Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 111
  1. #91

    Подразбиране

    Djemma, имай милост към нас , лятото наближава, а диетата все се отлага за утре, но Дорис е дала чудесна идея - друго си е нагледния урок!

  2. #92

    Подразбиране

    Пишете ме и мене,аз също ще дойда

  3. #93

    Подразбиране

    Оооо, чудесна идея. Аз не мога да идвам всеки път на срещите ви, но пък що планината да не дойде при Мохамед? Само кажете кога и е уредено.

  4. #94

    Подразбиране

    Джема, нали ти е ясно ,че на варненки ходене им дай Подозирам,че т.1 в дневния ред на срещата другата неделя ще е уточняване датата на визитата.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #95

    Подразбиране

    Е, аз няма да присъствам, ама вие ще ме уведомите коя дата сте избрали. Наистина ще е хубава среща, мисля.

  6. #96

    Подразбиране

    Днес правих само

    Ръжено хлебче

    Рецептата е на Фукла. Аз я видоизмених като 100 гр от ръженото брашно замених с бяло и добавих 2 с. л пшенични трици.

    400 гр. ръжено брашно
    100 гр. бяло брашно
    1 суха мая
    2 ч.л. сол
    2 ч.л. захар
    1 с.л. олио
    400 мл. вода
    1 с.л. кориандър на зърна
    1 ч.л. кимион
    2 с.л пшенични трици
    Приготовление
    На програма Пълнозърнест хляб, за 750 гр.
    Кориандърът и кимионът се добавят при звуковия ситнал след втасването. Кориандърът е перфектната подправка за ръжен хляб и придава невероятен вкус.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #97

    Подразбиране

    Djemma, като влезна в темата ти ми прилошава от глад , но я следя с огромен интерес.
    Възхищавам се на уменията ти!!!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  8. #98

    Подразбиране

    Ох,надебелях само докато чета много вкуснотии има тук

  9. #99

    Подразбиране

    Хлебчета с грис

    Рецептата е от кукинг.нет. Най-прекрасните хлебчета, които съм яла. Хрупкава коричка, мирис и вкус- същият, който помня от детството си, когато нащите ме пращаха за хляб. Имаше опашка и се чакаше да дойде хлябът. А той идваше горещ. Така докато се прибера хлябът оставаше наполовина, по пътя си ръфах дъхавия горещ тестян къшей. Снощи ги направих за първи път, днес отново. Смятам да пробвам и голям хляб да изпека от това тесто. Невероятно е.

    400 мл вода
    2 ч.л сол
    2 ч.л мед
    1 суха мая (7 гр)
    150 гр грис
    500 гр брашно

    Тестото е меко, лепне по ръцете след омесване и втасване, оформят се хлебчета като ръцете се набрашняват добре. Излизат 8 хлебчета. Пякох половината в параконвектомата и половината във фурната. Тези в параконвектомата ми се сториха по-вкусни.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #100

    Подразбиране

    За всички гобленарки, които няма да дойдат на варненската среща, почерпете се поне виртуално:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #101

    Подразбиране

    Мила тортата сигурно ще бъде прекрасна като всичко което показваш.Блазе на тези които ще я опитат А всички останали ще

  12. #102

    Подразбиране

    Да ви е сладко момичета само незнам как няма да ви е жал да изядете такъв шедьовър Браво Джема отново си надминала себе си

  13. #103

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета. Изядохме го даже без да ни мигне окото.

  14. #104

    Подразбиране

    искам да кажа 4е хлеб4етата с грис стават превьзходни,то4но както едновремешният вкусен хляб.децата останаха вьзхитени,много ги харесахме вси4ки.БЛАГОДАРЯ МИЛА ДЖЕММА.

  15. #105
    Активност Аватара на Ge4i1970
    от София, живея в Търново
     
    593 Мнения
     

    Подразбиране

    Реклама:
    Чак днес разгледах темите ти, Джема! Доста интересни неща има, даже си копирах някои от тях! Но теб те няма, къде се губиш?
    Критикът е човек, който знае пътя, но не може да шофира!

    g.kachaunova@abv.bg
    http://ge4i1970.snimka.bg/tapestries...gobleni.447617

Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •