шоколад до мужунката, овалват се в смлени орехи. С клечка се прави носле и очички на таралежчето.

    Друга идея- сладки "Крачета"

    Сложи крачето на детето на лист и го очертай . Изрежи си шаблон от картон по модела. Използвай го,за да изрежеш сладки и ги украси по желание.


    Ако не ядете мас, замени го с масло.

    Сладки "Мечешка стъпка"

    1 коф. кисело мляко, 1 кофичка захар, 1 ч.л сода, щипка сол, 6 с.л олио, 6 с.л вода, брашно, орехи.

    Омесва се тесто, оформят се топки, овалват се в орехи и с вилица се притиска от едната страна, да стане като стъпка. Пекат се в загрята фурна на 200 гр.

  13. #73

    Подразбиране

    Дребни сладки "Гъбки"

    2 яйца, 1 пак. разтопено масло, 1 к. л сода, 2 ванилии, 550 гр нишесте ( 5 пак и половина от 100 грамовите пакетчета ), 1 чаша захар. Ароматът на гъбките е винаги различен, защото слагам различно нишесте- ягода, банан, какао и т.н

    Снимки на тестото и оформянето тук:
    http://www.snimka.bg/album.php?album...4801&photo=455

  14. #74

    Подразбиране

    Ох, аз май обърках погачата с прощъпусника, а? Кога се прави погача- за новородено ли?

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Дребни сладки "Мока"

    4 с. л масло, 1 ч захар, 1 яйце, 2 ч. студено кафе, 30 гр разтопен шоколад, 2 ч.л бакпулвер, 1/2 ч.л канела, брашно.

    Меси се тесто, оформя се на фитил или руло, реже се на кръгчета, които се поръсват със захар и се пекат.


    Рогчета

    200 гр брашно, 50 гр пудра захар, 100 гр масло, 1 ванилия.

    Разбива се с миксер, с бъркалки за тесто. Оформят се рогчета, пекат се в силна фурна. Овалват се горещи в пусра захар, а краищата им се топват в шоколад.


    Бързи и ефектни сладки

    Вземат се купени бисквити, слепват се 2 по 2 с мармалад, потапят се от двете страни леко във вода, в която има сладкарска боя- различни цветове в няколко купички. Овалват се в захар. Стават разноцветни красиви сладки.

Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •